Mažeikiškiai gripu kol kas neserga

Rajone dar nenustatyta nė vieno gripo atvejo. Tačiau medikai su nerimu laukia gripo proveržio, nes jau gruodžio pradžioje baigėsi vakcina.PROTRŪKIO NĖRA
Visuomenės sveikatos centro vyriausioji gydytoja Irena Macijauskienė „Santarvei“ sakė, kad kol kas rajone pavojaus dėl gripo nėra, nes nenustatyta nė vieno tokio susirgimo atvejo. Nėra ir kitų virusinių peršalimo ligų protrūkio.
„Viršutinių kvėpavimo takų susirgimų padaugėjo, tačiau taip nutinka visada, atšalus orams“, – pridūrė gydytoja.
Visuomenės sveikatos centras iš rajono sveikatos priežiūros įstaigų renka duomenis apie užkrečiamąsias ligas.
Epidemiologės padėjėjos Irenos Gudinienės duomenimis, per savaitę registruojama apie 300 naujų viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Žiemą tai esą nei daug, nei mažai.

DAŽNIAUSIAI
SERGA VAIKAI

I. Gudinienė informavo, kad per lapkričio mėnesį viršutinių kvėpavimo takų ligomis sirgo šiek tiek daugiau negu pusantro tūkstančio žmonių.
„Į šią statistiką įtraukti laringitai, tonzilių uždegimai, kitos peršalimo ligos, kuriomis dažniausiai serga vaikai“, – paaiškino specialistė.
Viršutinių kvėpavimo takų ligomis praėjusį mėnesį sirgo 1300 vaikų, iš jų apie 300 – iki trejų metų amžiaus.

GRIPAS –
NE TIK ŽIEMOS LIGA

Medikai pastebi, kad įprastai gripas Mažeikius pasiekia pora savaičių ar net mėnesį vėliau negu didžiuosius Lietuvos miestus. Per pastaruosius keletą metų gripas užklupdavo sausio, vasario ar net kovo mėnesį.
Šiuo metu šalyje gripu serga tik pavieniai gyventojai. Daugiausia – 11 gripo atvejų – registruota Kaune, 8 – Šiauliuose.
Anksčiau epidemija būdavo skelbiama, kai 10-čiai tūkstančių gyventojų tekdavo ne mažiau kaip 100 viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Prieš porą metų kovo mėnesį tokios epidemijos neišvengė ir Mažeikių rajonas.
Šiauliuose 10 tūkst. jau tenka 95,5 tokio susirgimo.
I. Gudinienė informavo apie pakeitimus: antri metai epidemija skelbiama tik tada, kai 30 proc. tokių susirgimų sudaro gripas.

PACIENTAI SKIEPIJASI
AKTYVIAU

Medikai pastebi, kad kasmet vis daugiau mažeikiškių skiepijasi nuo gripo. Ypač aktyvūs pacientai buvo šiemet. Manoma, kad viena iš priežasčių – paukščių gripas. Vieniems atrodo, kad galbūt vakcina apsaugos ir nuo paukščio gripo, kiti baiminasi, jog vienu metu neužkluptų du pavojingi virusai.
„Manau, kad vis daugiau žmonių suvokia, kokia pavojinga liga yra gripas. Viena didžiausių komplikacijų – plaučių uždegimas. Gripo virusas taip pat gali pažeisti širdies raumenį, sukelti inkstų, galvos smegenų ir jų dangalų uždegimą. Ypač pavojingas gripas vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinių susirgimų“, – pastebėjo I. Gudinienė.
Visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet nuo gripo buvo paskiepyta apie pusantro tūkstančio mažeikiškių. Net pusę jų sudaro naftininkai, kuriuos skiepijo „Mažeikių naftos“ darbo medicinos tarnyba. Darbdavių lėšomis kasmet paskiepijama vis daugiau mažeikiškių.

VAKCINA BAIGĖSI
Anot A. Gailiaus klinikos bendrosios praktikos slaugytojos Elenos Vertelienės, spalis ir lapkritis – aktyviausias skiepijimosi metas. Tačiau kai kurie žmonės dėl skiepų kreipiasi ir gruodžio ar net sausio mėnesiais.
„Norint apsisaugoti nuo gripo, reikėtų pasiskiepyti bent prieš porą savaičių, iki ims plisti virusas. Efektyviausias rezultatas, kai spėjama pasiskiepyti prieš mėnesį“, – paaiškino slaugytoja.
Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Genovaitė Mikužienė informavo, kad šioje įstaigoje vakcina nuo gripo baigėsi prieš porą dienų.
Ar medicinos įstaigos šiemet dar sulauks šios vakcinos, slaugytojos atsakyti negalėjo. Vakcinos atsargos išseko visoje Lietuvoje.
Galbūt tam įtakos turėjo ir paukščių gripas. Tiekėjai informuoja, kad vakcinų gamintojai didesnį kiekį savo produkcijos skiria JAV ir Vakarų Europai.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.
J. Gudinienė pavojaus neįžvelgė: atšalus orams visada padaugėja susirgimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto