Mažeikiškiai grožėjosi unikaliu Telšių senamiesčiu

Autoriaus nuotrauka

Galimybe apsilankyti Žemaitijos sostinėje Telšiuose grupei mažeikiškių padovanojo projektas „Jungtinės jaunimo pajėgos Mažeikių mieste“. Per trisdešimt ekskursijos dalyvių apžiūrėjo Telšių senamiesčio įžymybes, apsilankė žemaičių muziejuje „Alka“. Tai buvo baigiamasis šio projekto renginys.

Pasidalijo į grupes

Kadangi į Telšius nuvažiavo nemažai mažeikiškių, prieš ekskursiją jiems teko pasidalinti į dvi grupes: taip vaikščioti po miestą patogiau ir jiems patiems, be to, lengviau dirbti ir Telšių turizmo centro gidėms.
Pasivaikščiojimas po Telšių senamiestį prasidėjo nuo XVIII amžiaus Žemaitijos žemėlapio apžiūros ir ant kalvos esančios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios lankymo. Nuo prie šios šventovės esančios apžvalgos aikštelės atsiveria puiki panorama, matosi Masčio ežeras bei dalis miesto.
Pačiame miesto centre, aikštėje, yra daugybė apie miestą, Žemaitiją, jos istoriją ir gyventojus pasakojančių mini skulptūrų, architektūrinių detalių, – visa tai puikiai tarpusavyje suderinta, apgalvota, sutvarkyta.
„Ir visa tai – Telšiuose ilgai dirbusio vyriausiojo architekto Algirdo Žebrausko nuopelnas. Jis pasirūpino tiek buvusiais senamiesčio statiniais, tiek naujomis detalėmis taip, kad visa tai sudarytų vientisą vaizdą ir nesudarkytų miesto pagrindinės erdvės vaizdo“, – kalbėjo gidė Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulienė.

Plačiau apie išvyką į Telšius – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto