Mažeikiškiai mokysis pristatyti savo krašto kultūros paveldą

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono bendruomenių atstovai kviečiami dalyvauti Mažeikių rajono savivaldybės rengiamuose mokymuose. Sužinoti, kaip geriau vesti ekskursijas bei pristatyti savo krašto kultūros paveldą, gali ne vien kaimų, miestelių ir miestų bendruomenių nariai, bet ir mokiniai, mokytojai, bibliotekininkai, įvairių organizacijų atstovai.

Dalyvaus ekskursijose

Mokymai vyks rugpjūčio 11–12 dienomis. Po teorinės dalies dalyviai leisis į muziejininko, istoriko Vytauto Ramanausko vedamą ekskursiją po Mažeikių senamiestį.
Kitą dieną, lydimi istoriko Povilo Šverebo, jie vyks į ekskursiją po įvairias Mažeikių rajono vietoves, lankys kultūros paveldo objektus.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė „Santarvei“ sakė, kad šie mokymai – pasiruošimas rugsėjo 16–18 dienomis vyksiančioms Europos paveldo dienoms tema „Kultūros paveldas ir bendruomenės“.

Aktyvi registracija

R. Končiutė-Mačiulienė informavo, kad mokymuose gali dalyvauti ne vien kaimų, miestelių ir miestų bendruomenių nariai, bet ir mokiniai, mokytojai, bibliotekininkai, įvairių organizacijų atstovai.
Šiuo metu jau vyksta registracija, ji tęsis iki rugpjūčio 9-osios.
Registruotis galima  el. p. [email protected] arba paskambinus tel.: 8 699 58582, (8 443) 90 686.
R. Končiutė-Mačiulienė „Santarvei“ sakė nesitikėjusi tokio aktyvumo. Per pirmas keturias dienas jau užsiregistravo per dvidešimt žmonių.

Patys geriausi gidai

Skambučių buvo sulaukta net iš artimojo užsienio.
„Nustebino tai, kad mūsų mokymais susidomėjo net lietuviai, gyvenantys Latvijoje. Vadinasi, jie iš tiesų aktualūs“, – kalbėjo R. Končiutė-Mačiulienė.
Pagrindinė šio renginio mintis, pasak specialistės, tai, kad bendruomenės turi pačios gebėti pristatyti savo aplinką, paveldo objektus, kitas lankytinas vietas.
„Juk būtent vietiniai gyventojai geriausiai žino savo apylinkes, išmano, kuo galima sudominti atvykėlius. Jie yra patys geriausi savo krašto gidai“, – akcentavo „Santarvės“ pašnekovė.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai mokysis pristatyti savo krašto kultūros paveldą”

  1. tas parašė:

    supratau

  2. tas parašė:

    o Kur registruotis???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto