Mažeikiškiai nedalyvavo profsąjungų rengtame mitinge

Šeštadienį Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų, profsąjungos surengė įspėjamąjį mitingą. Tikėtasi, kad susirinks apie keturis tūkstančius pilietiškai nusiteikusių žmonių, tačiau jų buvo tik keli šimtai.
Mitinge nedalyvavo ir mažeikiškiai profsąjungų atstovai.


NEBUVO
TECHNINIŲ
GALIMYBIŲ
AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos tarybos pirmininkė bei Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profsąjungų centro pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvę“ informavo, jog į profsąjungų ir nevyriausybinių organizacijų surengtą mitingą mažeikiškiai, aktyviai dalyvavę sausį vykusioje protesto akcijoje, neišvyko neturėdami techninių galimybių.
„Mes atsiprašėme labai organizatorių, kad negalime dalyvauti. Bet mintimis palaikėme, savo nuomonę reiškėme elektroniniais laiškais.
Mes negalime būti prieš. Jeigu mes esame toje pačioje konfederacijos sudėtyje, turime visada būti vieningi visais klausimais“, – tvirtino profsąjungų lyderė.
REIKALAVO NETARNAUTI
OLIGARCHAMS
Mitingo organizatoriai bei aktyvūs piliečiai ragino valdžią naikinti energetikos bendrovę „Leo LT“, nedidinti „Sodros“ mokesčio, netarnauti oligarchams, ginti visuomenės interesus.
Minia raginta pasirašyti už Seimo narių atlyginimų susimažinimą, siūlymą kuo skubiau priimti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą.
Anot V. Vilimienės, Vyriausybė neteisingai elgiasi, visą naštą kraudama ant paprastų gyventojų, darbuotojų.
Profsąjungos įsitikinusios, jog didinant mokesčius į biudžetą nebus surenkama daugiau lėšų. Tai privers darbdavius dar labiau piktnaudžiauti, daugės atlyginimų mokėjimo vokeliuose atvejų.
„Darbuotojus bando apmokestinti. Žmonės, kurie uždirba mažai, uždirbs dar mažiau. Apmokestinti reikėtų visokius oligarchus, kurie turi didelius turtus, negyvena iš paskolų, o tiesiog yra milijonais apkibę, prisipirkę namų, žemių. Per čia reikėtų surinkti mokesčius“, – galimus Vyriausybės ir siūlomus profsąjungų sprendimus vardijo V. Vilimienė.
RUDENĮ –
DAUGIATŪKSTANTINIS
MITINGAS
V. Vilimienė „Santarvei“ užsiminė, kad šeštadienį valandą trukęs mitingas buvo įspėjamasis. Rudenį, jei situacija stipriai kryptų dirbančiųjų nenaudai, ketinama rengti daugiatūkstantinį mitingą reikalaujant Vyriausybės atsistatydinimo.
„O tai kaip kitaip priversi Vyriausybę atkreipti dėmesį į darbuotojus, į žmones, ant kurių pečių ir laikosi pati Vyriausybė? Juk mes esame mokesčių mokėtojai, ne kas kitas. Su jais labiausiai privalo skaitytis, o ne su oligarchais. Jie (politikai) nekreipia dėmesio į darbuotojų nuomonę“, – komentavo pašnekovė ir pridūrė, kad po riaušėmis virtusio mitingo sausio mėnesį Vyriausybė šiek tiek atkreipė dėmesį į žmones, bet tik tam, kad pliusą užsidėtų.
Profsąjungų manymu, šalies valdžia nenori taikstytis su jų, kitų socialinių partnerių nuomone.
„Vyriausybė tik deklaruoja, kad vysto socialinį dialogą. Rodė dėmesį, kvietė į susitikimus, bet ne tiek, kiek reikėtų. Su profsąjungomis kalbamasi ne taip, kaip Europos šalyse. Pas mus, Lietuvoje, profsąjungos nėra stiprios, jos yra silpnos“, – palygino V. Vilimienė. Esą Danijoje 90 procentų dirbančiųjų yra profsąjungų nariai, O Lietuvoje – tik 10 procentų. Kol nėra išdiskutuojama su profsąjungomis, sprendimai nepriimami. Darbdaviai, profsąjungos ir Vyriausybė pasirašo susitarimą, pagal kurį gyvena visa šalis.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: Anot V. Vilimienės, mitingais ir protesto akcijomis galima priversti valdžią atkreipti dėmesį į darbuotojus, sunkiau gyvenančius šalies gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto