Mažeikiškiai nerimauja, lapų vežėjai – ramūs

Įpusėjus paskutiniam rudens mėnesiui, mieste vis dar akis rėžia neišvežtų lapų krūvos. Už jų išvežimą atsakingų įstaigų vadovai tvirtina, kad lapai, gal su pertraukėlėmis, bet vežami.
Kita vertus, šiemet žadamas ilgas ruduo, tad iki pirmojo sniego lapų mieste neliks.


KETINA SPĖTI LAIKU
Apie mieste vis dar stūksančias sugrėbtų lapų krūvas redakcijai pranešė ne vienas mažeikiškis. Žmonės nuogąstauja, kad dirbant tokiais tempais, lapus gali paslėpti pirmasis sniegas.
Miesto seniūnas Šarūnas Armonas informavo, kad lapų išvežimu pagal seniūnijos užsakymą rūpinasi bendrovė „Mažeikių komunalinis ūkis“ ir nenorėjo sutikti su mažeikiškių priekaištais, kad lapai iš miesto nevežami.
„Tragiškos ar blogos padėties tikrai nėra. Ir vakar jau vežė, ir šiandien veža: jau trečdalis lapų išvežta. Kas lapų negrėbia, nemato tikrosios padėties, tie ir nežino: sėdi prie lango ir bėdoja. Kiek tiems lapams išvežti reikia: dviejų ar trijų dienų“, – svarstė miesto vadovas.
Š. Armonas neneigia, kad tų krūvų dar yra nemažai, bet sinoptikai pranašauja ilgą rudenį, tad lapus tikrai išvešią. Pasak seniūno, skubėti neverta dar ir dėl to, kad lapai dar ne visur nukritę, jų tebėra ant kai kurių medžių, gyvatvorių.
„Lapų išvežimas brangiai kainuoja, tad kol leidžia orai, galime palaukti, kol jie visi nukris – tada turėsim mažiau išlaidų. Bandėme deginti lapus Šilumos tinklų bendrovėje, bet ten negalima, nes toks kuras neatitinka reikalavimų“, – sakė seniūnas.

KRAUTI Į KONTEINERIUS
IR DEGINTI – NEGALIMA
Pasak Š. Armono, lapus, kur jiems priklauso, šluoja ir komunalininkai, butų ūkių darbuotojai, per 50 viešuosius darbus atliekančių žmonių.
Melioratorių parkelį tvarko bendrovės „Paslaugos tau“ darbuotojai: ten reikia nušluoti ir nugrėbti ne tik takus, bet ir visą teritoriją.
„Šiandien ten darbai turėtų būti baigti. Senamiesčio parke didelės teritorijos, tad šluojame ne visą – svarbiausia – takai“, – situaciją vakar nušvietė seniūnas.
Savaip lapais atsikratyti bando ir patys mažeikiškiai: pila juos į konteinerius, degina, krauna į krūvas prie gatvės.
Š. Armono žodžiais, kratyti lapus į bendrus konteinerius nėra gerai, nes juose nebetelpa šiukšlės: taip jų krūvos atsiranda prie konteinerių
„Prie individualių namų sugrėbtas lapų krūvas taip pat išvežame: žmonės tvarkingi, susigrėbia, tai kodėl važiuojant pro šalį nepaimti? Mieste lapų deginti negalima, bet jei sodyba atokiau, niekam nekliudai, dūmai į kitą pusę, o dar esi geras žmogus, kas tau ką sakys?“ – svarstė Š. Armonas.

REIKIA TOLI VEŽTI
Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika sakė, kad lapus įmonė veža tada, kai gauna užsakymą iš seniūnijos. Kurį laiką seniūnijai trūko pinigų, tad buvo padaryta nedidelė pertrauka. Vakar lapus iš miesto vežė net trys mašinos.
Beveik kasdien lapus renka viena šiukšlių mašina, nes joje lapai presuojami, tad daugiau telpa.
A. Noreika įvardijo ir vieną nepatogumą – lapus reikia vežti į Plungės rajone esantį Jėrubaičių sąvartyną, – tai toli ir nemažai kainuoja.
Direktoriaus žiniomis, jau yra įrengta asfaltuota aikštelė su nuotekų galimybe Dargių sąvartyne: ten žalienas bus galima kompostuoti. Aikštelę ketinama pradėti eksploatuoti kitais metais, tad tiek komunalininkai, tiek mažeikiškiai žaliąsias atliekas galės pristatyti ten.
„O šiemet, kad ir toli, bet tikrai išvešime visus lapus. Kaip tik vakar kalbėjomės su seniūnu, kad reikėtų tą procesą pagreitinti. Sieksime, kad iki pirmojo sniego ir didelių vėjų lapų mieste neliktų“, – patikino A. Noreika.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Lapų vežėjai tikina, kad tokių „rudens gėrybių“ kupetų mieste greitai neliks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto