Mažeikiškiai pedagogai mokėsi šiaurietiško ėjimo

Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtoja metodininkė Zuzana Strakšienė, ieškodama naujų vaikų sveikatinimo būdų, susidomėjo šiaurietišku ėjimu. Toks ėjimas paprastai žinomas kaip ėjimas su lazdomis, panašiomis į slidininkų lazdas.

Z. Strakšienės sumanymą taikyti ėjimą su lazdomis per 6–7 m.vaikų kūno kultūros užsiėmimus palaikė ir įstaigos direktorė Asta Samoškiene bei pavaduotoja ugdymui Birutė Kavaliauskienė. Apie tokią galimybę buvo informuota įstaigos bendruomenė.
Pedagogai susidomėjo, pritarė ir patys panoro išbandyti ėjimą su lazdomis. Mažeikiuose dar nepopuliaraus sporto pirmuosiuose mokymuose panoro dalyvauti 17 „Bitutės“ pedagogų.
Juos vedė į Mažeikius pasikviestas Baltijos šiaurietiško ėjimo centro Vilniuje mokymų treneris Valdemaras Chmielevskis.
„Dvi valandas trukęs intensyvus mokymas leido pajusti, kad rankomis, kojomis ir viršutine kūno dalimi atliekamų judesių dėka aktyviai dirba iki 90 procentų visų kūno raumenų. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Vaikščiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų (vaikščiojant be lazdų – 280 cal) bei 20–40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant“, – tokio vaikščiojimo privalumus aiškino Z. Strakšienė.
„Santarvės“ inf.
Nuotraukos iš asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto