Mažeikiškiai politikai partijų susijungimo nebijo

Kęstutis Bartkevičius ir Laimutė Kačerauskienė partijų susijungime įžvelgė pliusų. Nuotrauka iš redakcijos arhyvo

Antradienį viešojoje erdvėje pasirodžiusi žinia, kad artimiausiu metu politinėje arenoje nebeliks nei Darbo partijos, nei partijos Tvarka ir teisingumas, nustebino ir „tvarkietį“ Seimo narį Kęstutį Bartkevičių.
Mažeikiškis politikas prisipažino apie tai sužinojęs tik iš kolegos Seime.
Darbo partijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Laimutė Kačerauskienė patikino, kad daugelis mažeikiškių „darbiečių“ palaiko šią idėją.

Paaiškės sekmadienį

Skelbiama, kad sekmadienį įvyks abiejų politinių partijų prezidiumų ir tarybos posėdžiai, per kuriuos ir turėtų būti priimtas sprendimas dėl naujo politinio derinio.
Planuojama, kad naujos partijos vadovas keisis kas dvejus metus. Pirmais metais vadovaus Tvarkos ir teisingumo atstovas, o po dvejų metų – vairą perims Darbo partijos narys.
Spėjama, kad naujosios politinės jėgos lyderiu taps partijos Tvarka ir teisingumas vedlys Rolandas Paksas.
Jeigu būtų nuspręsta susijungti, visos teisinės procedūros turėtų būti atliktos per 65 dienas, skaičiuojant nuo sekmadienio.

Naudinga abiem partijoms

Naujoji politinė partija turės 39 vietas Seime ir bus didžiausia parlamento partija.
Politologai komentuoja, kad Darbo partijai susijungimas būtų naudingas, nes ji kaip juridinis subjektas nebegalėtų figūruoti vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.
O partija Tvarka ir teisingumas, kurios elektoratas buvo įšaldytas, įgytų daugiau dinamiškumo. Be to, dėl partijos įtakos padidėjimo R. Paksui atsivertų galimybė iš kelio pašalinti dalį apribojimų, kurie buvo pritaikyti po apkaltos proceso ir Konstitucinio Teismo sprendimo.

Partijos atstovui buvo naujiena

Mažeikiškis Seimo narys K. Bartkevičius „Santarvei“ prisipažino apie galimą partijų susijungimą sužinojęs tik antradienį po pietų – paskambinęs kolega iš Seimo ir pasiteiravęs, ar jis girdėjęs tokią žinią.
„Negalėčiau nieko komentuoti, nes nežinau tikrų motyvų – tik tiek, kiek iš žiniasklaidos. Daugeliui partiečių tai buvo naujiena. Sekmadienį susirinks partijos prezidiumas, taryba, matysime, ką nuspręs“, – nuo komentarų susilaikė parlamentaras.
Trečiadienį K. Bartkevičius lankysis Aplinkos ministerijoje, dalyvaus Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje. Mažeikiškis ketina užsukti ir į partijos būstinę, esą galbūt pavyks ką nors daugiau sužinoti.

Įžvelgia ir teigiamų dalykų

K. Bartkevičius prisipažino, kad dėl galimo partijų susijungimo jam kyla dvejopų minčių. Parlamentaras įžvelgė ir savotiškų pliusų – ir kaip politikas, ir kaip rinkėjas. Esą labai sunku per rinkimus apsispręsti, kai juose dalyvauja dvidešimt kelios partijos. Dėl to rinkėjai ima balsuoti už asmenybes, o ne palaiko kurią nors politinę jėgą.
„Nesu labai įžvalgus. Be to, didžiojoje politikoje esu naujokas. Senbuviai, politiniai strategai  įžvalgesni, daugiau pliusų duotų. Tai tikrai nėra rankų laužymas, nematau, kad kas griūtų“, – savo mintis dėstė Seimo narys.

Mažeikių skyriuje – dauguma „už“

Darbo partijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Laimutė Kačerauskienė apie tai, kad vyksta pokalbiai, derybos su „tvarkiečiais“, sužinojo praėjusią savaitę iš Darbo partijos centrinės būstinės.
Sekmadienį vyksiančiame partijos tarybos posėdyje dalyvaus ir mažeikiškė. Iki to laiko ji turi pasitarti su skyriaus nariais, sužinoti jų nuomonę.
„Kasdien vyksta darbas, ta tema skambinu, kalbuosi su partijos nariais. Dauguma palaiko sprendimą jungtis. Panašios mūsų programos, požiūris, tikslai, jų siekimo metodai. Per antrąjį rinkimų į Seimą turą mes rėmėme partijos Tvarka ir teisingumas kandidatą“, – teigė politikė.

Gali palikti partiją

L. Kačerauskienė patikino, kad jau seniai iš kai kurių savo kolegų girdėjusi minčių, jog Darbo partija galėtų susijungti su partija Tvarka ir teisingumas. Skambėdavo argumentai, kad „mes visur esame kartu“.
Šiuo metu Darbo partijos Mažeikių skyriuje yra 183 veikiantys nariai, 98 veikla sustabdyta dėl išvykimo į užsienį.
Politikė spėjo, kad partijų susijungimas gali duoti ne tik pliusų. Neatmetama, kad tie, kurie nepritaria tokiam žingsniui, gali partiją palikti.
„Esame sąmoningi, protingi, tikiuosi, kad tokių nebus daug“, – svarstė skyriaus pirmininkė, kurios kėdę taip pat paliestų permainos.

10 Atsakymų į “Mažeikiškiai politikai partijų susijungimo nebijo”

  1. pritariu valio parašė:

    susijungus sioms dviem partijoms, bus tikrai galinga, puiki ir stipri partija…. aš taip pat norejau tapti Darbo partijos nariu, bet va DP Mazeikiu skyriaus pirmininke L.Kačerauskienė man taip pat t labai nepatinka, jei po susijungimo vadovaus kitas pirmininkas, tai tikrai tapsiu sios susijungusios partijos nariu…

  2. Bet parašė:

    Kuo daugiau partiju,tuo maziau tvarkos! Svarbu,sazine!

  3. valio parašė:

    Puikumelis, jei is tikro susijungs sios dvi partijos, bus stipri, aktyvi, puiki partija….
    senokai norejau tapt Darbo partijos nariu, bet va DP Mazeikiu skyriaus pirmininke nepatiko, o jei dabar vadovaus kitas pirmininkas, tai butinai tapsiu sios partijos nariu…SEKMES DARBUOSE

  4. ku ku parašė:

    „Panašios mūsų programos, požiūris, tikslai, jų siekimo metodai“… tai jau tikrai, kad panašūs metodai, aferistiniai tokie, taikomi ir vienų, ir kitų. Rasit bendrą kalbą, ir Viktariuks sausas išlips iš Š….. šįkart, URA, pagaliau baigta bus byla. O iš tikrųjų belieka kraipyti galvą, ir stebėtis tokiais gudručiais, ir nieks nieko negal padaryt, kai šitaip spjaunama ant tautos ir valstybės.

  5. mzk parašė:

    Super!!! Štai dabar tai bus jėga. o tai būdavo sunku apsispręsti už ką balsuoti-ar už Darbo partiją ar Tvarka ir teisingumas. Manau, kad sekančiuose rinkimuose ši nauja partija nušluos daug ką. Sėkmės Jums. Dirbkit tvarkingai ir teisingai.

  6. pirmas iš draugų, kuriam tai patinka. parašė:

    O gal kačerauskienė pakils iki kęstučio lygio?

  7. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

    Žinot, ponai ir panelės, kažkada Prūsiją valdė tokd griežtas ir pusiau šlubas prūsų kareivių karalius, panašus į moteriškę, bet, gink Dieve, ne į mūsiškę. Valstybės iždas buvo išvogtas – tuščias. Na, kaip lietuvių dabar. Tada šitas prūsokas(o prūsokais mano senelė tarakonus vadindavo po karo) su kuopa kareivių ir trimis mokančiais skaičiuoti pėsčias nuėjo pas finansų ministerį ir kol tie trys skaičiavo, kareiviai surentė kartuves. Tą pačią dieną jose jau kabojo liberalusis vagių ministeris. Po kelių savaičių iždas „stebuklingu būdu“ tapo pilnas ir valstybė pasuko klestėjimo ir galybės keliu. Nuo tada Prūsija ėmė stiprėti ir plėstis. Lietuvai irgi buvo striuka nuo jos. Net ir po dviejų pralaimėtų baisių ir nusikalstamų pasaulinių karų Vokietija tebėra Europos stuburu, atlaikančiu viso pasaulio „visų kalibrų“ vagių triusą ir zombių pastangas ją apiplėšti iš postkomunistinių šalių. Šis epizodas iš studentų istorijos vadovėlių yra išimtas, kaipo neliberalus, nepolitkorektiškas ir netolerantiškas kitataučiams, o mažeikiškiams net itin pavojingas. Na, manyčiau, kad vienas kitas ir bugeniškis supras mane, ką norėjau pasakyt. Niekaip nesupratu, kodėl premjeras tokių bankininkų ir jungtuvininkų į Balbieriškį nedeportuoja – tik patriotus.

  8. Vardas (privalomas) parašė:

    Gėda p. Kęstuti, nusiritai iki kačerauskienės lygio?

  9. komentatoriui parašė:

    Šaunuolis, kaip pirštu į akį :))))

  10. Komentatorius parašė:

    Naujos partijos pavadinimas – DarboTvarkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto