Mažeikiškiai rengiasi statyti kolumbarijų

Manoma, kad Mažeikių rajone kolumbarijaus vietos turėtų būti atiduodamos už tam tikrą vienkartinį mokestį. Eltos nuotr.

Mažeikiškiai pareiškė norą rajone turėti kolumbarijų. Norint tai išsiaiškinti buvo organizuota apklausa. Mero potvarkiu buvo sudaryta komisija, atsižvelgusi į gyventojų pageidavimus, ji parinko kolumbarijaus vietą – Geidžių kapinėse.

Galutinį žodį dėl naujojo objekto statybos turėtų tarti  Savivaldybės taryba.


Išreiškė nuomonę

Klausimas dėl kolumbarijaus statybos viešojoje erdvėje Mažeikiuose sklando jau keleri metai. Tačiau tik pernai buvo imtasi konkrečių veiksmų. Savivaldybė savo interneto svetainėje surengė gyventojų apklausą. 
Daugiau nei trys šimtai miesto ir rajono gyventojų pareiškė norą, kad kolumbarijus būtų statomas.
Vienas pagrindinių tokio sprendimo motyvų yra tai, kad kasmet vis mažiau lieka žemės naujoms kapinėms įrengti. Šiuo metu dauguma mažeikiškių yra laidojama naujosiose Geidžių kapinėse, nes Mažeikių miesto kapinėse vietos nebėra.
Be to, manoma, kad kolumbarijus sutaupytų ne tik valstybės, bet ir gyventojų lėšų.
Rajono politikų teigimu, kapinių įrengimas šiais laikais be galo brangus, o ir žmogui ištisus metus prižiūrėti ir tvarkyti kapus kainuoja nemažus pinigus.


Pateikė siūlymą

Apie kolumbarijaus reikalingumą rajone kalbėjo ir vienintelį Lietuvoje krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas. Jis anksčiau žurnalistams yra sakęs, kad tokia idėja kilo stebint dabartinę situaciją, kai daugėja pageidaujančiųjų kremuoti mirusių artimųjų kūnus.
„Per mėnesį mūsų krematoriume kremuojama per 120 mirusiųjų kūnų, ir šis skaičius sparčiai didėja. Tačiau nemaža dalis gyventojų susiduria su problema, nežinodami, kur po kremavimo pelenus laikyti. Pasitaiko atvejų, kad mirusiojo artimieji neturi šeimos kapų arba jie yra labai toli“, – pastebėjo pašnekovas.


Sėmėsi patirties

Mero potvarkiu sudarytos komisijos kolumbarijaus statybos klausimams spręsti nariai dar praėjusių metų pabaigoje lankėsi Kretingos ir Klaipėdos rajonuose. Jų teigimu, apsilankymas davęs nemažai naudos, nes mažeikiškiai pamatė, kokių klaidų galima išvengti ir ko pasimokyti.
Buvo susipažinta su jau esančių kolumbarijų nuomos kainomis, kurios labai skirtingos. Vienur  kripta yra nuomojama dešimčiai metų už daugiau nei keturis tūkstančius litų. Į šią kainą įskaičiuota akmens plokštė, žvakidė, stovas gėlėms ir kriptų priežiūra. Kriptų yra ir šeimyninių, kuriose galima laikyti iki šešių urnų.
Taip pat yra ir tokių vietų, kur kripta kolumbarijuje suteikiama daugiau nei už pusantro tūkstančio litų neribotam laikui.


Parinkta vieta

Apsvarsčius visas gyventojų pasiūlytas vietas, miesto seniūnas Šarūnas Armonas ir architektė Daiva Štakonaitė parinko tinkamiausią – apsistota buvo ties Geidžių kapinėmis.
Viena iš komisijos kolumbarijaus statybos klausimams spręsti narių D. Štakonaitė posėdžio metu sakė, kad Geidžių kapinėse kolumbarijui yra tinkamos dvi vietos. Viena – senosiose kapinėse. Čia net aplinkos sutvarkymui reikėtų skirti mažiau lėšų, tačiau statinys būtų mažesnis. Beveik dvigubai didesnį būtų galima pastatyti naujosiose kapinėse esančiame laisvame plote.


Statys Savivaldybė

Komisijos nariai pasisakė už tai, kad pirmąjį kolumbarijų turėtų pastatyti Savivaldybė. Kiek jis kainuotų, paaiškės sudarius pirminį projektą ir sąmatą.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Savivaldybės meras Antanas Tenys išsakė savo nuomonę, kad pirmasis kolumbarijus neturėtų kainuoti daugiau kaip 40 tūkst. litų.
„Kai bus žinoma tikroji kolumbarijaus kaina, bus galima tiksliai nustatyti ir vienos kriptos kainą“, – kalbėjo A. Tenys.
Manoma, kad Mažeikių rajone kolumbarijaus vietos turėtų būti atiduodamos už tam tikrą vienkartinį mokestį.
Taip pat neatmetama ir privataus kolumbarijaus statybos galimybė, jei tik atsirastų verslininkų, norinčių jį statyti.
Kolumbarijaus statybai Mažeikių rajone pritarė visi Tarybos komitetai. Tačiau galutinį žodį politikai tars artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje.

3 Atsakymai į “Mažeikiškiai rengiasi statyti kolumbarijų”

 1. STASE parašė:

  NEBETURI IS KO PINIGU NUPLAUT….SUMASTO….MANAU NEMAZAI ZMONIU TURI ARTIMU ZMONIU KAPU…O TEN URNAI VISADA ATSIRAS VIETOS

 2. va taip parašė:

  lolai, tobulėti reikia, o ne maldaknyges skaityti. Beje, su šv. Agotėlės diena tave.

 3. lolas parašė:

  „Kolumbarijų“ :)))))))))))))))))))))))
  Gal vis dėlto kolumbariumą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto