Mažeikiškiai renkasi ir viešų įstaigų, ir privačių centrų šeimos gydytojus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybėje pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose prisiregistravusių gyventojų yra 55 tūkst. Beveik per pusę jų yra pasirinkę viešąsias įstaigas ir privačius centrus.
Lietuvoje situacija kiek kitokia: didžioji dauguma jos gyventojų – beveik 1,9 mln. arba 66 proc. – renkasi viešųjų įstaigų teikiamas šeimos gydytojo paslaugas.

Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Ramelienė „Santarvę“ informavo, kad Šiaulių teritorinė ligonių kasa yra pasirašiusi sutartis su aštuoniomis Mažeikių rajone šeimos gydytojo paslaugas teikiančiomis gydymo įstaigomis: trimis viešosiomis įstaigomis – Sedos ir Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrais (jų steigėjai – Mažeikių rajono savivaldybės taryba) ir Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centru – bei penkiomis uždarosiomis akcinėmis bendruomenėmis – „Šeimos sveikatos centras“, „MediCA klinika“, „Medikvita“, Dr. A. Biržiškos sveikatos centras, Tirkšlių sveikatos namai.
Mažeikių rajono savivaldybėje šeimos gydytojo paslaugas teikiančiose įstaigose dirba 37 šeimos gydytojai, 9 pediatrai ir 5 terapeutai.
Ligonių kasos duomenimis, 51 procentas (28139) rajono pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose prisiregistravusiųjų yra pasirinkę viešųjų įstaigų teikiamas šeimos gydytojo paslaugas ir 49 procentai (27062) – privačius centrus.
Atkreipiamas dėmesys, kad, renkantis gydymo įstaigą – polikliniką, medicinos centrą ar šeimos gydytojo kabinetą, svarbu pasidomėti, ar ši yra pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa. Nes tik tokiu atveju suteiktos paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiškiai renkasi ir viešų įstaigų, ir privačių centrų šeimos gydytojus”

  1. Jonis parašė:

    Kaip ten Gyvolių kaime, prie parduotuvės? Ar tas taškas jau užsidarė? Cha- cha….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto