Mažeikiškiai talkose šeštadienį atsikratė šiukšlių

Šeštadienį mažeikiškiai, kaip ir visa Lietuva, dalyvavo švarinimosi akcijoje „Darom 2011“. Talkininkai tvarkė viešąsias miesto erdves, pakeles, pamiškes – iš viso sutvarkyta per 20 miesto vietų.
Į talkas įvairiose rajono vietose išėjo ir kaimo bendruomenių nariai, medžiotojai. Preliminariais duomenimis, iš viso mūsų rajone talkoje dalyvavo apie 2 700 gyventojų.
Talkininkai pastebėjo, kad šiukšlių šiemet mažiau.

TALKININKAUJA KELETĄ METŲ
Kai kuriose miesto vietose šeštadienio rytą jau radome sukrautus kalnus šiukšlių maišų: daugelis mokyklų, įmonių, organizacijų savo teritorijas sutvarkė pagrindinės talkos dienos išvakarėse.
Iš toli buvo matyti nuo Laižuvos gatvės pakele einančių talkininkų oranžiniai šalikai ir mėlyni šiukšlių maišai: čia jau antrus metus darbuojasi Lietuvos liberalų sąjūdžio Mažeikių skyriaus nariai. Talkininkai pastebėjo, kad šiukšlių šiemet mažiau nei praėjusiais metais.
„Pernai radom daug mašinų detalių, kalnus šiukšlių, šiemet jų tiek nebėra: gyvenimas gražėja, žmonės, matydami, kad kažkas tvarko jų pamestas šiukšles, gal nebedrįsta šiukšlinti“, – spėjo ne pirmus metus į talką išeinanti Stasė Čupkovienė.
Pakelės dar pritvinusios vandens, tad vyrams teko apsiauti guminius batus. Liberalai sakė nueisią pakele iki miško pabaigos, paskui kita kelio puse grįšią atgal.
Norėdami prikviesti į talką kuo daugiau Laižuvos gatvės gyventojų, liberalai į jų pašto dėžutes iš anksto įdėjo kvietimus prisijungti, bet tvarkytis sukruto vienas kitas žmogus.

KAIP MERAS – PIRMĄ KARTĄ
Praretėjusios talkoje šiemet buvo mažeikiškių konservatorių gretos: kampą tarp Žemaitijos ir Viekšnių gatvių tvarkė tik trys talkininkės. Jų vadovė Aldona Štilinienė sakė, kad taip jau susiklostė situacija, jog vyrai šį šeštadienį labai užsiėmę – išsivažinėję kas kur. Bet talkininkės buvo darbingai nusiteikusios ir ketino savo teritoriją sutvarkyti iki galo.
Atvažiuoti į paplūdimį, kur talkininkavo Savivaldybės darbuotojai, laiku nebespėjome: nemažas būrys jų jau grįžo prie automobilių.
Su nauju kolektyvu darbavosi ir ką tik išrinktas rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys. Jis sakė, kad tokia talka buvusi tik į naudą, nes buvo proga iš arčiau pažinti Savivaldybės darbuotojus. Meras sakė planavęs dalyvauti talkoje Auksodės kaime, kur jis gyvena, bet naujieji bendradarbiai pakvietė jį pasidarbuoti kartu.
„Susipažinau su nauju kolektyvu, neblogas oras, buvo malonu ir gera dirbti. O jei iš to yra dar bent kokia nauda – dvigubai geriau“, – džiaugėsi A. Tenys ir kvietė savo kolegas talkininkus gerti giros.

PASIRUOŠĖ ĮRANKIUS IR TECHNIKĄ
Per trisdešimt žmonių susirinko padirbėti prie centrinio miesto stadiono ir jo prieigų jungtinėje Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA), Mažeikių sporto centro bei skautų talkoje.
„Čia renkamės jau trečius metus. Ši talka mums tampa tradicinė. Turim įrankius, traktoriuką atliekoms vežti, tad talkai esame pasiruošę“,– šypsojosi MVA vykdančioji direktorė Diliara Zarifova.
Šiemet talkininkai ne tik rinko šiukšles, grėbė lapus, bet ir ėmėsi kiek sunkesnių darbų: kasė velėnas, per daugelį metų susikaupusias prie bordiūrų.
Čia bedirbantį sutikome ir talkos išvakarėse išrinktą naująjį MVA prezidentą Virgilijų Radvilą. Jis teigė kaip prezidentas talkoje dirbąs pirmą kartą, bet dalyvauti talkose tekę ir anksčiau.
„Tokių talkų reikėtų ne tik kartą per metus, bet daugiau. Nebūtinai laukti tos datos. Padarytume daug rimtų darbų. Apsišluoti, apsitvarkyti gali ir patys mažeikiškiai, tik reikia daugiau iniciatyvos“, – įsitikinęs V. Radvilas.
Jam antrino ir verslininkas Alvydas Balčiūnas. Jo nuomone, Mažeikiuose yra daug gerų žmonių, tik reikia mokėti juos pakelti, paraginti, sutelkti bendram darbui, o šiemet apie talką buvo mažai informacijos.
„Verslininkai daug laiko praleidžia važiuodami, kabinetuose, tad čia turime progą pajudėti, pabendrauti, o kartu ir gerą darbą padaryti“, – talkos naudą įžvelgė A. Balčiūnas.

PARODO POŽIŪRĮ Į TALKAS
Kiek atokiau su kastuvu sutikome ir Mažeikių sporto centro direktorių Rosvaldą Gorbačiovą.
„Kaip direktorius dirbu paskutines dienas. Ši talka jau tampa tradicine, tad reikia džiaugtis ir sveikinti dirbančius žmones. Man belieka tik prie talkininkų prisijungti“, – teigė ir savo žmoną Liną į talką iš Vilniaus pasikvietęs R. Gorbačiovas.
Pašnekovas džiaugėsi puikiu oru ir tuo, kad talka sutelkia kolektyvą užsiimti prasminga veikla.
„Talkų metu mes miesto iš esmės nesutvarkysime, bet savo darbu parodome požiūrį į tvarkymąsi. Išeidamas į talką parodai, kokia tau svarbi yra aplinka. Labai gerai, kad į talkas suaugusieji vedasi vaikus“, – samprotavo R. Gorbačiovas.
Po talkos dirbusiųjų laukė patalkys. „Daugelis mūsų asociacijos įmonių kažką gamina, tad turėsim progą surengti jų produkcijos degustaciją“, – juokėsi MVA prezidentas V. Radvilas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Parke surinktos atliekos į konteinerius nebetilpo…


Jungtinėje talkoje prie centrinio stadiono darbo užteko visiems.


Verslininkai talkai parūpino reikiamą techniką.


Stoties gatvės negyvenamus namus nuo šiukšlių vadavo talkininkai iš Merkelio Račkausko gimnazijos.


Senamiesčio parką tradiciškai tvarko Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto