Mažeikiškiai vasarą palydėjo su trenksmu

Savaitgalį mažeikiškiai atsisveikino su kalendorine vasara. Vasaros palydų šventinę nuotaiką laikinai aptemdė blogas oras ir chuliganų išpuolis – vos pastačius vaikų žaidimų aikštelę, buvo sugadintas jos inventorius.


DIDELIS
ANTPLŪDIS
Vasaros palydų šventiniai renginiai prasidėjo šeštadienio popietę. Sodų gatvės skvere buvo atidaryta vaikų žaidimų aikštelė. Mažiesiems miesto gyventojams daug džiaugsmo suteikė naujos sūpuoklės, čiuožykla ir kiti jiems skirti statiniai. Savivaldybė už savo lėšas įrengė pagrindą, o AB „Orlen Lietuva“ sumokėjo už įrenginius ir jų pastatymą. Pirmųjų žaidimų aikštelės lankytojų buvo tiek daug, jog šventės organizatoriai baiminosi, kad naujieji statiniai gali neatlaikyti tokio mažųjų antplūdžio.
Atidarymo šventę žaidimų aikštelė atlaikė, tačiau ji buvo nuniokota dar prieš šventę vos tik pastačius – pirmąją naktį jau buvo išlaužytos lentelės.
Šventės išvakarėse buvo suskubta viską sutvarkyti ir, norint išvengti panašių incidentų, aikštelę saugojo policijos rėmėjai.
TIKIMASI IŠSAUGOTI
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis „Santarvei“ sakė manąs, kad tokios žaidimų aikštelės būtinos ir tik nuo mūsų pačių priklauso, ar jos išliks ilgam.
„Jei tokių žaidimo aikštelių būtų daugiau, gal ir noras jas laužyti dingtų. Manau, kad žmones reikia auklėti per grožį“, – teigė meras.
„Santarvės“ kalbintas miesto seniūnas Petras Užkuras išsakė mintį, kad, norint išsaugoti sutvarkytas viešąsias erdves, jas būtina stebėti visą parą.
„Juk laužo ne tie mažieji miesto gyventojai, kurie supasi dieną, bet paaugliai, kurie, neturėdami vakarais ką veikti, griauna tai, kas gražu. Todėl bus sustiprintas Sodų gatvės skvero stebėjimas vaizdo kameromis, bet taip pat neturėtų likti abejingi ir gyventojai. Pamatę netinkamai besielgiančius paauglius juos turėtų sudrausminti arba pranešti policijai“, – sakė P. Užkuras.
Seniūno teigimu, galėtume pasimokyti iš kaimynų latvių, kurie Ventspilio mieste vaikų žaidimo aikšteles yra aptvėrę ir nustatę darbo valandas. Ne darbo valandomis jas saugo sargai arba municipalinė policija.
Dar viena vaikų žaidimo aikštelė atidaryta ir ties Naftininkų g. 56uoju namu. Tikimasi, kad čia aikštelė nebus taip greitai suniokota, nes ji įrengta gyvenamųjų namų kieme.
RADO KĄ VEIKTI
Vakarop mažeikiškiai ir miesto svečiai skubėjo į senamiesčio parką, kur vyko „Vasaros palydos – 2009 su AB „Orlen Lietuva“.
Nors apsiniaukęs dangus nieko gero nežadėjo, žmonės, nepabūgę lietaus, rinkosi parke. Nemažas būrelis mažeikiškių būriavosi prie klubo „Mūsų namai“ rudeninės ekspozicijos. Kalbinti mažeikiškiai tikino, kad labai žavisi žmonių išradingumu – kaip paprasčiausi daiktai gali tapti spalvingomis puokštėmis.
Mažeikiškė Jolanta sakė negalinti atsistebėti rudenine moteriške, padaryta iš įvairiausios augmenijos. Pagyros žodžių sulaukė ir žiedais padabintas skėtis, o girlianda iš obuolių tartum kvietė jos paragauti.
Norintys pamiklinti protą galėjo tai padaryti žaisdami šachmatais, o mažieji šventės dalyviai laiką leido šokinėdami ant batuto. Vaikų susidarė net eilės, nes ši pramoga buvo nemokama.
Ištikimieji krepšinio gerbėjai šventės metu galėjo įsigyti ir laimėti Europos vyrų krepšinio čempionato atributikos.
ĮTEIKĖ DOVANŲ
Šventėje nuskambėjo ne tik vasaros palydų, bet ir naujųjų mokslo metų pradžios gaida. Todėl AB „Orlen Lietuva“ būsimiems pirmokėliams – savo darbuotojų vaikams bei rajono socialiai remtiniems vaikams įteikė dovanų: mokyklines kuprines su kanceliarinėmis prekėmis.
Susirinkusieji galėjo stebėti teatralizuotą programą visai šeimai. Joje dalyvavo vaikų ir jaunimo grupės: „Vocalis“ iš Klaipėdos, „Lietutis“, „Lietučiukės“ ir „Kregždutė“ iš Mažeikių.
Šventinę nuotaiką pagyvino „Žvaigždžių kvartetas“, grupė „Inculto“ bei svečiai iš Latvijos „Walters & Kazha“. Smagiais pokštais susirinkusiuosius linksmino ir renginį vedė Raimondas Bingelis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Būsimiesiems pirmokėliams šventės organizatoriai įteikė mokyklines kuprines su kanceliarinėmis prekėmis.

Senas geras dainas prisiminti padėjo „Žvaigždžių kvartetas“.

R. Bingelis žiūrovams mielai dalijo autografus.

Norintys pamiklinti protą, galėjo sulošti šachmatų partiją.

Vaikų žaidimo aikštelės atidaryme dalyvavo ir V. Džiugelis su šeima.

Naujasis AB „Orlen Lietuva“ vadovas Kristianas Pateras (dešinėje) išsakė viltį, kad įrengtos žaidimo aikštelės išliks ilgam.

Šventės organizatoriai baiminosi, kad naujoji vaikų žaidimo aikštelė gali neatlaikyti mažųjų lankytojų antplūdžio.

Subjuręs oras neišgąsdino mažeikiškių, ir jie gausiai susirinko į senamiesčio parką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto