Mažeikiškiai – virtualių renginių organizatoriai ir dalyviai

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Pavasarį įvestas karantinas ir nuotolinis mokymasis iš įprastų vėžių išmušė visus: mokinius, jų tėvus, pedagogus. Nelikus galimybės tiesiogiai bendrauti, gana greitai buvo įvaldytas nuotolinis mokymo ir mokymosi būdas, švietimo bendruomenė pradėjo organizuoti virtualioje erdvėje vykstančius renginius ir aktyviai juose dalyvauti.
Antrojo karantino metu atsiranda mažeikiškių, kurie ne tik atstovauja rajonui įvairiuose virtualiuose konkursuose, bet ir patys juos organizuoja.

Ieškojo būdų, kaip įtraukti ir motyvuoti

Gruodžio 19 d. įvyko pirmasis virtualus šokių konkursas „Hollu Jolly dance 2020“. Jo organizatorė – viešosios įstaigos „Šokio banga“ vadovė, choreografė Inga Diržininkienė.
Karantino metu daugelis šokio studijų nedirba, o jei viena kita ir dirba, tai tik nuotoliniu būdu. Dabar toks laikas, kai šokančius vaikus yra sudėtinga sutelkti, įkvėpti motyvacijos šokti, užsiimti kūrybine veikla.
Dvylikos metų dukrą turinti I. Diržininkienė, matydama, ką mėgsta veikti jos mergaitė, kas ją „uždega“, sumanė surengti šokių konkursą ar festivalį.

„Tikrai žinau, kad ir vaikai, ir suaugusieji yra išradingi, kūrybingi. Ir bet kokiu atveju, visi norime būti matomi, norime save išreikšti. Ypač šiuo laikotarpiu. Iš pradžių pagalvojau, kad reikėtų surengti konkursą savo studijos nariams. Paskui kilo mintis neapsiriboti vien mūsų šokių studija, bet sujungti visus norinčiuosius“, – pasakojo I. Diržininkienė.

„Gyvo“ pabuvimo nėra, bet gelbėja virtualus

Mažeikiškė nutarė paeksperimentuoti – pasižiūrėti, koks būtų šokių bendruomenės poreikis dalyvauti tokiame konkurse-festivalyje.
I. Diržininkienė apie tai paskelbė socialiniame tinklalapyje „Facebook“ gyvuojančiose grupėse „Choreografų šeima“, „Šokėjai“. Ir sulaukė labai daug palaikančių komentarų. Ir pavieniai žmonės, ir įvairių Lietuvos miestų šokių kolektyvų atstovai domėjosi konkurso nuostatomis, reikalavimais šokiams ir panašiais dalykais.

Konkursui pasiruošti pavyko per mėnesį.
„Aš pati, kaip kolektyvo vadovė, kaip choreografė, labai pasiilgau kokios nors šventės. Kiekvienais metais šokių studijos organizuodavo kalėdinius karnavalus, pasirodymus, apdovanojimus, pasibuvimus. O šiemet to gyvo pasibuvimo nėra. Žodžiu, tas virtualus konkursas – kalėdinė dovana ir sau, ir šokėjų bendruomenei“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo

Konkurso dalyviai: solo šokėjai ir duetai, šeimos turėjo išmokti, atlikti, nufilmuoti ir vertinimo komisijai atsiųsti šokius, susijusius su Kalėdomis. Vėliau renginio nuostatai buvo papildyti dar vienu punktu – įtraukta kategorija, nesusijusi su žiemos švenčių tematika.
Konkurso vertinimo komisijai buvo atsiųsti 66 nufilmuotų šokių vaizdo įrašai. Juos atliko apie 170 žmonių.
„Dar pavyko įgyvendinti idėją apie šeimos šokių iššūkį. Rinkome patį gražiausią vaizdo įrašą apie tai, kaip šeimos šoka ruošdamosi šventėms. Labai nedrąsiai tokį iššūkį priėmė trys šeimos. Visos jos skirtingai, tačiau labai kūrybiškai pasižiūrėjo į šią galimybę“, – džiaugėsi I. Diržininkienė.

Pašnekovė pasakojo, kad šeimos iš Širvintų atsiųstame filmuke, atlikdama nykštuko vaidmenį, drauge su anūkais pasirodė 80-metė močiutė.
Šeimos šokio iššūkio laimėtoja tapo mažeikiškė Inga Krikščiukienė su dukra ir krikšto dukra. Jos atliko šokį „Linksmosios pėdutės“.

Nereikia savęs apriboti

I. Diržininkienė pripažįsta: iš pradžių ji ir pati skeptiškai vertino galimybę šokių mokyti ir mokytis virtualiai, o tuo labiau organizuoti virtualius renginius.

„Dabar žinau viena – kol nepabandai, greitai gali pasakyti: „Ai, kaip čia per tą kompiuterį… Nesąmonė kažkokia“. Bet kai pabandai ir sulauki atgarsio, kai žinai, kad, norint dalyvauti, reikia mokytis, ruoštis, puoštis, supranti, kad emocijos ir „gyvuose“, ir virtualiuose renginiuose yra tos pačios. Pasikeitė tik forma. Man gaila žmonių, kurie negali pakeisti savo požiūrio į tam tikrus dalykus. Nes tai yra savęs stabdymas“, – visuomenę, kolegas choreografus drąsino virtualų konkursą surengusi mažeikiškė.

Mažų dainininkų dideli laimėjimai

Mažeikių moksleivių namų dainos studijos „Kregždutė“ vadovė Eleonora Kirkilienė savo mokinius dalyvauti nuotoliniu būdu vykstančiuose konkursuose skatina ir drąsina jau nuo pavasario, kai prasidėjo pirmieji virtualūs dainininkams skirti konkursai bei festivaliai.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Neseniai būrelis „Kregždutės“ jaunųjų dainininkių tapo nuotolinio 19-ojo tarptautinio vokalistų konkurso „Žvaigždžių sonata“ laureatėmis. Anksčiau šis konkursas buvo žinomas kitu pavadinimu – „Kaunas talent“ ir buvo vienas geriausių festivalių-konkursų Europoje.
Šiemet „Žvaigždžių sonatoje“ dalyvavo 178 atlikėjai iš 32 pasaulio šalių. Dalyvius vertino 37 narių tarptautinė komisija. Dalyvių buvo prašoma filmuotis saugiai būnant namuose ir nesiųsti vertintojams senų vaizdo įrašų iš renginių.

„Užduotis nebuvo lengva, bet iššūkį priėmėme ir rezultatai tikrai nudžiugino“, – sakė E. Kirkilienė.
8–10 metų atlikėjų kategorijoje „Kregždutei“ atiteko pirmoji vieta, 12–13 metų grupėje – antroji.
18-metė mažeikiškė solistė Ksaverija Vaičiulytė laimėjo pirmąją vietą, septynerių metų Gaudrė Grigutytė – antrąją, vienuolikmetė Emilija Rapalaitė – trečiąją.

8–10 metų atlikėjų kategorijoje „Kregždutei“ atiteko pirmoji vieta. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Reklama: Renginių organizavimas https://event-mood.com/renginiu-organizavimas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto