Mažeikiškiams Savivaldybės lėšomis statyti kolumbariumai atiteks nemokamai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje dauguma politikų pasisakė už tai, kad savivaldybės lėšomis statyti kolumbariumai mažeikiškiams atitektų nemokamai.

Seimas patvirtino Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas, pagal kurias savivaldybių lėšomis įrengtos kolumbariumo nišos gyventojams turi būti skiriamos nemokamai.

Mažeikiškiai iki šiol mokėdavo po 500 eurų už vieną nišą bei savo lėšomis ant dangčio iškaldavo mirusiųjų inicialus. Naujovė, pagal kurią kolumbariumo nišos būtų suteikiamos nemokamai, Lietuvoje turi įsigalioti nuo lapkričio mėnesio. Mažeikių rajono politikai pritarė, kad kolumbariumai gyventojams būtų suteikiami nemokamai anksčiau, nei įsigalios Seimo patvirtintos pataisos.

Geidžių kapinėse beveik prieš septynerius metus buvo oficialiai atidarytas ir pašventintas pirmasis 24 vietų kolumbariumas rajone. Po kelerių metų buvo pastatytas dar vienas toks pat kolumbariumas, o šiuo metu jau stovi ir trečias. Tik kol kas jis neveikia, tvarkoma reikalinga dokumentacija. Iki kitų metų pavasario turėtų būti pradėti naudoti dar du nauji kolumbariumai, kuriuose – po 24 nišas. Vienoje jų telpa po keturias urnas su kremuotais palaikais.

One Reply to “Mažeikiškiams Savivaldybės lėšomis statyti kolumbariumai atiteks nemokamai”

  1. kokiu principu dalinsite juos nemokamai: parašė:

    pagal užimtas pareigas ,esamus giminystės ryšius su politikais, valstybės tarnautojais? Ar mesime monetą kam klius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto