Mažeikiškio argumentai neįtikino ir Aukščiausiojo teismo

Antradienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paskelbė, kad paliekamas galioti anksčiau paskelbtas Lietuvos Apeliacinio teismo verdiktas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti Lietuvos apeliacinio teismo nutartį ir pasiuntė už grotų mažeikiškį, kuris 2011 metų liepą nužudė savo sugėrovą.

Nužudė žaidžiant šachmatais

37-erių metų Darių Sabaliauską Šiaulių apygardos teismas nuteisė už tai, kad užpernai liepą sodų bendrijoje „Šaltinėlis“ kilus buitiniam konfliktui, jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, peiliu dūrė sugėrovui P. P. į krūtinę ir jį nužudė.
Praėjusių metų vasarį teisėjai D. Sabaliauskui skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat priteisė išmokėti beveik du tūkstančius litų turtinės ir neturtinės žalos.
Nuteistasis pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui ir prašė dėl nužudymo jį išteisinti arba perkvalifikuoti nuosprendį į neatsargų gyvybės atėmimą (už ką gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų) ir bausmės vykdymą atidėti, o esant galimybei, ir atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
D. Sabaliauskas taip pat prašė nepripažinti jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės – nusikaltimo padarymo apsvaigus nuo alkoholio. Nuteistasis teigė, kad po P. P. suduotų smūgių, jis 2–5 minutes buvo be sąmonės, o jam atsigavus, P. P. vėl sudavė į galvą, tik po to jis paėmė peilį ir dūrė nukentėjusiajam į krūtinę. Jis nesuvokęs, kokį peilį atsitiktinai pagriebė.

Bausmę sumažino metais

Lietuvos Apeliacinis teismas nusprendė, kad vidutinio girtumo stadiją pasiekęs žmogus (D. Sabaliauskui po nusikaltimo buvo nustatytas 1,88 promilės girtumas) suvokia, kas darosi aplinkui, tačiau nesugeba kritiškai vertinti savo veiksmų ir dėl to padaro nusikalstamas veikas. Apeliacinis teismas konstatavo, kad mažeikiškio padaryta nusikalstama veika – tyčinis nužudymas – yra priskiriamas labai sunkių nusikaltimų kategorijai. Įstatymas už tai numato griežtą bausmę – laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.
Lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad mažeikiškio nusikalstama veika buvo atsakomoji reakcija į P. P. pavartotą fizinį smurtą, kai kilus konfliktui, lenkiant rankas ir žaidžiant šachmatais, jam buvo suduotas smūgis ir sužalota kakta.
Teisėjų kolegija nustatė, kad pirmos instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, tad ir laisvės atėmimo bausmę mažeikiškiui sušvelnino iki aštuonerių metų.
Antradienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paskelbė, kad D. Sabaliausko kasacinis skundas dėl paskelbto apkaltinamojo nuosprendžio atmetamas ir paliekamas galioti anksčiau paskelbtas Lietuvos Apeliacinio teismo verdiktas.
D. Sabaliauskas taip pat buvo žinomas kaip buvęs vyriausiąja Lietuvos ragana tituluojamos Vilijos Lobačiuvienės vyras.

2 Atsakymai į “Mažeikiškio argumentai neįtikino ir Aukščiausiojo teismo”

  1. tadas parašė:

    gieras pakol mega —iki gyvos galvoa reikejo

  2. nesuprantama parašė:

    pažįstu Darių seniai, kažkas neįtikėtino, nes tikrai geras žmogus yra. Va, ką daro velnio lašai. Ar tik ne ragana bus į ją ko nors įlašinus keršydama už prastą meilę? O jei rimtai – gaila gero žmogaus. Taip susišikt gyvenimą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto