Mažeikiškis iškovojo pasaulio vicečempiono titulą

Dar vieną garbingą apdovanojimą iškovojo Mažeikių stipruolis Rolandas Pocius: Maskvoje sekmadienį pasibaigusiame tarptautinės kultūrizmo federacijos (IFBB) organizuotame pasaulio čempionate mažeikiškis pasidabino sidabro medaliu.
KOLEKCIJĄ PAPILDĖ „SIDABRAS“
Prestižiškiausioje ir gausiausiai atstovaujamoje svorio kategorijoje (varžėsi 32 atletai) po šeštadienį vykusių atrankinių varžybų į stipriausiųjų penketuką pateko du Lietuvos atstovai: 37-erių metų vilnietis Olegas Žuras ir vienuolika metų už jį jaunesnis mažeikiškis Rolandas Pocius. Spalio viduryje vykusiose Lietuvos kultūrizmo ir fitneso keturioliktosiose taurės varžybose „Mažeikių švyturio“ jėgos klubo atstovas buvo įveikęs vilnietį, tačiau pasaulio pirmenybėse to padaryti nepavyko.
Olegas Žuras nugalėjo sunkaus svorio (per 90 kg) kategorijoje bei tapo absoliučiu pasaulio vyrų kultūrizmo čempionu. Mažeikiškis šiose varžybose iškovojo sidabro medalį.
Rolandas papildė gausią savo apdovanojimų kolekciją: pasaulio „bronzą“ jis iškovojo 2001 m., tais pačiais metais tapo Europos čempionu, 1999 m. pelnė šių pirmenybių „sidabrą“, o 2000 m. pasidabino bronzos apdovanojimu. Šalies čempiono titulą jis laimėjo 1998 ir 1999 metais.

TITULAS ĮPAREIGOJA
Išvykdamas į pirmenybes Rolandas teigė, kad jei pateks į stipriausiųjų sportininkų penketuką, laikys tai sėkme. Vakar „Santarvės“ kalbintas telefonu jis sakė: „Savo pasirodymu esu patenkintas tik iš dalies. Kai įveiki aukščiausią barjerą, norisi būti pačiame viršuje“.
Pasak sportininko, sekmadienį tarp lietuvių vyko atkakli kova. Keletas teisėjų pirmąsias vietas skyrė Rolandui, tačiau vilnietis surinko daugiau balų. Tačiau ir sidabro medalis mažeikiškiui – didelis pasiekimas.
„Čempionate varžėmės gausiausioje svorio kategorijoje, rungėsi aukšto lygio atletai. Iš viso pirmenybėse dalyvavo sportininkai iš 57 pasaulio šalių“, – sakė Rolandas.
Grįžęs į namus atletas ir vėl skubės į „Mažeikių švyturio“ jėgos treniruoklių salę: jau šį savaitgalį pasaulio kultūrizmo vicečempionas išvyksta į komercinį turnyrą Bulgarijoje. „Titulas įpareigoja visuose turnyruose siekti pirmųjų vietų “, – teigė atletas.