Mažeikiškis kaltinamas dėl neįteisintos veiklos ir mokesčių vengimo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą – mokesčių slėpimu buvo įtariamas mažeikiškis, neoficialiai vertęsis automobilių prekyba.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Šiaulių apygardos prokuratūra kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui.
FNTT informavo: įtariama, kad mūsų miesto gyventojas pusketvirtų metų vertėsi apynaujų „Dodge“, „Chrysler“, „Volvo“ ir kitų gamintojų automobilių prekyba, bet savo veiklos oficialiai nebuvo įteisinęs.
Tarnybos pareigūnai išsiaiškino, kad asmuo iš nenustatytų tiekėjų pirko dėvėtus automobilius, vėliau, ketindamas juos perparduoti, skelbimus apie pardavimą dėjo į interneto skelbimų portalą. Įtariama, kad per tą laikotarpį prekeivis klientams iš Kauno, Šiaulių, Mažeikių ir kitų miestų pardavė 25 automobilius ir gavo per 207 tūkst. eurų pajamų.
„Suskaičiuota, kad šešėlyje veikęs prekeivis valstybei nesumokėjo beveik 58 tūkst. eurų mokesčių ir įmokų. Civilinius ieškinius šioje byloje pareiškė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyrius bei Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Pagal galiojančius įstatymus, asmuo privalėjo registruotis pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, tačiau to nepadarė“, – pranešė FNTT atstovai.
Atliekant ikiteisminį tyrimą laikinai buvo apribota kaltinamojo teisė į turtą, kurio vertė siekia per 48 tūkst. eurų, už neteisėtą vertimąsi ūkine komercine veikla, neturint tam leidimo, mažeikiškiui gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.
FNTT atidžiai stebi automobilių prekybos, remonto paslaugų sektorius, jiems šiemet, kaip ir praėjusiais metais, bus skiriamas papildomas dėmesys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto