Mažeikiškis – „Lietuvos garbės“ Metų drąsos nominacijos laimėtojas

Metų drąsos nominacijoje apdovanojimas įteiktas mažeikiškiui Lukui Liutkui (dešinėje) . Stop kadras iš nacionalinių apdovanojimų „Lietuvos garbė“.

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniuje įvyko tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“.
Juose Metų drąsos nominaciją laimėjo ir buvo apdovanotas dešimtmetis Mažeikių Pavasario progimnazijos mokinys, iš ledinio tvenkinio išgelbėjęs savo draugą.

Paprasti žmonės ir dideli jų darbai

Jau septynioliktus metus iš eilės „Lietuvos garbėje“ apdovanojami žmonės, kurie, esant sudėtingoms aplinkybėms, ekstremalioms situacijoms, neišsigąsta, nepasimeta, o suskumba į pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia.
Ir nors herojais jie savęs nevadina, kiekvienam lietuviui šie žmonės yra ne tik pavyzdys, bet ir paskata elgtis taip, kad visiems mūsų šalyje gyventi būtų dar jaukiau.
Nacionaliniuose apdovanojimuose žiūrovai išgirdo šešias širdį veriančias, o kartu ir pasidžiaugti kvietusias istorijas, kurios įkvepia tikėjimo, kad, nors ir esame maža šalis, čia gyvena dideli žmonės.

Ketvirtokas išgelbėjo draugą

Metų drąsos nominacijoje apdovanojimas įteiktas mažeikiškiui Lukui Liutkui.
Vieną praėjusių metų gruodžio popietę jis su savo bendraklasiu Pauliumi, kurį vadina ir geriausiu draugu, pasuko prie tvenkinio. Iš pažiūros storas tvenkinio ledas berniukus paviliojo patikrinti jo stiprumą.
Vos po kelių sekundžių Paulius paniro į ledinį vandenį. Lukas nedelsdamas puolė kviesti pagalbos. Tačiau prie „Norfos“ prekybos centro Sedos gatvėje esantis tvenkinys yra toks, kad daug žmonių pro jį nepraeina. Todėl į berniuko pagalbos šauksmą niekas neatsiliepė.
Lukas situacijoje nepasimetė ir draugą gelbėti ėmėsi pats: jam sakė viena ranka kibtis į ledą, o įsikibęs į kitą ranką, ėmė traukti draugą iš vandens.

Ir pavyzdys, ir pamoka kitiems

Progimnazijos direktorius Rolandas Volkovas, bendraudamas su „Santarve“, sakė, kad asmeniškai kalbėjosi su dešimtmečiu Luku, išgelbėjusiu draugą.
„Jis pasakojo, kad aplink jokių kitų žmonių nebuvo. Vaikas tokioje situacijoje, kokia ji buvo, galėjo supanikuoti, pabėgti. Bet jis nepasimetė, išdrįso gelbėti, ištiesė ranką… Iš karto pasimato, kokia yra šio vaiko savimonė, kaip jis reaguoja į stresinę situaciją. Visa tai ateina iš šeimos. Prie to, manau, prisidedame ir mes, kaip švietimo įstaiga“, – kalbėjo mokyklos direktorius.
L. Liutkų „Lietuvos garbės“ Metų drąsos nominacijai pasiūlė abiejų berniukų mokytoja Sandra Tamošauskienė.
Progimnazijos direktorius didžiuojasi ketvirtokų mokytoja, kuri sugebėjo šį L. Liutkaus gerą darbą, laimingai pasibaigusią istoriją paviešinti. Tai didelis dalykas. Gal per televiziją parodyta istorija taps pavyzdžiu ir kitiems mūsų miesto bei rajono bendruomenės nariams, koks pavojingas gali būti ledas ir kaip svarbu, ištikus bėdai, ne panikuoti, o suskubti į pagalbą.

6 Atsakymai į “Mažeikiškis – „Lietuvos garbės“ Metų drąsos nominacijos laimėtojas”

 1. Laukys parašė:

  Tai pagal tokią logiką kokią čia kai kas surašė, reik tada visus tvenkinius užtvert tvoromis ir dar pavenčiuos tvorą ištempt palei upę. Nes ten irgi nelaimių buvę.
  Ai, tiesa, dar kai kurie gyventojai tas tvoras tiesiog išspardo. Turiu minty to tvenkinio Melioratorių varnyne tvorą.

 2. Anonimas parašė:

  Kodėl vandens tvenkinys neaptvertas? Aplink daug daugiabučių! Tai ne pirma nelaimė! Gerai, kad tą kartą įvykis baigėsi laimingai, o juk yra ir mirčių tame tvenkinyje! Tvenkinys lyg spąstai laukiantys aukos!

 3. Anonimas parašė:

  Kur buvo tėvai? Pirmiausia gerai išperti, tik paskui apdovanoti. Gal.

  1. Jolanta parašė:

   Kur tevai buvo gal dirbo? Vaikai gal is mokyklos namo ejo.O ne kaip jus cia tik neigiamus komentarus rasot. Nejaugi ,kaip pirmokelius reikia nuvesti ir parsivesti is mokyklos? Ar eiti kartu i lauka zaisti? As jau budama pirmoje klaseje nueidavau ir pareidavau namo is mokykleles..Ar jus vaikstot ar vaiksciojot is paskos savo vaikui ketvirtokui visada ir visur? Aisku gal net vaiku neturit ir komentuojat cia pievas.

 4. Anonimas parašė:

  Šaunuolis

 5. nu taip parašė:

  O kur mazeikių valdziasnukių reakcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto