Mažeikiškis tatuiruotojas apie amatą, žmones bei jų norus

Algirdas Anužis. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikiškiams ir ne tik mažeikiškiams, kurie domisi tatuiruočių kultūra, turi ant savo kūno tatuiruočių, Algirdo Anužio vardas yra girdėtas.
Mažeikiškis savo veikla, kurią vadina amatu, užsiima keturiolika metų, tačiau nenori būti vadinamas meistru. Jo įsitikinimu, meistrystės siekimas – nuolat besitęsiantis procesas.

Žinomas ne tik mažeikiškiams

Praėjusių metų vasario pradžioje, dar iki koronaviruso pandemijos paskelbimo, Laisvės gatvėje Mažeikiuose esančios tatuiruočių studijos „Algistattoo“ patalpose buvo atidaryta galerija „Minima“. Tąkart drauge su galerijos atidarymu buvo pristatyta ir mažeikiškio mokytojo Juozo Taunio nuotraukų paroda.
Jau tada, iš šalies stebint lankytojams besišypsantį, apie galeriją kalbantį tatuiruočių studijos savininką A. Anužį, kilo mintis vieną dieną jį pakviesti pabūti „Santarvės“ pašnekovu. Tai padaryti motyvavo dar ir kita priežastis: kai vienas kitas pažįstamas parodydavo naujas tatuiruotes, į klausimą, kas, kur tai padarė, jie dažniausiai atsakydavo: „Pas Algį, vienintelėje Mažeikiuose tatuiruočių studijoje…“

Savęs kaip menininko neprisimena

Studijos įkūrėjas ir savininkas A. Anužis pasakojo: mokyklos laikais savęs kaip žmogaus, turėjusio „meno gyslelę“, neprisimena.
Po vidurinės mokyklos jis, kaip ir didelė dalis jo bendraamžių, įstojo studijuoti vadybos.
Dar tarptautinės vadybos studijoms einant į pabaigą, pašnekovas pajuto, kad studijuojamas dalykas jam ne itin įdomus. Jis po truputį pradėjo piešti, užsiiminėti aerografija – piešimu ant motociklų bei automobilių. Tada Algirdas atsitiktinai nuvažiavo į Gamyklos gatvėje Mažeikiuose veikusią nelegalią tatuiruočių studiją, kurioje dirbo pažįstamas žmogus. Tatuiruotojo amatas sudomino, todėl vaikinas ėmė tą pažįstamą kalbinti, domėtis tatuiravimu.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*