Mažeikiškių balsai skambėjo sąskrydyje „Su Lietuva širdy“

Į tremtinių ir politinių kalinių sąskrydį susirenka daugybė dalyvių ir žiūrovų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Apie penkiasdešimt Mažeikių rajono politinių kalinių ir tremtinių dalyvavo XXVI Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“, tradiciškai vykstančiame Ariogalos Dainų slėnyje.
Jungtiniame chorų koncerte dainavo ir kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“.

Tarp kalbų – dainos

Drauge su kitais sąskrydžio dalyviais, grojant Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių ir karinio pučiamųjų orkestrui, mažeikiškiai dalyvavo eisenoje iš Ariogalos miestelio į sąskrydžio vietą Dainų slėnyje prie Dubysos upės. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis.
Sąskrydyje dalyvavęs Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Albertas Ruginis „Santarvei“ pasakojo, kad įspūdingai tarp svečių sveikinimo kalbų skambėjo jungtinio politinių kalinių ir tremtinių choro atliekamos dainos.
„Smagu, kad su kitais chorais dainavo ir mūsų „Atmintis“, kurio vadovė Zita Gužauskienė. Sąskrydyje jo dalyviams buvo parengta turininga kultūrinė ir pažintinė programa, tad nuobodžiauti tikrai neteko“, – pasakojo A. Ruginis.

Lankėsi partizanų bunkeryje

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus pirmininkei Bronei Tautvydienei įsiminė profesoriaus Vytauto Landsbergio kalba ir raginimas būti budriems, budėti ir toliau, nes pasaulis šiuo metu yra labai neramus.
A. Ruginis paminėjo ant Dubysos upės kranto įrengtą improvizuotą partizanų bunkerį, kuriame vyko teminiai pokalbiai apie partizanus.
„Jų metu buvo kalbama apie partizanų ginkluotę, pateiktos istorikų įžvalgos, demonstruojami ginklai, taip pat kalbėta apie partizanų aprangą, apžvelgta ir skaityta partizanų spauda“, – kalbėjo pirmininkas.
Mažeikiškiai lankėsi ir palapinėje, skirtoje filmams ir parodoms. Pirmoji pademonstruota juosta buvo „Žaibas – Dzūkijos legenda“, po peržiūros su žiūrovais bendravo šio filmo kūrėjai.

Filmai ir koncertai

Parodų ir filmų palapinėje dar buvo demonstruojami filmai „Choras“, „Su Lietuva širdy gyvename“, o po filmo „Misija Sibiras’15“ įvyko diskusija su šios ekspedicijos dalyviais.
Čia taip pat veikė paroda „Tremties vaikai“.
Be choristų atliekamų dainų, šventės dalyviams koncertavo Edmundas Kučinskas, grojo skrabalų meistras Regimantas Šilinskas, žiūrovus linksmino ir šokdino Jurgitos Galdikienės vadovaujamas tautinių šokių ansamblis „Vaiva“ iš Vilniaus.
„Oras buvo kaip užsakytas, tad šventės organizatoriai ir dalyviai netrukdomai įvykdė visą programą. Ir tik po sąskrydžio uždarymo jau besiruošiant važiuoti į namus, pradėjo krapnoti. Įspūdžių tikrai buvo daug, o visa išvyka – naudinga“, – džiaugėsi B. Tautvydienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto