Mažeikiškių „Baltic voice“ Juodkrantėje startavo penktąjį kartą

Tuoj po festivalio-konkurso „Baltic voice 2017“ atidarymo ceremonijos prasidėjo pirmos dainos perklausos. Linos ČERNAUSKIENĖS nuotr.

Sekmadienį Juodkrantėje prasidėjo mažeikiškių organizuojamas V tarptautinis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic voice 2017“.  Šiemet jame dalyvauja apie pustrečio šimto įvairaus amžiaus dainininkų iš keturiolikos šalių.

Juodkrantiškiai džiaugiasi

Festivalo-konkurso „Baltic voice 2017“  organizatorius ir dalyvius sveikino Neringos miesto mero pavaduotojas Dovydas Mikelis. Jis pasidžiaugė, kad mažeikiškiai jau penktą kartą savo muzikiniu festivaliu paįvairina Neringos miesto kultūros renginių programą.
„Šis festivalis – vienas gražiausių ir geriausių vasaros renginių Neringoje“, – teigė vicemeras.
Sekmadienio vakare jubiliejinio festivalio proga juodkrantiškiai išvydo įspūdingą fejerverką.
Į festivalį „Baltic voice“ suvažiuoja dainininkai nuo šešerių iki 27 metų, jie pagal amžiaus grupes varžosi solistų, ansamblių, džiazo solistų ir džiazo grupių kategorijose.
Šios muzikos šventės organizatoriai – Mažeikių savivaldybės kultūros centras bei visuomeninė organizacija „Lietučiukės“ – šiemet, be lietuvių, sulaukė dainininkų iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Izraelio, atvyko ir jauna lietuvaitė iš JAV, taip pat atlikėjų iš Latvijos, Maltos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Daug lietuvių

Bene daugiausiai į festivalį-konkursą „Baltic voice 2017“ atvyko dainininkų iš Lietuvos. Šiemet sulaukta atlikėjų iš Gargždų, Jonavos, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Mažeikių, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus.
Net trylika dainininkų konkurse-festivalyje atstovauja Mažeikiams: devynias atlikėjas į konkursą atvežė šou grupės „Lietutis“ vadovas Algirdas Grinkevičius, dainininkes konkursui parengė studijos „Sekmadienis“ vadovas Antanas Dargis bei Moksleivių namų dainos studijos „Kregždutė“ vadovė Eleonora Kirkilienė.

Linos ČERNAUSKIENĖS nuotr.

Konkursantų pasirodymus vertins devynių asmenų komisija.

Ministerija finansavimo neskyrė

Festivalis-konkursas „Baltic voice 2017“ baigiasi antradienio vakarą koncertu, kuriame bus apdovanoti ir pasirodys jo nugalėtojai.
Renginio direktorius Augustas Petkus apgailestavo, kad šiemet finansavimo festivaliui neskyrė Lietuvos kultūros ministerija, teko pasikliauti iš rėmėjų surinktomis lėšomis.
„Kultūros ministrė į mūsų prašymą skirti finansavimą pasiūlė ieškoti kitos finansavimo alternatyvos. Gaila. Į šį renginį suvažiuoja jaunoji karta ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio šalių. Mes kviečiame vaikus ir jaunimą iš visų šalių, suteikiame jiems galimybę kartu pasidalyti savo pasiekimais. Kartu parodome, kad daina – tai jėga, kuri jungia tautas peržengdama visas sienas. Džiaugiuosi, kad apie mūsų festivalį kasmet sužino vis daugiau jaunų atlikėjų. Smagu, kad ne pirmus metus sulaukiame dainininkų iš Maltos, Armėnijos, Izraelio ir kitų tolimų šalių“, – kalbėjo A. Petkus.

3 Atsakymai į “Mažeikiškių „Baltic voice“ Juodkrantėje startavo penktąjį kartą”

  1. ar parašė:

    tu pati važiuotum į mažeikių kaimą vasarą? Ką parodysi svečiams? Ot vištos galva.

  2. nesvarbu parašė:

    aga organizuojame svente mazeikiuose ir parodome uzsienieciams orlen naftos kamynus :DDD

  3. Mažeikiškė parašė:

    Mažeikiškiai organizuoja šventę Juodkrantėje,o kodėl ne Mažeikiuose.Duoda uždirbti kitam kultūros centrui,įdomiai čia gaunasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto