Mažeikiškių geriamasis vanduo – vienas geriausių Lietuvoje

Šeštadienį minima Pasaulinė vandens diena. Vanduo yra vienas būtiniausių produktų gyvybei. Be maisto galima išgyventi savaites ar net mėnesius, o be vandens galima mirti per keletą dienų.

Gyvybė – iš vandenyno

Vanduo labai reikšmingas visai gyvajai gamtai. Manoma, jog gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno. Vanduo sudaro apie 60–70 procentų žmogaus organizmo. Netekęs apie 12–20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais.
Telšių apskrities visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė teigia, kad gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens.

Vanduo žmogui būtinas

Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo, tad medikai kiekvienam rekomenduoja vos prabudus išgerti stiklinę vandens – tai padės jūsų organizmui greičiau nubusti.
Per dieną žmogui reikėtų išgerti mažiausiai litrą vandens, o esant karštiems orams – nuo 1,5 iki 2 litrų. Vandens organizme trūkumas – dehidracija – pasireiškia labai greitai, jos simptomai atsiranda trūkstant vos 1 procento vandens. Dehidracijai tęsiantis, gresia pavojus širdies-kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemos veiklai.

Vanduo iš Krucių

Žiloje senovėje, kai baltų giminės rinkosi sau gyvenvietes prie ežerų ir upių, apsirūpinimas vandeniu buvo nesunkus ir paprastas, bet vėliau, kai ėmė kurtis ir augti miestai, geriamasis vanduo tapo sunkiau išgaunamas.
Mažeikiškiai geriamąjį vandenį gauna iš Krucių kaime esančių giluminių gręžinių. Bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Mažeikis informavo, kad iš vandentiekio vandenį gaunantys miesto gyventojai jo per dieną vidutiniškai suvartoja apie 5–6 tūkstančius kubinių metrų.

Tiriama pagal programas

Vandens iš giluminių gręžinių tyrimu užsiima Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Jos viršininkas Zigmantas Stumbra pasakojo, kad vandens tyrimai atliekami pagal tam tikras programas.
„Yra nustatyti taškai, iš kurių vietų imami mėginiai, daugiausiai tai darželiai ir mokyklos. Ir galima teigti, kad Mažeikių vanduo yra labai geras, vos ne geriausias Lietuvoje. Tai priklauso nuo gręžinio gylio, taip pat gal buvo pataikyta ant gerų vandens klodų. Vandentiekis turi savo atestuotą pagal akreditacijos reikalavimus laboratoriją, jie vandenį tiriasi, o mes jais pasitikime“, – kalbėjo Z. Stumbra.

Skundų dėl vandens nėra

I. Macijauskienė taip pat patvirtino, kad mažeikiškiai geria gerą vandenį.
„Mes patys vandens tyrimų neatliekame, bet iki šiol jokių skundų ir problemų dėl Mažeikių miestui tiekiamo geriamojo vandens neturime. Mūsų vanduo chloruojamas tik po didelių avarijų, tiekiamas iš giluminių gręžinių, tad visi tie pliusai ir yra mūsų gyventojų naudai“, – teigė vedėja.
Daugelis gyventojų naudoja savo šachtinių šulinių vandenį, tad jo kokybė priklauso nuo to, kaip kas juos prižiūri.

Rengiama akcija

Pagal atskirą programą nemokamai tiriamas nėščių ir kūdikius iki 6 mėnesių turinčių moterų naudojamas šachtinių šulinių vanduo, o ateinančią savaitę, kovo 27 dieną, Nacionalinė tyrimų laboratorija organizuoja akciją ir šachtinių šulinių vandenį tirs už pusę kainos: taigi, tyrimas atsieis tik apie 25 litus.
Tiriant šachtinių šulinių vandenį nustatomi nitratai ir amonis. Mūsų rajone ir tas vanduo nėra labai blogas: daugiausiai nitratų normas viršija apie 30–40 procentų šulinių vandens.

13 Atsakymų į “Mažeikiškių geriamasis vanduo – vienas geriausių Lietuvoje”

 1. Indė parašė:

  Mūsų miesto vanduo tikrai skanus,nuvažiuokite į Kretingą,Klaipėdą,ten net dantų negali normaliai išsivalyti,apsivemsi.Tuo aspektu Mažeikiai iš tikrųjų pirmauja,mūsų vanduo saknus.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Siandien as buvau prie upes,oras geras ir gerai praleidom laika…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Saltas vanduo,labai kalketas !!! Tai jeigu musu mieto vanduo geriausias,tai koks kitu miestu bera?

 4. jabbar parašė:

  Jei dar būtų minkštas – tikrai būtų pats geriausias, bet taip nėra…
  Kas šuniui uodegą pakels, jei ne jis pats ;)

 5. Gražaus sekmadienio parašė:

  Patikėsiu, kad geras vanduo tik tuomet, kai vandens filtras ir skalbiniai nenusidažys rūdėmis, o arbatinukas nepriaugs kalkių.

 6. as parašė:

  ……………. ir pats brangiausias matomai Trakinis nori naujo dzipo tai dar brangins ir ims geresni nei WW Toareg

 7. Mažeikiški mielas parašė:

  Gal pradėkime džiaugtis tuom kuom turime ir nustokime skųstis. Puikūs tie mūsų Mažeikiai, džiaukimės tuom.

 8. qwerty parašė:

  Tikrai kokybiškas vanduo pas mus. Nereikia pirkti jokio „stalo“ ar panašaus vandens iš prekybcentrių, naudokim savo!

 9. REGINA parašė:

  tai po tokios reklamos ,laukim pabrangimo ,ce faktas aiskus.

 10. Vytautas Radziunas parašė:

  Kad Mazeikiai turtingi labai geru vandeniu prisiminiau toki fakta.Kai 2001m.restoranui „Bildukas“is Slovakijos pirkome alui gaminti iranga ir technologija,reikejo jiems gauti musu vandens is kurio virsime alu..Prisipyle slovakas i buteli vandens is krano ir nuveze i Poprado miesta,kur buvo viena JAV kompanijos laboratorija.Po kiek laiko atvykes slovakas ir sako:laboratorijoje istyre vandeni nustebo,kad jis toks kokybiskas negali buti, atvezkite dar viena pavyzdi ir tikrinsime dar karta.Aisku,kad rezultatas buvo tas pats.

 11. Rimantai parašė:

  žmogau, atidžiau pasižiūrėk, kas autorius

 12. Tikra tiesa parašė:

  visi atvykusieji iš kitur giria mūsų iš krano bėgantį vandenį ir sako, kad skanus. Kad ir kaip tuose mūsų Mažeikiuose bebūtų, bent vandenuką gerą turim. Tai ne iš Neries ar Nemuno…

 13. Rimantas parašė:

  Pritariu autorei-Mažeikių vanduo LABAI SKANUS…..LAAAABAI…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto