Mažeikiškių nuomonė: nuotolinės studijos turi ir trūkumų, ir privalumų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pandemija privertė didžiąją dalį įprastos bei kasdienės fizinės veiklos perkelti į „gyvenimą ekranuose“, pradedant sporto treniruotėmis, apsipirkinėjimu ir baigiant ugdymu nuotoliniu būdu. Kone greičiausiai prie karantino sąlygų prisitaikė ir į nuotolinį ugdymo procesą persiorientavo šalies aukštosios mokyklos ir jų studentai.
Kaip jaučiasi studentai, priversti dirbti nuotoliniu būdu, pasidomėjau apklausdama šiuo metu aukštosiose mokyklose studijuojančius mažeikiškius.

„Facebook“ socialiniai tinklai padėjo susisiekti su dviem dešimtimis šalies aukštųjų mokyklų studentų, kurie mokyklas baigė Mažeikiuose. Jų geranoriškas bendravimas leido atlikti nedidelį tyrimą.
Beveik visi mano pašnekovai teigė: turėdami galimybę jie mieliau pasirinktų tradicinį mokymosi būdą – norėtų būti universitetų auditorijose, laboratorijose.
Visi kalbinti studentai karantino apribojimų laikosi ir šiuo metu yra tėvų namuose, gimtajame mieste, tačiau dauguma jų mieliau rinktųsi gyventi atskirai nuo tėvų – būti tame mieste, kur studijuoja.
„Žinoma, tėvų namuose jautiesi ir turbūt visą gyvenimą jausiesi saugiau, ramiau ir komfortiškiau, čia tavo pečių neslegia valgio ruošimo problema, buities sunkumai, su kuriais susidurti tenka išvykus“, – rašė vienas iš apklausoje dalyvavusių studentų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.
Rugilė BALČIŪNAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto