Mažeikiškių parama gali padėti pabėgėliams

Paramą Ukrainai Raudonasis Kryžius rinko visoje šalyje. Nuotr. iš Klaipėdos miesto savivaldybės archyvo

Atsiliepdamas į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus kvietimą, Mažeikiuose veikiančios kavinės „Kavos terasa“ kolektyvas sekmadienį paskelbė, kad mažeikiškiai, norintys ir galintys paaukoti drabužių, avalynės, patalynės, visa tai gali atvežti į kavinę.

Laikinai sustabdė

Pasak „Kavos terasos“ įkūrėjos ir vadovės Dovilės Karvauskienės, mažeikiškių aktyvumas buvo toks, kad aukojamais daiktais sekmadienį, per porą valandų, buvo užpildyta pusė turimos ir labdarai sudėti skirtos patalpos.
„Pirmieji daiktai buvo atvežti praėjus gal penkioms minutėms po informacijos apie renkamą paramą paskelbimo“, – pasakojo „Santarvės“ pašnekovė.
Kadangi paramos rinkimą šalies mastu sustabdė Lietuvos Raudonasis Kryžius, sustabdė jį ir „Kavos terasa“.
„Susisiekėme su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovais. Jie paprašė viską, kas surinkta, kol kas palaikyti, nes po poros savaičių paramos rinkimas ir išvežimas vėl bus kartojamas. Kita vertus, Šiauliuose veikia ukrainiečių bendruomenė, kuri jau pradeda priimti pirmuosius karo pabėgėlius. Bandysime susisiekti ir klausime, gal jiems reikia mažeikiškių paaukotų daiktų, – anksčiau nei po dviejų savaičių“, – kalbėjo D. Karvauskienė.

Vaikiškų drabužių prašo „Caritas“

Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos „Caritas“ išplatino kreipimąsi į Mažeikių miesto ir rajono gyventojus.
Žmonių prašoma paruošti šiltos aprangos paketus, skirtus vaikams. Drabužėliai bus reikalingi nuo karo bėgančių ukrainiečių vaikams, atvyksiantiems į Mažeikius.
Aukojamus tvarkingus, švarius drabužius prašoma saugiai sudėti į stipresnius krepšius, ant jų nurodyti, kokio amžiaus vaikui tiktų, ir atnešti į parapijos namus Basanavičiaus g. 15A, Mažeikiuose.
Labdara bus priimama kasdien 14–17 valandomis.

Surinko itin sparčiai

Šeštadienį Lietuvos Raudonasis Kryžius paskelbė apie pradedamus rinkti šiltus vyriškus, moteriškus, vaikiškus drabužius, batus, pledus, antklodes, miegmaišius, rankšluosčius ir panašius daiktus, skirtus karo siaubą išgyvenantiems Ukrainos žmonėms. Tačiau jau sekmadienį buvo paskelbta, kad susivieniję ir aktyvūs lietuviai paaukojo tiek paramos, kiek telpa 50-yje vilkikų.
Visa Lietuvos Raudonojo Kryžiaus surinkta labdara išvežta į Ukrainą. Ji bus dalijama žmonėms, kuriems teko palikti namus ir slėptis, nepasiėmus reikalingiausių daiktų, drabužių.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto