Mažeikiškių skrajojamasis teatras įvertintas gerai

Šventėje mažeikiškių komedija „Dobilėlis penkialapis“ įvertintas teigiamai: visi šventės dalyviai pelnė diplomus, į Mažeikius parvežtas Lietuvos teatro mėgėjų sąjungos padėkos raštas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rokiškio kultūros centre vykusioje baigiamojoje Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventėje ir kūrybinėje režisierių laboratorijoje „Atspindžiai-2012“ gerai įvertintas mažeikiškių spektaklis.

Komisija – tarptautinė

Šį kartą šventėje parodyta Airidos Lementauskienės režisuota Balio Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“, kurį suvaidino Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojamasis teatras.
Šventėje mažeikiškių pasirodymas įvertintas teigiamai: visi šventės dalyviai pelnė diplomus, į Mažeikius parvežtas Lietuvos teatro mėgėjų sąjungos padėkos raštas.
Režisierė A. Lementauskienė pasakojo, kad tarptautinę komisiją sudarė Lietuvos liaudies kultūros centro doc. dr. Danutė Vaigauskaitė, doc. Gediminas Šimkus, centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė bei režisierės iš Maskvos ir Olandijos.

Gyrė už tradicijų tąsą

Šventės metu parodyti šeši spektakliai, po dviejų pasirodymų vykdavo spektaklių aptarimai. Mažeikiškiai įvertinti už tikros, geros komedijos pavyzdį, kad rimtai dirbdami aktoriai sukelia  žiūrovams juoką, o nesupratusieji lietuvių kalbos komisijos nariai vis tiek suvokė, apie ką spektaklyje kalbama – tai parodė mažeikiškių gebėjimą spektaklio temą perteikti ne tik tekstu.
„O labiausiai visi džiaugėsi, kad mes tęsiame savo kraštiečio Juozo Vaičkaus pradėtas Lietuvos teatro tradicijas, atgaivinome skrajojamąjį teatrą“, – kalbėjo A. Lementauskienė.
Olandų režisierė mažeikiškiams papriekaištavo, kad kai kurios scenos kiek per ilgos, bet jai buvo paaiškinta, kad ši komedija – profesionalios dramaturgijos kūrinys, todėl pritaikant mėgėjų teatrui, jis ir taip kiek galima sutrumpintas.
Geriausiu spektakliu mėgėjų teatrų šventėje išrinkta vilniečių suvaidinta Nikolajaus Gogolio komedija „Nosis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto