Mažeikiškiui nepavyko išvengti beveik pusės milijono litų mokesčių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išsiaiškino, kad Rusijos įmonę konsultavęs mažeikiškis, gavęs beveik 3,5 mln. litų honorarą, bandė išvengti dalies gyventojų pajamų mokesčio. Iš Rusijos įmonės gauta pažyma apie neva toje šalyje sumokėtą mokestį nepadėjo mažeikiškiui išsisukti nuo 430 tūkstančių litų gyventojų pajamų mokesčio, delspinigių ir baudų.


Pateikta fiktyvi pažyma

Mokesčių inspekcijos pranešime spaudai teigiama, kad Rusijos įmonę lietuvis kelerius metus konsultavo pramoninių cemento įrenginių įvedimo į rinką klausimais. Gautą pusketvirto milijono litų atlygį nors ir deklaravo, tačiau į Lietuvos biudžetą sumokėjo tik 5 proc. pajamų mokesčio. Mokesčių administratoriui jis pateikė informacinių paslaugų teikimo sutartį su įmone, kurioje nurodyta, jog kitą priklausančią sumokėti mokesčio dalį – 10 proc. – išskaičiuos ir savo šaliai sumokės honorarus išmokėjusi įmonė. Kad toks mokestis esą buvo sumokėtas į Rusijos Federacijos biudžetą, Lietuvos mokesčių administratorių turėjo įtikinti mažeikiškio pateikta Rusijos įmonės išduota „pažyma“. 


Pajamų mokesčio nemokėjo

Mokesčių inspektoriams suabejojus pažymos realumu, susisiekta su Rusijos Federaline mokesčių tarnyba. Jos duomenimis, Rusijos įmonė nurodyto pajamų mokesčio nemokėjo ir jo nedeklaravo. Be to, dokumentą apie išskaitytą pajamų mokestį neva pasirašęs Rusijos pilietis, dokumente įvardintas kaip įmonės generalinis direktorius, prisipažino įmonę savo vardu įsteigęs už pinigus, tačiau jai nevadovavo ir apie jos veiklą, informacinių paslaugų sutartį su lietuvaičiu bei jam išmokėtus honorarus nieko nežinąs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto