Mažeikiškius tikimasi sudominti nauja sporto šaka

Greitai mažeikiškiams bus pristatyta nauja sporto šaka – kerlingas. Netrukus tikimasi gauti reikiamą žaidimui įrangą. Lietuvos kerlingo asociacijos skirta siunta Mažeikius turėtų pasiekti baigus sutvarkyti juridinius formalumus.Įsikūrusio čiuožykloje sporto klubo „Ledas“ narys Algis Liubavičius įtrauktas į Lietuvos kerlingo asociacijos narius. Pasak jo, kerlingas yra labiau šeimos žaidimas. A. Liubavičius tikisi, kad mažeikiškiai susidomės nauja sporto šaka. Norint pritraukti entuziastų, bus organizuojami žaidimo pristatymai, nes daugelis ne tik nėra matę, kaip žaidžiamas kerlingas, bet ir nėra apie jį girdėję.
Kerlingas – nauja sporto šaka ne tik Mažeikiuose, bet ir Lietuvoje. Šalies kerlingo asociacija įsikūrė prieš pusantrų metų. Jos naujumą Lietuvoje liudija ir tai, kad kol kas į lietuvių kalbą nėra išversta ir oficialių žaidimo taisyklių.
Siekdami populiarinti naująją sporto šaką praėjusiais metais Mažeikiuose lankėsi Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Antanas Vilčinskas. Beje, jis mūsų mieste ketina lankytis ir šią savaitę.
Kerlingas – komandinis olimpinis žiemos sportas, kartais vadinamas šachmatais ant ledo. Žaidimo esmė – stačiakampėje ledo aikštelėje nustumti savo akmenį kuo arčiau nupiešto taikinio. Prieš šešerius metus kerlingas tapo oficialia žiemos olimpinių žaidynių sporto šaka. Šiame žaidime nėra profesionalų, tik mėgėjai.
Manoma, kad žaidimas atsirado XVI amžiaus Škotijoje arba Olandijoje. Šiuo metu kerlingas populiariausias Kanadoje, taip pat JAV, Škotijoje, Norvegijoje bei Švedijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto