Mažeikių „LIONS“ moterų klubui pagrindinė vertybė – bendravimas

Šeštadienį Renavo dvaro rūmuose 21 mažeikiškė prisiekė aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje, organizuoti labdaros bei švietėjiškus projektus, draugystėje matyti tikslą, o ne būtinybę, nepamiršti pilietinės pareigos savo šaliai, rajonui, padėti silpniems, guosti liūdinčius, šelpti vargstančius…
Iškilmingoje Mažeikių „Lions“ moterų klubo inauguracijoje dalyvavo tarptautinės „Lions“ klubų asociacijos prezidentas indas Ashok Mechta su žmona Kokila, Lietuvos „Lions“ klubų koordinatorius suomis Erki Laine su žmona Karina, Lietuvos „Lions“ klubų apygardos gubernatorius Juozas Pabrėža su žmona Virginija. Į renginį atvyko daugelio šalies „Lions“ klubų atstovai.
NORI BŪTI NAUDINGOS
Šių metų pavasarį buvo įregistruotas Mažeikių „Lions“ moterų klubas. Tai – tik trečias moterų klubas iš 25 „Lions“ klubų, veikiančių Lietuvoje. Į jį susibūrė Mažeikiuose (ir šalyje) gana žinomos moterys, atstovaujančios įvairioms profesijoms (medikės, teisininkės, verslininkės, ekonomistės, žurnalistės, kultūros darbuotojos), norinčios būti naudingos mūsų rajono bendruomenei.
Kaip ir bet kuris „Lions“ klubas, Mažeikių moterų klubas vadovaujasi pagrindinėmis šios pasaulinės organizacijos, vienijančios per 1,4 milijono narių, veiklos gairėmis. Svarbiausios iš jų – parama silpnaregiams ir akliesiems, dalyvavimas tarptautinėse programose prieš narkotikus ir priklausomybę nuo alkoholio, parama aplinkosaugos programoms.
Judėjimo tikslai ir uždaviniai užkoduoti pavadinime, kurį sudaro angliškų žodžių pirmosios raidės: Liberty (laisvė), Intelligence (intelektas), Our Nations Safety (mūsų tautų saugumas). Pagrindinis klubų šūkis: „Mes tarnaujame!“
Tapti judėjimo nariu nėra paprasta. Pirmiausia žmogus turi būti žinomas regione. Jį kažkas turi rekomenduoti kitiems klubo nariams. Būtina, kad naujojo nario kandidatūrai pritartų visi klubo nariai – jeigu nors vienas žmogus pasisako prieš, kandidatas yra nepriimamas. Tokiu būdu siekiama, kad visi klubo nariai dirbtų vieningai, jaustų malonumą bendraudami.

MOTERYS DAUG GALI
Mažeikiškių „Lions“ judėjimo iniciatorė ir klubo prezidentė, AB „Ūkio bankas“ Mažeikių skyriaus viršininkė Valerija Statauskienė „Santarvei“ pasakojo, kad idėja mūsų mieste įkurti „Lions“ klubą kilusi prieš trejus metus. Tuo metu į klubą būrėsi Plungės vyrai ir V. Statauskienę (vienintelę moterį) pakvietė į savo vyrišką kompaniją. Kadangi ji suabejojo tokia galimybe, buvo įpareigota „Lions“ klubą steigti Mažeikiuose.
„Iš pradžių susirinkome aštuonios moterys. Mąstėme apie mišrų klubą, tačiau apsvarsčiusios, kad Mažeikiuose yra daug gabių moterų, nusprendėme kurti moterų klubą“, – klubo steigimosi istoriją pasakojo prezidentė.
V. Statauskienė labai džiaugėsi susibūrusiu kolektyvu. Pasak jos, klubo moterys paneigia visuomenėje susiformavusią nuostatą, kad vadovaujantys asmenys, verslininkai yra nenuoširdūs.
„Visos esame labai paprastos moterys. Būtent tas paprastumas mus ir sieja. Svarbiausia, kad mums patinka būti kartu, bendrauti. Žinome, kad galėsime pasimokyti viena iš kitos, padėti sau ir kitiems. Drąsiai sakau, kad esame geros, nuoširdžios, supratingos moterys, geros mamos, puikios darbuotojos. Svarbiausia – galinčios padaryti daug gero“, – sakė V. Statauskienė.

JOS GALI DAUG
Tuo, kad moterys yra didžiulė jėga, neabejojo ir tarptautinės „Lions“ klubų asociacijos prezidentas Ashok Mechta. Jo nuomone, moterų klubai yra pagrįsti meile.
„Moterys aktyviai prisideda prie to, kad pasaulis būtų geresnis“, – „Santarvei“ teigė indas.
A. Mechta papasakojo, kad šie metai jam ypatingi – jis išrinktas tarptautinės „Lions“ klubų asociacijos prezidentu. Kiekvienas prezidentas privalo aplankyti ne mažiau kaip 60 šalių. A. Mechta savo keliones pradėjo nuo Rytų Europos. Lietuva pasirinkta todėl, kad šiemet čia įkurta „Lions“ klubų apygarda.
Verslininkas, savo gyvenimo tikslu pasirinkęs lainizmo idėjų propagavimą, labai džiaugėsi galimybe dalyvauti Mažeikių „Lions“ moterų klubo inauguracijoje. Juolab ši diena sutapo su Indijos nacionaline švente.
„Moterų meilė ir supratimas yra milžiniški. Man atrodo, kad klubo moterys vadovausis šiomis vertybėmis. Matau, kad į klubą susibūrė stiprios ir nuostabios asmenybės. Iš tikrųjų esu sužavėtas“, – kalbėjo A. Mechta.
Lietuvos „Lions“ klubų apygardos gubernatorius J. Pabrėža taip pat žavėjosi mažeikiškėmis. Gubernatorius akcentavo, kad „Lions“ moterų klubai pradėjo steigtis tik prieš kelerius metus. Iki tol vyravo vyrų klubai.
„Anksčiau buvo laikomasi nuostatos, kad moterys turi rūpintis namais, vaikais. Pamiršta, kad moterys taip pat gali užsiimti visuomenine veikla. Pasižiūrėkite į šias moteris – jos žavios ir protingos, galinčios padaryti daug gerų darbų. Beje, akivaizdu, kad joms būti kartu yra malonu. Tai – svarbiausia, nes bendravimas yra visiems būtinas“, – sakė J. Pabrėža.
Gubernatoriaus teigimu, „Lions“ klubams yra keliamas reikalavimas, kad susiburtų skirtingų profesijų žmonės. Taip išvengiama nuobodžių kalbų apie darbą.

PIRMIAUSIA – BENDRAVIMAS
Darbo biržos direktorė Alfreda Normantienė „Santarvei“ prisipažino į klubą atėjusi sužavėta moterų pasitikėjimo. „Juk mano kandidatūrai visos pritarė“, – šypsojosi moteris.
Pasak A. Normantienės, nebesinori vien tik dirbti, dirbti, dirbti ir visai negalvoti apie savo poreikius, dvasią. „Dažnai pamirštame, kodėl atėjome į šią žemę. Tampame biurokratai, darbų vergai ir pamirštame savąją širdį. O juk taip norisi padaryti kažką gera, padėti kitiems. Be to, jaučiu, kad mūsų rajone formuojasi stipri moterų komanda, galėsianti išjudinti Mažeikių gyvenimą“, – prognozavo Darbo biržos direktorė.
UAB „Gaudi“ prezidentė Vitalija Krolienė įsitikinusi, kad moterims būtinai reikėję susiburti. Anot jos, kiekviena klubo narė dirba atsakingą darbą, sukasi užburtame kasdienių rūpesčių rate, nuolat bėga, skuba, todėl reikėję stabtelti, apsižvalgyti ir pamatyti, kad šalia daug puikių moterų.
„Tie susitikimai mus labai suartino. Supratome, kad esame pasiruošusios padėti viena kitai ir kitiems. Svarbiausia – mes čia galime išsikalbėti, rasti bendraminčių“, – džiaugėsi V. Krolienė.
UAB „Eltekma“ direktorė Alvyra Kiesienė įsitikinusi, kad draugų niekada nebūna per daug. „Puikus kolektyvas! Visos optimistės, nenešiojančios pykčio širdyje. Pasiilgstame viena kitos. Dalyvaudamos klubo veikloje galėsime įrodyti, kad moterys taip pat daug sugeba. Labai norisi geriems darbams išnaudoti savąjį moteriškumą, šilumą. Pasižiūrėkite, juk visos esame gana brandaus amžiaus, tad turime sukaupusios daug gyvenimo patirties, išminties ir gerumo“, – kalbėjo A. Kiesienė.
Advokatės Dalios Strigūnienės nuomone, susivienijus galima daug daugiau padaryti nei dirbant pavieniui. „Nesu feministė, bet manau, kad moterys gali padaryti daugiau nei vyrai. Galbūt jos giliau suvokia gyvenimą“, – svarstė D. Strigūnienė.

JEIGU GALI – DARYK
Mažeikių „Lions“ moterų klubo krikštatėviai buvo Plungės „Lions“ vyrų klubas. Šiųmetinio klubo prezidento, žurnalisto Eugenijaus Bunkos nuostata: jeigu gali padaryti gerą darbą, daryk ir nesigailėsi. O kompanijoje tuos gerus darbus gali padaryti geriau bei gražiau.
„Sutinku, kad daugelis galvoja, jog čia – suaugusiųjų žaidimai. Ko gero, žaismės šiek tiek yra. Tačiau juk tai – klubas. Vadinasi – bendravimas. Mūsų visuomenėje vienas labai mažai gali nuveikti, todėl būtina burtis“, – sakė E. Bunka.
Paklaustas apie Mažeikių klubo moteris, plungiškis atsidūsta. Anot jo, nedažnai viename būryje galima išvysti tiek žavių moterų.
„Aš joms dar prieš inauguraciją pasakiau, kad jeigu kurią pamatysiu einančią su kitu vyru, jausiuosi lyg apvogtas“, – sodria žemaičių tarme juokavo Plungės „liūtas“.
Mažeikių „Lions“ klubo moterų sutuoktiniai įvairiai vertino savo žmonų visuomeninę veiklą. Vieni tikino, kad džiaugiasi savo išrinktųjų sprendimu, nes „išsišnekėjusios bus mažiau nervingos“, kiti tikėjosi, kad „ta veikla greitai nusibos“, treti prognozavo, jog „savo darbais greitai aplenks Rotary klubą“.
„Bijau, kad vieną gražią dieną iš manęs liks tik kauliukai. Žinote, juk su liūtėmis reikia atsargiai elgtis“, – juokavo Rimvydas Strigūnas. Tačiau tuoj pat pridėjo, kad moterims klubas padės save realizuoti, pabėgti nuo rutinos, darbo, šeimos, įsigyti įdomių draugų…
„Moterys aktyvios visur, tik dažnai vyrai pasisavina jų nuopelnus. Jos turi daug gerų idėjų, todėl dažnai vyrai konsultuojasi su jomis. Reikia pripažinti, kad šiandienos moterys mus lenkia. „Liūčių“ gražūs tikslai, todėl manau, kad joms pasiseks“, – sakė verslininkas.
Nuotr. Jono STRAZDAUSKO

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto