Mažeikių aeroklube – Žemaitijos šaulių rinktinės desantas

Nuotr. iš aeroklubo archyvo

Įdomiai praleisti laiką, daugiau sužinoti apie aviaciją, ugdytis savarankiškumą ir atsakingumą, o svarbiausia – iššokti parašiutu, pajusti dangaus erdvę. Tokie pagrindiniai projekto, kurį jau penktus metus vykdo Mažeikių aeroklubas, dalyvių tikslai.
Šiame projekte aktyviai dalyvauja ir Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šauliai.

Mintis virto realybe

Projekto „Jaunimo iniciatyvų ir aktyvumo skatinimas, pilietiškumo ugdymas“ idėja prieš šešerius metus gimė aeroklubo vadovams bendraujant su Mažeikių šaulių kuopos vadu Pranu Trakiniu – jis ieškojo įvairių formų, kaip padaryti veiklą patrauklią, skatinti žmones jungtis į šaulių gretas.
„Šią mintį gvildenome, susisiekėme su Lietuvos šaulių sąjungos vadovybe ir sulaukėme geranoriško palaikymo. Juos, mano manymu, patraukė pati projekto esmė – juk šuoliai parašiutu skatina jaunimą užsiimti įdomia veikla, ugdo savarankiškumą ir atsakomybę. Ir, be viso to, sprendžia užimtumo problemą“, – pasakojo Mažeikių aeroklubo instruktorius Rimantas Morkūnas.

Nuotr. iš aeroklubo archyvo

Ugdyti ir mokyti parašiutininkus aeroklubo instruktorius turi ir žinių, ir patirties – R. Morkūnas pirmąjį šuolį parašiutu atliko prieš 47 metus, nuo tada yra atlikęs 2 tūkstančius šuolių. Instruktoriumi jis dirba nuo 1977 metų, yra paruošęs daugiau kaip 5 tūkstančius parašiutininkų.

Pakeitė stovyklos formatą

Šį sezoną pasikeitė šaulių stovyklos formatas – ankstesniais metais šaulių stovyklos vyko su nakvynėmis, šauliai ne tik rengdavosi šuoliams, bet ir gyvendavo aeroklubo teritorijoje lauko sąlygomis, palapinėse, rengė žygius ir pan.
„Šiais metais pagrindinį tikslą esame numatę kitokį – ne vien išmokyti atlikti šuolį parašiutu, bet ir paruošti parašiutininką.
Jaunus žmones supažindiname su parašiutu, išmokiname, prižiūrint instruktoriams, jį sudėti. Tai nėra lengva, mokymasis – tai intensyvus, skrupulingas šešių valandų darbas, kur svarbi kiekviena smulkmena“, – tvirtino R. Morkūnas.
Stovyklos, kurios prasidėjo liepai baigiantis, bus organizuojamos iki pat šuolių su parašiutais sezono pabaigos. Šiemet pagal projektą stovyklauja ne tik šauliai, į aerodromą atvyksta ir būrys mūsų rajono socialiai remtinų ar sunkiau auklėjamų jaunuolių.
Norintieji dalyvauti šiame projekte į aeroklubą atvyksta ankstų rytą, o išvyksta vėlai vakare.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*