Mažeikių krašto žmonės savaitgalį kviečiami patirti kaimo įdomybes

Nuotr. iš AtostogosKaime.lt

Rytoj, gegužės 19 d., prasideda ir visą savaitgalį tęsis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos iniciatyva organizuojama akcija „Atviros dienos kaime“.

Prie jos jungiasi ir keli mūsų rajone veikiantys paslaugų teikėjai – vaikai ir suaugusieji kviečiami susipažinti su bitėmis ir bitininkyste, apsilankyti vaistažolių ūkyje, dvare, viloje prie ežero.

Dalyviai iš visos Lietuvos

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ organizuojama septintus metus iš eilės. Organizatorių interneto svetainėje skelbiama, kad šiemet daugiau nei 100 Lietuvoje esančių kaimo turizmo sodybų, ūkių, muziejų, dvarų, bendruomenių centrų ir kitų įdomių objektų nemokamai arba už simbolinę kainą atvers duris lankytojams.

Gegužės 19–21 dienomis bus siūloma ypatingų paslaugų ir pramogų kaime: nuo žygių miškuose ir plaukimo upėmis, pasivaikščiojimų basakojų takais, lobių paieškų iki pirties malonumų, apsilankymų apžvalgos bokštuose, dvaruose, muziejuose.

Pažintis su vaistažolėmis ir galimybė pernakvoti

Gyvolių kaime esančio vaistažolių ūkio savininkė ir darbuotojai lankytojų, norinčių pasikalbėti apie ūkį ir vaistinius augalus, laukia atvykstant gegužės 19 ir 20 d. 10–18 valandomis, o gegužės 21 d. – 12–18 valandomis.

Svečiai turės galimybę apžiūrėti vaistinių ir kitų augalų kolekciją, pasivaikščioti Virvytės upės pakrante, pasidžiaugti žydinčia pieva, galbūt išsimaudyti. Ūkio šeimininkai suteiks galimybę  užsikurti laužą, pasišildyti atsivežtą maistą, o turintiems savo palapines, miegmaišius – nakvynė garantuota.

Organizuoja „Bičiulių šventę“

Bene didžiausią renginį ir reginį organizuoja tėčio Alvydo ir dukters Rasos Nabažų duetas. Savo bityne „Užpelkių medus“ Plinkšėse sekmadienį jie rengia „Bičiulių šventę“.

Apsilankiusieji galės iš arčiau susipažinti su bitėmis, paragauti medaus ir išgirsti ne tik apie bitininkystės kasdienybę, bet ir apie bičių svarbą mūsų ekosistemoms. Organizatoriai suplanavo ir dar daugiau įdomybių bei staigmenų – vyks kapelos pasirodymas, molio dirbtuvėlės, degustacijų erdvė.

Norintieji atvykti kviečiami užsiregistruoti iš anksto. Tai reikalinga tam, kad organizatoriai žinotų preliminarų dalyvių skaičių, galėtų visiems paruošti vaišių. Tų lankytojų, kurie atvyks, neturėdami išankstinės registracijos, bus prašoma sumokėti simbolinę pinigų sumą.

Viloje ir dvare – nuolaidos

Uikių kaime, ant Plinkšių ežero pakrantėje įsikūrusioje viloje „Dubgiris“, akcijos „Atviros dienos kaime“ proga gegužės 19 d. apgyvendinimui, SPA paslaugoms ir maitinimui bus taikomos nuolaidos.

Dautarų dvare gegužės 19–21 d. bus taikoma nuolaida svečių apgyvendinimui, o dvaro parko lankymas – nemokamas. Įprastai, norint pasivaikščioti po dvaro parką, taikomas 3 eurų mokestis kiekvienam asmeniui.  

Norintieji aplankyti vieną ar kitą dvarą, ūkį ar vilą turėtų išsamiau pasidomėti sąlygomis, registracija šių organizacijų interneto svetainėse, paskyrose socialiniuose tinkluose arba šiuo adresu www.atostogoskaime.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto