Mažeikių ligoninė ruošiasi ir kitoms su COVID-19 pavojais susijusioms permainoms

Ketvirtadienio duomenimis, į Karščiavimo kliniką šeimos gydytojų siųstiems visiems 5 pacientams COVID-19 nenustatyta. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Naujausiais duomenimis, COVID-19 infekcija jau yra susirgę 6 rajono gyventojai. Daugelis susirgimų išaiškinta Telšių mobiliajame patikros punkte.
Tikimasi, kad greičiau išsiaiškinti užsikrėtusiuosius ir suvaldyti infekcijos plitimą rajone padės pirmadienį Mažeikių ligoninėje pradėjusi veikti Karščiavimo klinika.
Pagalba čia teikiama 18–60 metų amžiaus karščiuojantiems ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams, jie bus tiriami ir dėl koronaviruso.
Mažeikių ligoninėje plečiama ir kitokia medicininė pagalba, čia ruošiamasi įkurti COVID-19 infekcinį skyrių.

Susirgimas išaiškintas ligoninėje

Mažeikių savivaldybė antradienį pranešė apie šeštąjį koronaviruso infekcija susirgusį rajono gyventoją.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Savivaldybę informavo, kad nuo vasario 28 d. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomam Mažeikių rajono gyventojui, esančiam rizikos grupėje, nustatytas COVID-19.
NVSC viešai skelbiamoje informacijoje apie atliktus epidemiologinius tyrimus nurodoma, kad asmuo Klaipėdoje buvo gydomas dėl kitų susirgimų. Balandžio 5 d. jam atliktas tyrimas dėl COVID-19 buvo teigiamas.
Neoficialiais duomenimis, mažeikiškis koronavirusu galimai užsikrėtė ligoninėje.

Iš viso – šeši atvejai

Šiuo metu Savivaldybės turimais duomenimis, ši liga iš viso diagnozuota 6 Mažeikių rajono gyventojams.
Penki susirgimai nustatyti Telšių mobiliajame patikros punkte. Priminsime, kad pirmasis ligos atvejis mūsų rajone buvo patvirtintas kovo 27 d.
Visi penki užsikrėtimo COVID-19 atvejai susiję – sergantieji dalyvavo tame pačiame pobūvyje, vykusiame „Varduvos“ kavinėje. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad visos penkios kavinės darbuotojos yra sveikos, neužsikrėtusios COVID-19.
Pirmadienį Savivaldybės surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras Vidmantas Macevičius informavo, kad anksčiau susirgę du mažeikiškiai dar gydomi Šiaulių ligoninėje, o trys išleisti gydytis į namus ir yra saviizoliacijoje.
Jie yra tos pačios šeimos nariai, gyvena individualiame name.

Sprendžia šeimos gydytojas

Pirmadienį Mažeikiuose pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys pabrėžė šios klinikos svarbą užkertant kelią koronavirusui plisti.
„Tai naujo, atsakingo, pavojingo medikams darbo pradžia. Bus galima, įvertinus ligonių būklę, patikslinti gydymą ir užtikrinti epidemiologinę patikrą-prevenciją – nustatyti potencialius viruso nešiotojus bei skleidėjus“, – kalbėjo ligoninės vadovas.
S. Kaktys informavo ir apie kitus planus: jei epidemiologinė situacija blogėtų, Mažeikių ligoninėje atsirastų COVID-19 infekcinis skyrius, apie tai jau tartasi su Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovu, kuris koordinuoja viso regiono medicininę pagalbą.
„Nelabai tokio skyriaus norime, tai labai didelės sąnaudos, atsakomybė, reikia viską sutelkti. Tačiau tai yra ir mūsų pajėgumų, įrangos pripažinimas. Šiuo metu mūsų ligoninė yra priskirta prie tų, kurioje ir pacientai, ir medikai yra sveiki nuo viruso“, – apie Mažeikių ligoninėje planuojamas paslaugas kalbėjo S. Kaktys.
Infekcinis skyrius atsirastų ligoninės Psichiatrijos skyriaus, iš kurio pacientai jau iškelti į Vaikų ligų skyrių, patalpose. Naujame skyriuje būtų 25 lovos, dešimt iš jų – intensyvaus gydymo ligoniams.
S. Kaktys pasakojo, kad šiuo metu vyksta pasiruošimo darbai: į būsimą COVID-19 infekcijos skyrių perkeliama radiologinė įranga. Bus įsigytos deguonies tiekimo priemonės, pacientams monitoringuoti reikalingi individualūs monitoriai ir kitos.
Ligoninės direktorius neslėpė, kad joms įsigyti teks panaudoti ir lėšų iš labdaros sąskaitos, į kurią, pirmadienio duomenimis, įmonės, įstaigos, ūkininkai, pavieniai asmenys jau buvo paaukoję beveik 53 tūkst. eurų.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikių ligoninė ruošiasi ir kitoms su COVID-19 pavojais susijusioms permainoms”

  1. VIJA parašė:

    O tai vyresniems kaip 60 metų jau nebus tikrinama. Negi jau virš 60 nurašomi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*