Mažeikių ligoninė stabdo Psichiatrijos skyriaus veiklą

Nuo sausio pirmos dienos psichiatrinėmis ligomis sergančių gyventojų Mažeikių ligoninėje laukia permainos.

Regioninės Mažeikių ligoninės Psichiatrijos skyriaus veikla stabdoma metams. Toks sprendimas priimtas dėl specialistų, teikiančių psichiatrijos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, trūkumo.
Ligoniai, kuriems reikalingas stacionarinis gydymas, bus vežami į Šiaulius.

Psichiatrijos skyriaus veikla nuo sausio 1 d. stabdoma ligoninės direktoriaus Sigito Kakčio įsakymu. Įstaigos vadovas tokio sprendimo argumentus išdėstė ir apie planuojamus kitus pokyčius informavo Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetą.
Politikams jis paaiškino: ligoninei nepalanki situacija susiklostė, nes nuo sausio įstaigoje lieka tik puse etato dirbantis psichiatras, atvažiuojantis iš Skuodo.
Su kitais ligoninę gelbėjusiais psichiatrijos specialistais sutartys nutrūko dėl įvairių priežasčių. S. Kakčio teigimu, prisikviesti, kas juos pakeistų, neįmanoma, nes psichiatrų trūksta ir kitur. Regioninė Telšių ligoninė dar anksčiau yra sustabdžiusi tokio skyriaus veiklą – taip pat metams. Dėl gydytojų stygiaus Mažeikių ligoninėje sutriko ne tik paslaugų teikimas, bet ir veiklos rezultatai. S. Kakčio duomenimis, dešimties mėnesių skyriaus veikla yra minusinė: uždirbta tik 175 tūkst. eurų, o sąnaudos siekė 360 tūkst.
Kita vertus, Mažeikių ligoninė dėl Psichiatrijos skyriaus veiklos sustabdymo nežada atsisakyti šiuo metu dirbančio psichiatro paslaugų – su gydytoju vyksta derybos dėl antrinio lygio paslaugos teikimo, tikimasi teigiamo rezultato.
Kad būtų galima teikti tokias paslaugas, įstaiga turi gauti reikalingą licenciją. Jei gydytojas sutiks bendradarbiauti su Mažeikių ligonine, įstaiga pateiks paraišką Akreditavimo tarnybai dėl ambulatorinės paslaugos teikimo.
Akreditavimo tarnyba reikalauja, kad komandoje būtų psichologas, socialinis darbuotojas ir slaugytoja. Šitas sąlygas ligoninė pajėgi įvykdyti. Komanda įsikurtų to paties Psichiatrijos skyriaus patalpose.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikių ligoninė stabdo Psichiatrijos skyriaus veiklą”

 1. Rozalija parašė:

  O kur dingo mūsų užtarėja Seimo narė? Kuo ji prisideda prie miesto gerovės?

 2. užtat turėsime papuoštą Kalėdinį miestą, muges šokius -pokius ir pinigų taškytojus ne pagal prioritetus parašė:

  Tegyvuoja nuvalyti Mažeikių keliai, uždaryti skyriai .Einu šventes švęst.

 3. Juzis parašė:

  tai dabar gali daryti,ką nori, nes esi nepakaltinamas ir beviltiškas,ir turi pasiteisinimą…

 4. Darius parašė:

  Kakčius surado kitus kelius, kaip naikinti skyrius be steigėjo pritarimo

  1. Dariui parašė:

   Tai gal turite vieną kitą pažįstamą psichiatrą, norintį dirbti Mažeikiuose? Pasiūlikyte, manau, tikrai priims ir skyriaus uždaryti neteks.

 5. Algis parašė:

  Va taip, praeis dar metai dings ir pavadinimas „Regioninė ligoninė“ būsime lygus ,su Skuodu, Senaja Akmenė.

 6. Pimpis parašė:

  Aūūū-aūū Sungaila kur tu mūsu isgelbetojau? Ar tik reitingus susikelei su vaiku skyrium ir dingai i krumus?
  Eh tu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto