Mažeikių ligoninėje – COVID-19 poskyris

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šią savaitę Mažeikių ligoninėje buvo įkurtas ir nuo trečiadienio veikia COVID-19 poskyris, kurį dar planuojama plėsti. Jame bus gydomi šia infekcija sergantys ligoniai iš Mažeikių ir kitų savivaldybių.

Ligoninėje – COVID-19 poskyris

Mažeikių ligoninė, stebėdama epidemiologinę situaciją, koronaviruso infekcijos plitimą, jau praėjusią savaitę ėmė ruoštis „covidinio“ poskyrio steigimui. Tačiau jo įkūrimą paskubino Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas, pagal kurį Mažeikių ligoninėje 20 „covidinių“ lovų turi atsirasti nuo lapkričio 6-osios.
„Trečiadienį mums paskambino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius, ekstremalios situacijos regiono operacijų vadovas Remigijus Mažeika ir paprašė pagelbėti, nes ši ligoninė šimtu procentų jau yra užpildžiusi visas lovas. Tai jau vakar priėmėme pirmuosius devynis ligonius: du iš mūsų rajono, kiti – iš kitur“, – situaciją „Santarvei“ apibūdino Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys.
Vidaus ligų skyriaus COVID-19 infekcijos poskyris yra įkurtas Vaikų ligų skyriaus patalpose, kol kas jame – 12 lovų, bet kitą savaitę jis bus išplėstas iki 20 lovų.
Ligoninės vadovas pridūrė, kad R. Mažeikai, kaip operacijų vadovui, turi atsakyti į raštą dėl papildomų 25 „covidinių“ lovų įsteigimo – jos reikalingos kaip rezervas.

Susiduria su personalo problema

S. Kaktys neneigė, kad Mažeikių ligoninė, kaip ir kai kurios kitos iš vadinamųjų „atraminių“ įstaigų, susiduria su personalo trūkumo problemomis. Jas dar labiau paaštrino įsisukusi koronaviruso infekcija.
Šiuo metu COVID-19 liga serga 5 gydytojai ir 10 slaugos specialistų. Viena paguoda, kad, analizuojant galimus užkrato patekimo būdus, neaptinkama, kad medikai būtų užsikrėtę įstaigoje vieni nuo kitų. Užkratas yra atėjęs per pirminio lygio gydymo įstaigas arba iš šeimų.
„Nervų ligų skyriaus veikla sustabdyta, atsilaisvino slaugytojos, labai ribotu krūviu tedirba Psichiatrijos skyrius ir dėl mažo sergamumo – Vaikų ligų skyrius. Atsilaisvino personalo, jį perskirstome kitur. Arba ilginame darbo laiką, pavyzdžiui, Karščiavimo klinikoje“, – apie problemos sprendimą kalbėjo vadovas.
Valstybinė ligonių kasa yra pažadėjusi kompensuoti darbo užmokesčio padidinimą personalui, dirbančiam padidintų rizikų, susijusių su COVID-19, sąlygomis – leidžiama mokėti nuo 60 iki 100
proc. pagrindinio darbo užmokesčio priedus.
S. Kaktys informavo, kad Mažeikių ligoninė nusprendė medikams, dirbantiems COVID-19 poskyryje, taikyti maksimalų priedą, o kitiems – iki 60 proc.

3 Atsakymai į “Mažeikių ligoninėje – COVID-19 poskyris”

  1. vokietija parašė:

    specialistu ir nereikia, nes nera jokiu virusu, jei ir yra tai gripas taip pat yra, ir gripas taip pat ne is oro atsirado, bet niekas apie tai nesusimasto, o cia tik melas, nes uz mela jiems mokama, reikia gazdinti zmones., o mes netikim tom nesamonem, tiksliau pasakius tikiu kad viskas gerai, o tie melagingai teigiami susirgimai , tik juoka kelia.

  2. tikrai parašė:

    Bet Mažeikiuose nėra infekcinių ligų specialistų.

  3. Viktoras parašė:

    Ir kaškodėl vieni senjorai.Galėtų tiksliau.Tai dabar juos “gydys”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*