Mažeikių ligoninės dar laukia daug ir didelių pasikeitimų

Mažeikių ligoninės pastatas statytas beveik prieš trisdešimtmetį, tad jis jau seniai prašyte prašėsi remonto.
Pirmieji ligoninės renovacijos darbai prasidėjo prieš septynerius metus: keičiami langai, remontuojami kabinetai, įsigyjama vis naujesnės gydymo ir diagnostinės aparatūros.


LĖŠŲ NEMAŽAI
Prieš keletą metų, restruktūrizuojant ligoninės paslaugas, teko pasitraukti iš beveik 10 tūkstančių kvadratinių metrų gimdymo namų pastato. Atsisakius šių patalpų, visas tarnybas ir skyrius reikėjo sutalpinti į pagrindinį ligoninės korpusą, atlikti skyrių įkūrimo darbus, įrengti akušerinįginekologinį skyrių, operacinių bloką.
Nuo 2005 metų ligoninė gavo per 6,6 mln. litų investicijų. Šios investicijos buvo skirtos naujai aparatūrai ir įrangai įsigyti, pastato renovacijai ir sveikatingumo programoms. Tais pačiais metais investuota per pusantro milijono litų.
Kitais, 2006 metais, ligoninės fondus papildė dar beveik pusantro milijono litų.
Pernai iš valstybės investicijų programos (VIP) dar pusė milijono gauta remontui, 350 tūkst. litų – ultragarsinei aparatūrai pirkti. Iš Lietuvos verslo paramos agentūros prie Ūkio ministerijos pastatų renovacijai ligoninę pasiekė dar papildomai beveik trys milijonai litų.
Šias sumas žadėjo papildyti ir rajono Savivaldybės administracija.
Pastato renovacijos darbai prasidėjo praėjusių metų rudenį. Jie atliekami pagal 2006 metais padarytą pastato renovavimo projektą.
Darbų numatyta daug: visas pastatas bus apšildytas, sutvarkytas stogas, jau pakeisti visi langai, virš priėmimo konsultacinio skyriaus kyla trečiasis aukštas.
BUS TREČIASIS AUKŠTAS
Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius teigė, kad remontui naudojamos ne tik Europos Sąjungos, bet ir iš kitų šaltinių gaunamos lėšos.
Trečiajame aukšte pagal restruktūrizacijos programą numatoma įkurdinti du skyrius: ambulatorinės reabilitacijos ir vieną mažiausių – vaikų ligų skyrių. Iš Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro perimtas slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kurį papildė dar devynios lovos (joms finansavimas gautas iš Šiaulių teritorinės ligonių kasos). Šiame skyriuje dabar jau 39 vietos.
„Kad laiku įsisavintume ES lėšas, buvome priversti dirbti ir žiemą, todėl teko keisti technologijas. Pastato renovavimo darbus prižiūri Lietuvos verslo paramos asociacija prie Ūkio ministerijos“, – pasakojo ligoninės vadovas.
Nuo rudens panaudota per milijoną 300 tūkstančių litų ES lėšų, o per keturis šių metų mėnesius – dar per vieną milijoną 800 tūkstančių litų, gautų iš ES struktūrinių fondų.
DIDĖJA CHIRURGŲ
DARBO KRŪVIS
Per trejus metus, anot A. Lidžiaus, atlikta daug tokių darbų, kurių pacientai nemato: sutvarkytas šalia ligoninės esantis pulmonologijos korpusas, po kurio stogu įsikūrė odos ligų ir pulmonologijos priėmimokonsultaciniai kabinetai, įrengtas dezinfekcijos skyrius ir sterilizacinė.
2006 metais kitoje vietoje įkurdinta ligoninės vaistinė. Suremontavus operacines, atsirado galimybė pagerinti čia dirbančių chirurgų darbo sąlygas. Apie tai kalba skaičiai: 2005 metais atlikta pustrečio tūkstančio operacijų, po to kasmet beveik po šimtą daugiau.
„Tai rodo, kad mažeikiškiai pasitiki mūsų chirurgų darbu. Gavome nemažą efektą: atsisakius gimdymo namų, beveik per pusę sumažėjo patalpų, o paslaugų apimtys didėja“, – džiaugėsi A. Lidžius.
RADIOLOGIJOS
SKYRIUJE –
SKAITMENINĖ APARATŪRA
Kaip vieną didžiausių praėjusių metų darbų, ligoninės vadovas įvardijo radiologijos skyriaus išplėtimą ir remontą. Buvo nupirktas šiuolaikiškas skaitmeninis rentgeno aparatas. Mikrorajono poliklinikoje buvęs rentgeno aparatas nurašytas kaip fiziškai susidėvėjęs. Radiologijos skyriaus perkėlimas po vienu stogu davė teigiamų rezultatų: tai leido kompensuoti gydytojų trūkumą, sumažėjo eilės. Pacientams, pasak A. Lidžiaus, dėl mikrorajone nebelikusio rentgeno aparato nepatogumų neturėtų būti: po ligoninės stogu įsikūrę beveik visi specialistai konsultantai, čia teikiamos antrinio lygio konsultacijos, todėl didžiajai daliai pacientų vis tiek reikia atvykti į ligoninę.
Iki vasaros su Savivaldybės administracijos pagalba planuojama įsigyti dar vieną skaitmeninį rentgeno aparatą, tad radiologijos skyriaus darbas dar labiau pagerės.
Skaitmenizavus visą radiologinę pagalbą, bus galima rentgeno nuotraukas perduoti tiesiai į gydytojų kabinetuose esančius kompiuterius. 19 jų planuojama įsigyti artimiausiu metu.
Be to, pagal tam tikrą programą atsiras galimybė rentgeno vaizdą perduoti į trečiojo lygio gydymo įstaigas, esančias didžiuosiuose šalies miestuose, ir gauti specialistų konsultaciją.
REMONTUOJAMAS
IR REANIMACIJOS
SKYRIUS
Renovacijos darbai tęsiami ir šiemet. Baigtas stogų remontas, apšildomos sienos.
„Dar turime panaudoti per milijoną 300 tūkstančių litų ES paramos lėšų, beveik pusę milijono žadėjo skirti rajono Savivaldybė. Iš privatizavimo fondo pavyko gauti dar du milijonus litų. Šiais metais turime įsisavinti apie 4,2 milijono litų“, – vardijo sumas A. Lidžius.
Įrengiant trečiąjį aukštą, visos komunikacijos turi eiti per antrame aukšte esantį reanimacijos skyrių, tad beveik du milijonai litų skirti jam remontuoti. Šešių lovų skyriuje bus ir naujos įrangos: daugiau kaip 200 tūkstančių kainuos vien konsolių įrengimas.
Reanimacijos skyriaus remontą planuojama užbaigti gegužės mėnesį.
Taip pat bus išplėstas ir pertvarkytas priėmimokonsultacinis skyrius, išsiplės registratūra, dalis lėšų bus skirta šio skyriaus naujam šiluminiam mazgui įrengti.
Iš privalomo sveikatos draudimo fondo restruktūrizacijos programos papildomai gautų 396 tūkstančių litų bus visiškai sutvarkytas pagrindinis ligoninės įėjimas, priėmimo skyriuje jau įrengtas tambūras ir automatinės durys.
DARBŲ DAR DAUG
Jei pasiseks, iš naujosios poliklinikos tikimasi perkelti ir odontologijos kabinetus: dantų protezavimo ir burnos chirurgo. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių perkėlus į penktąjį aukštą, jo vietoje bus galima įkurti dabar klebonijai priklausančiame pastate esantį psichiatrijos skyrių.
Dar ruošiamasi pakeisti vėdinimo ir šildymo sistemas, elektros instaliaciją, atlikti skyrių remontą.
Ligoninės administracija sulaukia pacientų ar juos lankančių žmonių priekaištų dėl to, kad atvažiavus į ligoninę nėra kur pastatyti automobilių – neleistinos stovėjimo vietos esą yra policijos pasipelnymo šaltinis.
A. Lidžius pripažino, kad ši problema iš tiesų yra. Praplėsti esamą stovėjimo aikštelę į sodo pusę yra sudėtinga, nes toje vietoje eina tunelis. Jam sutvirtinti reikėtų didelių investicijų, tam būtina nugriauti dabar jau ligoninės teritorijoje esantį nebaigtą statyti ir griūvantį aktų salės pastatą ir jo vietoje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.
„Toks didelis remontas vyksta pirmą kartą per visą ligoninės gyvavimo laikotarpį. Visų ligoninės pastato renovacijos ir kitų būtinų darbų vertė – apie 18 milijonų litų, tad jų pabaigos dar teks laukti ilgai, ne vienus metus. Tikimės gauti ir dar papildomų lėšų“, – optimistiškai nusiteikęs A. Lidžius.
Saulius RUDŽIONIS
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Po renovacijos Mažeikių ligoninė bus ne tik gražesnė, bet ir jaukesnė bei patogesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto