***PAPILDYTA*** Mažeikių ligoninės direktoriui skirta pastaba

Komisija konstatavo, kad A. Lidžius nusižengė įstatymui, sudarydamas galimybę tarnybiniu transportu naudotis ir asmeniniais tikslais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius Mažeikių ligoninės direktoriui Albinui Lidžiui skyrė pastabą. Tokia drausminė nuobauda skirta įvertinus komisijos, tyrusios ligoninės vadovo veiksmus, išvadas.

Įpareigojo etikos sargai

Nustatyti, ar A. Lidžius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo ar kitų teisės aktų, Savivaldybę, kaip ligoninės steigėją, įpareigojo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, įvertinusi „Santarvės“ publikaciją „Tarnybinis automobilis pavogtas… iš namų“. Straipsnyje buvo rašoma, kad vagys iš A. Lidžiaus kiemo nugvelbė ligoninės nuomojamą tarnybinį automobilį „Honda Accord“.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad šiuo tarnybiniu automobiliu direktorius važinėdavo iš namų į darbą. Nors Savivaldybės vadovai čia nieko blogo neįžvelgė, tačiau etikos sargų nuomonė buvo kitokia.

Aiškinosi komisija

Gavus etikos sargų pavedimą, dėl A. Lidžiaus veiksmų įvertinimo Savivaldybės administracijos direktoriaus B. Kryžiaus įsakymu buvo sudaryta penkių žmonių komisija. Jos pirmininke skirta Personalo administravimo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė, nariais – Juridinio skyriaus specialistai Michailas Norbutas ir Virginijus Kenstavičius, Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė bei Ūkio ir transporto skyriaus vedėjas Steponas Kalendra.
Komisija, atsižvelgdama į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pavedimą, aiškinosi „Santarvėje“ keliamos problemos aplinkybes: ar iš tikrųjų A. Lidžius iš namų į darbovietę važinėja tarnybiniu automobiliu, ar toks važinėjimas pagrįstas tarnybine būtinybe, ar važinėja kitais tikslais, nesusijusiais su tarnyba, ar ligoninės taisyklės, leidžiančios tarnybinį automobilį laikyti namuose, neprieštarauja aukštesnės galios teisės aktams ir kt.

Automobilį naudojo ir poilsio dienomis

Ligoninės direktorius A. Lidžius po automobilio vagystės „Santarvei“ aiškino, kad laikyti tarnybinį transportą namuose jam leidžia taisyklės, beje, patvirtintos jo paties įsakymu. Ligoninės transporto priemonių naudojimo taisyklėmis jis gynėsi ir pasiaiškinime komisijai. Esą automobilį „Honda Accord“ jis teisėtai laikė prie savo gyvenamosios vietos, o važiavimas į darbą ir iš jo pagrįstas tik tarnybiniu būtinumu.
Tačiau komisija, išanalizavusi kelionės lapus ir darbo laiko apskaitos žiniaraščius, nustatė, kad automobilis buvo naudotas ir po darbo, ir poilsio dienomis, nors tomis dienomis A. Lidžius nedirbo. Direktorius negalėjo pateikti dokumentų, įrodančių, kad tada tarnybinis transportas buvo naudotas su darbu ar su ligoninės veikla susijusiais tikslais.

Nenurodė galimo interesų konflikto

Iš Savivaldybės specialistų sudaryta komisija konstatavo, kad A. Lidžius, patvirtindamas ligoninės transporto priemonių naudojimo taisykles, sudarė galimybę tarnybiniu transportu naudotis ir asmeniniais tikslais – kiekvieną dieną kelionėms iš darbo į namus ir atgal. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas buvo pažeistas ir tarnybinį transportą naudojant po darbo ir poilsio dienomis, nes įstatymas įpareigoja vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra.
Komisijos teigimu, A. Lidžius, kaip asmuo, dirbantis valstybės tarnyboje, privalėjo informuoti steigėją apie tai, kad rengiant ligoninės transporto priemonių naudojimo taisykles, galimas interesų konfliktas ir nusišalinti nuo rengimo procedūros.
Be to, A. Lidžius, pildydamas privačių interesų deklaraciją, nenurodė galimo interesų konflikto.

Nuobauda pirmoji

Komisijos pirmininkė Savivaldybės Personalo administravimo skyriaus vedėja A. Lukošaitienė informavo, kad mažeikiškių išvados išsiųstos Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Ji turėtų sudėlioti visus taškus šioje istorijoje.
„Jeigu tyrimas bus atliktas netinkamai, jo imsis pati etikos komisija“, – „Santarvei“ yra sakęs šios komisijos vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas.
Komisija kol kas savo išvadų dėl mažeikiškių atlikto tyrimo ir nuobaudos A. Lidžiui skyrimo dar nepateikė.
Gruodžio 1 dieną sukako septyneri metai, kai A. Lidžius vadovauja ligoninei. Neseniai skirta pastaba – pirmoji drausminė nuobauda.

7 Atsakymai į “***PAPILDYTA*** Mažeikių ligoninės direktoriui skirta pastaba”

 1. rimis parašė:

  Idomu ,kokiu automobiliu i darba ir atgal vazineja Laizuvos seniunas ?

 2. tikras parašė:

  Atsiverčiu http://www.vtek.lt tinklalapį ir matau,kad
  „akurat“: Šideikienės veikla susidomėjo vyriausioji tarnybinės etikos komisija
  Teks Daivutei kulniuoti Vilniun teisybės ieškoti,greičiau pasiaiškinimus rašyti

 3. ok parašė:

  Puiku. Seniai laikas buvo ji nubaust. Dievas visgi yra…..Tu zmogui blogai padarei, tad ir paciam kada nors gyvenime teks kentet…..

 4. Petras parašė:

  visi jūs su tomis masinomis vazinejat,tik kad papuole viesumon tai ir islindo galai.

 5. xxx parašė:

  Būtų juokinga, jei nebūtų graudu…

 6. Vaidas parašė:

  Lidžiaus įsakymu pacientai ligoninėje negali naudotis televizoriais, pasikrauti mobiliųjų telefonų, neva taip taupomos ligoninės lėšos, tai kyla klausimas, o kodėl pats tamsta ligoninės vedėjas švaisto ligoninės pinigus prabangių automobilių nuomai. Pavogtas automobilis nebuvo pažymėtas Mažeikių ligoninės logotipu, įdomu ar dabartinė valdiška Lidžiaus mašina pažymėta ? Ir dar, nuo kada ligoninės vedėjas pats sau nusistatinėja tvarką ?

 7. Gerda parašė:

  tiek Lidžiui, tiek etikos komisijai.PASTABA. Ar išsiaiškinta kiek laiko Lidžius važinėjo valdišku transportu asmeniniams reikalams, kiek sunaudojo kuro asmeniniams reikalams – informuokite visuomenę. Kada baiksite dankstyti vienas kitą. Baisu, šlykštu……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto