Mažeikių mokyklose daugėja COVID-19

Nuotr. iš SAM archyvo

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento pirmadienį „Santarvei“ pateiktais duomenimis, Mažeikių rajone COVID-19 serga 14 rajono gyventojų. Tai didžiausias sergančiųjų skaičius apskrityje. Telšių rajono savivaldybėje tokių susirgimų yra du, Plungės rajono – trys.
Mūsų rajone pirmieji COVID-19 ligos atvejai nustatyti jau trijose švietimo įstaigose. Tarp sergančiųjų – ir Savivaldybės tarybos ir administracijos atstovai.

Taikomos papildomos priemonės

Trylika sergančiųjų rajono gyventojų gydosi ambulatoriškai, vienas ligoninėje.
Nuo rugsėjo 10 dienos, kada paskutinį kartą buvo skelbiama apie COVID-19 susirgimus, mūsų rajone išaiškinti 9 nauji ligos atvejai.
„Santarvė“ jau rašė, kad pirmasis susirgimas tarp moksleivių užfiksuotas Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje. Į įstaigą infekcija pateko iš šeimos, kurios nariai serga šia liga.
NVSC yra priėmusi sprendimą: artimus kontaktus turėjusiems 6 gimnazijos mokytojams ir 75 moksleiviams taikyti privalomą izoliaciją. Taip pat yra numatoma organizuoti visų sąlytį turėjusių asmenų tyrimus dėl šios infekcijos. Gimnazijoje ketvirtų klasių mokiniams taikomas nuotolinis mokymas.
Šiuo metu su mokyklos administracija, Savivaldybės administracija ir Telšių mobilaus punkto koordinatoriumi yra sprendžiamas klausimas, kaip patogiau visiems mokiniams ir mokytojams organizuoti sąlytį turėjusių asmenų testavimą.
„Specialistai rekomenduoja tyrimus atlikti, jeigu nėra simptomų, ne anksčiau kaip 5–7 dieną po kontakto“, – pabrėžė Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.

Mokyklų nelankė

Viešojoje erdvėje sklando kalbos ir apie kitas mokyklas, kuriose yra COVID-19 infekcija sergančių vaikų.
NVSC Telšių departamentas patvirtino, kad koronavirusinė infekcija nustatyta dar dviem mūsų rajono ugdymo įstaigų mokiniams – „Vyturio“ pradinės mokyklos ir Gabijos gimnazijos.
„Du mokiniai galimu užkrėtimo laikotarpiu ugdymo įstaigų nelankė. Jie buvo privalomoje izoliacijoje dėl sąlyčio su sergančiu COVID-19 liga asmeniu.
Mokyklų vadovai yra informuoti, su jais patikslinta informacija, kada mokiniai paskutinį kartą lankėsi pamokose. Kadangi mokiniai galimu užkrėtimo laikotarpiu ugdymo įstaigų nelankė, jokių papildomų priemonių įstaigoms imtis nereikia. Jos vykdo įprastas šiam laikotarpiui priemones: rankų higiena, čiaudulio/kosulio etiketas (higiena), mokinių srautų valdymas, kontaktų mažinimas (tiek darbuotojų, tiek mokinių), aplinkos valymas, atstumų laikymasis, asmeninių apsaugos priemonių naudojimas ir kt.“, – apie taikomas priemones informavo Telšių departamento vadovė G. Ligeikienė.

Užsikrėtė ne Mažeikiuose

NVSC Telšių departamentas „Santarvei“ pateikė daugiau informacijos ir apie kitus nustatytus atvejus.
Vienas COVID-19 ligos atvejis yra įvežtinis, patvirtintas asmeniui, grįžusiam iš Prancūzijos. Nustatyti 4 didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys, kartu grįžę iš Prancūzijos. Visi asmenys buvo privalomoje izoliacijoje kaip grįžę iš užsienio ir tęsia izoliaciją kaip turėję sąlytį su sergančiu COVID-19 liga. Jų tyrimų rezultatai yra neigiami.
Šeiminis susirgimas – serga trys vienos šeimos nariai, iš jų – du mokiniai, kurie galimu užkrėtimo laikotarpiu ugdymo įstaigų nelankė, buvo privalomoje izoliacijoje dėl sąlyčio su sergančiu COVID-19 liga. Šių asmenų susirgimai siejami su Kaune registruotais ligos atvejais.
Iš asmenų pateiktos informacijos nustatytas vienas didelės rizikos sąlytį turėjęs asmuo, kurio tyrimų rezultatai yra neigiami.

Infekcija plinta darbovietėse

Du atvejai yra nustatyti vienos įmonės darbuotojams, užsikrėtimas COVID-19 liga siejamas su vienos įmonės Klaipėdos regiono darbuotojų išvyka laivu. Dar du ligos atvejai yra vertinami kaip antriniai susirgimai nuo dviejų vienos įmonės darbuotojų susirgimų. Su šiais susirgimais siejamas didžiausias sąlytį turėjusių asmenų skaičius – 136 asmenys.
Pirmadienį patvirtintas ligos atvejis Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojui. Jo užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu nėra žinomos.
Iš asmens pateiktos informacijos nustatyta 12 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, iš kurių 9 yra Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*