Mažeikių nakvynės namuose – naujas COVID-19 židinys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie dar vieną naują koronaviruso infekcijos protrūkį mūsų rajone. Protrūkis registruotas Mažeikių nakvynės namuose.
Trečiadienį šioje įstaigoje patvirtinti 6 infekcijos atvejai – penkiems namų gyventojams ir vienam darbuotojui.

Gydomas ligoninėje

Nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas „Santarvei“ teigė, kad iš viso šiuo metu COVID-19 infekcija serga šeši gyventojai. Pirmasis susirgo dar prieš Kalėdas.
Įstaigos darbuotojams įtarimų tuomet sukėlė 70-mečio vyro vangumas. Nustačius karščiavimą, jis buvo paguldytas į izoliatorių, iškviesta „greitoji“. Medikai vyriškiui diagnozavo lengvą susirgimo formą, todėl jis buvo paliktas gydytis Nakvynės namuose.
Ligonio būklei ėmus blogėti, pradėjus dusti, sausio 1 d. vėl prireikė „greitosios“ pagalbos ir sergantis vyras buvo išvežtas gydyti į Mažeikių ligoninę.

Atskirti nuo sveikųjų

Kiti šeši koronaviruso infekcijos atvejai buvo išaiškinti ištyrus visus Nakvynės namų gyventojus ir darbuotojus.
A. Krivickas patikino, kad įstaigos gyventojai ir darbuotojas, kuriems nustatyta ši liga, niekuo nesiskundė, simptomų nejautė. Jis nesiėmė spėlioti, ar jie užsikrėtė nuo susirgusio Nakvynės namų gyventojo, ar buvę išėję ir turėjo kitų kontaktų.
Nakvynės namuose šiuo metu yra 30 gyventojų. Tie, kuriems nustatyta COVID-19 liga, perkelti į pirmojo aukšto patalpas. Ligoniai atskirti, užrakinti, maistu visus aprūpina socialiniai darbuotojai. Pastarieji, apsirengę specialiais kombinezonais, eina patikrinti sergančiųjų būklės, pamatuoja jų temperatūrą. Kol kas apsieinama be medikų pagalbos.
„Per pirmąją pandemijos bangą pavyko išvengti šios ligos. Dabar didžiausias rūpestis išsaugoti sveikus gyventojus ir darbuotojus“, – kalbėjo direktorius.

2 Atsakymai į “Mažeikių nakvynės namuose – naujas COVID-19 židinys”

  1. Pavydi? parašė:

    Jei “vadaloms” taip gerai ir tau tiek pavydo sukelia – pasikeisk vietomis su jais, galėsi gyventi nakvynės namuose, “viskuo” aprūpins, o jie galės gyventi tavo namuose, eiti į tavo darbą, etc.

  2. Jo parašė:

    Ot gerai, vadaloms,gyvena kaip viešbutyje, viskuo aprūpinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*