Mažeikių rajonas pristatomas ir tarptautinėse turizmo parodose

Deivido Makavičiaus edukacijoje apie šikšnosparnius dalyvavo ir buvusi Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Nuotr. iš „Facebook“ paskyros

Savaitgalį Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“.
Parodos lankytojams buvo pristatomas ir Mažeikių rajonas.

Dalyvauja ne pirmus metus

Mažeikių turizmo ir verslo centro kolektyvas praėjusį savaitgalį dalyvavo tarptautinėje parodoje Vilniuje. Šį savaitgalį specialistai, pristatydami mūsų rajoną, darbuojasi Rygoje vykstančioje parodoje „Baltour 2019“.
Mažeikių rajonas šioje – specializuotoje parodoje savo stendą turėjo ketvirtą kartą. Kaskart stengiamasi lankytojų dėmesį atkreipti, juos sudominti vis naujais dalykais.
Pernai lankytojus pasitiko ir apie krašto įdomybes pasakojo dvariškių kostiumais pasipuošusios centro darbuotojos.
Šiemet taip pat mūsų rajono stendas lankytojų nepastebėtas neliko – Renavo dvaro sodybos direktorius, gamtininkas Deividas Makavičius vedė edukacijas-pristatymus apie šikšnosparnius.

Tema – aktyvus laisvalaikis

Kadangi šiemet bendra parodos tema buvo aktyvus poilsis, turistai buvo kviečiami pažinti Ventos upę plaukdami baidarėmis. Juolab kad pagal įgyvendinamą Europos Sąjungos projektą jau yra sutvarkytos ir turizmui pritaikytos Ventos pakrantės, įrengta reikiama infrastruktūra – informaciniai stendai, ženklai, baidarių sustojimo vietos. Tad parodos lankytojams mažeikiškiai metė iššūkį: siūlė baidarėmis nuplaukti nuo Mažeikių iki Ventspilio.
Mažeikių stendo lankytojams buvo pristatomi ir rajone esantys dvarai bei įdomybės, kurias galima pamatyti, patirti juose apsilankius.

Svarbu – tiesioginis ryšys

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė „Santarvei“ sakė neabejojanti, kad tai, jog turizmo parodose lankytojams pristatomas Mažeikių rajonas, duoda rezultatų.
O šiuolaikiniams keliautojams yra labai svarbi galimybė tiesiogiai pabendrauti su turizmo sektoriaus specialistais, iš jų išgirsti rekomendacijas, ką aplankyti, pasiklausyti jų pasakojimų apie vieno ar kito krašto savitumus.

Šiemet tarptautinėje parodoje mažeikiškiai keliautojus kvietė aplankyti
Ventos upę. Nuotr. iš „Facebook“ paskyros

„Šiandien labai svarbi emocija. Aišku, žmonės internete mato informaciją. Bet jos yra tiek daug ir įvairios, kad neretai ji tik permetama akimis ir pamirštama. Todėl ta galimybė užmegzti tiesioginį ryšį yra svarbi visiems – ir keliautojams, ir mums, turizmo ir verslo informacijos centro specialistams“, – apie galimybę bendraujant su potencialiais turistais, keliautojais sužadinti jų smalsumą kalbėjo pašnekovė.

Turi ir nuolatinių lankytojų

Kiek lankytojų stabtelėjo prie mažeikiškių stendo, suskaičiuoti buvo neįmanoma. Tačiau lankytojams išdalyta 600 Mažeikių žemėlapių, daugybė lankstinukų apie įvairias pramogas, pasiūlymus keliautojams Mažeikių rajone.
„Manyčiau, kad pasikalbėti su mumis prie Mažeikių stendo tikrai sustojo daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių“, – skaičiavo J. Gintalienė.
Ji sakė pastebėjusi, kad stendo lankytojai prašė ne informacijos apie tai, koks yra Mažeikių rajonas, kas jame įdomaus, gražaus, unikalaus, bet domėjosi, kas naujo siūloma turistams. Vadinasi, jie šį tą apie Mažeikius ir mūsų rajoną žino, galbūt yra apsilankę ir dabar domisi naujovėmis.

Keliautojai dairosi naujovių

O naujovių rajone nors ir pamažu, bet atsiranda.
Pavyzdžiui, anksčiau turizmo specialistai paskambinusiems ir edukacijomis besidomintiems keliautojams sakydavo, kad kol kas rajone tik Urvikiuose vedama vienintelė gastronominė edukacija „Duonos kelias“.
Dabar tų pasiūlymų yra daugiau. Yra žmogus, kuris veda edukaciją „Medaus kelias“.
Netrukus atsidarysianti Renavo dvaro oficina irgi taps erdve įvairioms edukacijoms – gastronominėms ir ne tik.
„Apibendrinant galima sakyti, kad dabar neužtenka turėti gražų, atnaujintą pastatą – dvarą, oficiną, muziejų ar panašiai. Reikia, kad tame objekte būtų organizuojamos veiklos. Žmonės yra persisotinę gražių vaizdų, jie nori pojūčių, emocijų, potyrių“, – pasakojo J. Gintalienė.

Kvies apsilankyti latvius

Šį savaitgalį Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro specialistai Mažeikių rajoną pristatys turizmo parodoje „Baltour 2019“ Rygoje.
„Latviai yra draugiški Mažeikių rajonui. Viena vertus, daug jų atvažiuoja ekonominiais tikslais – apsipirkti. Bet dalis nori ir pažinti mūsų rajoną. Tai mes savo ruožtu parodoje stengsimės latvius sudominti lankytinais mūsų rajono objektais“, – pasakojo pašnekovė.
Mažeikiškiams padės kelionių organizatorius iš Latvijos „LIV Tour“. Tai – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro bičiuliai, daug žinantys apie mūsų rajoną. Jie gimtąja latvių kalba parodos lankytojams pristatys informaciją apie Mažeikių rajoną.
O centro darbuotojos su lankytojais bendraus rusiškai ir angliškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto