Mažeikių rajone – gripo epidemija

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Lietuvos savivaldybės gavo Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą skelbti gripo epidemiją. Į nurodymą Mažeikių rajono savivaldybės vadovai sureagavo nedelsiant ir nuo penktadienio rajone paskelbė gripo epidemiją.

Priežastis – koronavirusas
Savaitės pradžioje vykusiame Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos ir Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo kalbama, kad rajone sergamumo sezoniniu gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis rodikliai šiuo metu tikrai nėra tokie, kad reikėtų skelbti gripo epidemiją.
Kalbėta apie tai, kad veikti pagal gripo epidemijos planą reikėtų tik tuo atveju, jei mūsų rajone būtų nustatytas koronaviruso atvejis. Šiaulietės užsikrėtimas šiuo virusu kol kas yra vienintelis visoje Lietuvoje.
Tačiau nurodymą savivaldybėms skelbti gripo epidemiją išplatinusios Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų tikinimu, tai padaryta dėl koronaviruso prevencijos.

Nedarbingumo pažymėjimai – nuotoliniu būdu
Paskelbus epidemiją, šeimos gydytojai galės nuotoliniu būdu pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus. Esant reikalui savivaldybės galės lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.
Mažeikių rajono savivaldybė įgyvendina visas Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas rekomendacijas dėl koronaviruso prevencijos: įstaigų darbuotojai instruktuojami, kaip teisingai ir kokiu dažniu plautis rankas. Savivaldybėje bei kitose institucijose dažniau, nei būdavo anksčiau, dezinfekuojami labiausiai liečiami paviršiai, durų rankenos. Visoms įstaigoms rekomenduojama reguliariai bent kartą per valandą vėdinti patalpas. Papildomai dezinfekuojami bei valomi paviršiai viešajame transporte. Nesant būtinybės, visiems rajono gyventojams patariama vengti masinių susibūrimo vietų.

2 Atsakymai į “Mažeikių rajone – gripo epidemija”

  1. Pasiulymas parašė:

    Labai nepergyvenkit,kad mazeikieciai dar neturi tos bedos,kaip girdeti,dar ir pries sventes kai kurie nesusiprate, siek tiek prakute musu miestieciai isvyko ieskoti tos nelaimes.Visas grazumas,neduok Dieve,pasirodis po keliu savaiciu.Butu pasiulymas tokius keliautojus pilnai apmokestinti uz medicinines paslaugas,apgyvendinti izoliuotose patalpose,skelbti ju asmeninius duomenis,kad kaimynai zinotu ko saugotis.Bukime budrus,saugokime save ir artimuosius

  2. Didi parašė:

    Paleista ANTIS ir tiek.bijai vilko neik į mišką.jei bus lemta ir plyta gali nukrist ant galvos išenus iš laiptines,arba iš po nakties neatsibusti.daug panikos del nieko.praeitais metais Lt mire nuo gripo daug žmonių ,o šiemet nei vieno.vadi asi esame stipri tauta.taip ir toliau laikykimes,lietuviai kantrūs ir stiprūs.????????????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto