Mažeikių rajone daugiausia ugdymo įstaigų ir mokinių apskrityje

Nuotr. iš mazeikiai.lt tinklalapio

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariams pateikti duomenys apie rajono švietimo sistemą byloja, kad pagal ugdymo įstaigų ir mokinių skaičių mūsų rajonas lenkia kitas Telšių apskrities savivaldybes.
Situacija geresnė vertinant ir ugdymo įstaigų perspektyvas – būsimųjų pirmokėlių pas mus taip pat gerokai daugiau.

Pradinės mokyklos – tik mūsų rajone

Komitetui informaciją apie ugdymo įstaigų, mokinių skaičių pateikęs Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pasidžiaugė, kad mūsų rajono situacija, lyginant su kitomis apskrities savivaldybėmis, daugeliu atveju yra geresnė.
Mažeikių rajono savivaldybė turi penkias gimnazijas, Telšių – šešias, Plungės – keturias, Rietavo – dvi. Progimnazijų mūsų ir Telšių rajone yra po keturias, Plungės rajone – dvi, Rietavo savivaldybėje – nė vienos.
Mažeikių ir Telšių rajonų savivaldybėse veikia po keturias pagrindines mokyklas, Plungės – dvi, Rietavo – nėra nė vienos. Mažeikiai yra išlaikę net tris pradines mokyklas, kitur apskrityje jų jau nebėra.
Mūsų rajone veikia dvi mokyklos-daugiafunkciai centrai, Telšiuose – vienas, Plungės rajono ir Rietavo savivaldybės jų neturi.

Būsimų pirmokų – daugiau

Iš viso bendrojo ugdymo įstaigų, kurios teikia priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį ir vidurinį ugdymą, rajone turime devyniolika. Telšių rajone jų yra trylika, Plungės – dešimt, Rietavo savivaldybėje – trys.
Rugsėjo 1 d. duomenimis, Mažeikių rajono ugdymo įstaigas lanko 6204, Telšių – 4375, Plungės – 3774, Rietavo – 833 mokiniai.
Mažeikių rajone situacija geresnė ir žiūrint į ateitį. Mūsų savivaldybėje ikimokyklinukų – vaikų nuo trejų iki šešerių metų – yra 1790, Telšių – 1190, Plungės – 1196, Rietavo – 231.
„Visi jie potencialūs mokiniai, jeigu tėvai nepakeis savo gyvenamosios vietos“, – pastebėjo A. Stonkus.
Jau trejus metus būsimų pirmokėlių skaičius mūsų rajone sukasi apie šešis šimtus, šiuo metu jų yra beveik 560. Telšių ir Plungės rajonų savivaldybėse jų yra apie pusketvirto šimto, Rietavo savivaldybėje – šiek tiek per šešiasdešimt.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikių rajone daugiausia ugdymo įstaigų ir mokinių apskrityje”

  1. gal kada sulauksime parašė:

    didelė dėme tos mažos nepritaikytos darželių laikų pradinės mokyklos, dvigubas finansavimas, dvigubi direktoriai… tikimės kada ryžtingų politikų, kurie sugebės priimti sprendimus, naudingus rajonui ir vaikams… tik kada tai bus :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto