Mažeikių rajono savivaldybė – jau geltonoje zonoje

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pirmadienį informavo, kad vakar per parą Lietuvoje buvo patvirtinti 766 koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 60 – Telšių apskrityje.
Nauji COVID-19 ligos atvejai neaplenkė ir Mažeikių rajono. Sekmadienį virtualiame koronaviruso infekcijos žemėlapyje buvo skelbiama, kad COVID-19 serga 51 rajono gyventojas, pirmadienį – jau 63.
Susirgimų rekordas Mažeikiuose registruotas šeštadienį – 17 naujų COVID-19 atvejų.

Suskirstyta į tris zonas

Sparčiai augant sergančiųjų koronavirusu skaičiui, Vyriausybė nutarė įvesti papildomas priemones infekcijos plitimui stabdyti. Pagal COVID-19 plitimo mastą šalies savivaldybės bus suskirstytos į žalią, geltoną ir raudoną zonas. Raudonai bus žymimos savivaldybės, kuriose padėtis dėl COVID-19 yra grėsmingiausia. Paveiktų savivaldybių sąrašas bus skelbiamas kiekvieną penktadienį, o statusas įsigalios pirmadienį.
Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė. Mažeikių rajono savivaldybė neilgai buvo žaliojoje zonoje. Sveikatos apsaugos ministras pirmadienį informavo, kad situacijai sparčiai keičiantis, naujausiais duomenimis, net 15 žaliosios zonos savivaldybių persikėlė į geltonąją, tarp jų ir Mažeikių. Žalioje, saugiausioje zonoje, beliko penkios – Tauragės, Alytaus, Utenos, Varėnos ir Rokiškio savivaldybės.

Būtina laikytis rekomendacijų

Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turi būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Į geltonąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

Karantinas –21-oje savivaldybėje

Karantino režimas bus skelbiamas, kai savivaldybės pateks į „raudonąją zoną“.
Pirmadienį paskelbta, kad Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose karantinas galios nuo spalio 26 d. 00.00 val. iki lapkričio 9 d. 24.00 valandos, o Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose – nuo spalio 28 d. 00.00 val. iki lapkričio 11 d. 24.00 valandos.

2 Atsakymai į “Mažeikių rajono savivaldybė – jau geltonoje zonoje”

  1. Šiaip parašė:

    Taip, idiotų netrūksta.

  2. covid parašė:

    nepergyvenki, tuoj busim ir raudonoje…jug ne veltui šiandien į darbą atėjo savivaldybės darbuotoja, kai turėtu karantinuotis, nes covid jos šeimoje dar nepraėjęs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*