Mažeikių šaulių organizacija mini gyvavimo 100-metį

Mažeikių šaulių XIII rinktinės įkūrėjas Petras Bimba 1919–1923 m. buvo
Mažeikių progimnazijos direktorius. Nuotr. iš MMRG muziejaus fondų

Spalį Mažeikių šaulių sąjunga mini savo gyvavimo ir veiklos šimtmetį. Lapkritį sukaks 30 metų, kai buvo atnaujinta šios organizacijos veikla.
Mažeikiškiai jaunieji šauliai patys organizuoja ir aktyviai dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, pilietinėse akcijose. Savaitgalį Gabijos gimnazijos šauliai prisidėjo prie generolo Povilo Plechavičiaus atminimo įamžinimo.

Organizacijos ištakos – mokykloje

1920 m. spalio 1 d. Mažeikių progimnazijos direktoriaus Petro Bimbos ir Aleksandro Vaičkaus iniciatyva buvo sudaryta Mažeikių šaulių sąjungos valdyba, o spalio 13 d. mokyklos salėje įvyko steigiamasis susirinkimas. Į sąjungą įstojo visi mokytojai ir 16 mokinių.
Šaulių sąjunga labai aktyviai mūsų rajone veikė iki jos likvidavimo 1940 m. birželio mėn. Atkūrus nepriklausomybę, 1990 m. lapkričio 30 d. Mažeikių miesto šaulių būrys įregistruotas Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) centro valdyboje.
Šiuo metu rajono šauliai priklauso Žemaitijos 8-ajai šaulių rinktinei, Mažeikių 801-ajai šaulių kuopai. Kuopą sudaro vienas suaugusių šaulių būrys ir jaunuolių būriai: Gabijos, Kalnėnų, Sedos, Sodų, Tirkšlių, Viekšnių ir Židikų.

Aktyvi LŠS grupė

Jaunieji šauliai – matomiausia LŠS narių grupė, aktyviai dalyvaujanti ir organizuojanti įvairius visuomeninius renginius, akcijas, sporto varžybas. Ši grupė savanoriauja įvairiuose miesto renginiuose.

Gabijos gimnazijos šauliai ir jų vadovė Rima Skrodenytė (dešinėje).

Jaunieji šauliai rengiami pagal keturių pakopų programą. Kiekvienų mokymų metu jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių – karybos, Lietuvos istorijos, lyderystės, pilietiškumo, sveikos gyvensenos srityse. Jie dalyvauja pažintiniuose žygiuose po istorines Lietuvos vietas, įgyja įvairių praktinių gebėjimų, stovyklauja, mokosi išgyventi gamtoje.
Šiais metais Gabijos-Sodų šaulių būrys visus darbus skiria savo organizacijos įkūrimo 100-mečiui ir šaulių organizacijos Mažeikių krašte atkūrimo 30-mečiui.

Karalgirio miške oš generolo ąžuolai

Minint generolo P. Plechavičiaus 130-ąsias gimimo metines visus metus tai vienur, tai kitur vyksta šiai progai skirti renginiai. Šeštadienį Vilkaviškio rajono Karagirio miške buvo pasodinta 4 hektarų generolo vardu pavadinta ąžuolų giria. Mūsų rajonui atstovavo keturi Gabijos gimnazijos šauliai su būrio vade mokytoja Rima Skrodenyte.
Tą rytą girios sodinti turėjo važiuoti didesnis būrys šaulių, bet neatvažiavo Savivaldybės žadėtas autobusas. Mokytoja, įsodinusi į savo automobilį keturis šaulius: Arnoldą Ramanauską, Austėją Paulauskaitę, Luką Skabelį ir Edgarą Gaižauską, išskubėjo į tolimą kelią – reikėjo nuvažiuoti apie 230 kilometrų. Automobilis nesugedo, jokių nemalonumų nenutiko, o įspūdžių, patriotiškų jausmų ir šventiškos nuotaikos visi gavo su kaupu.
Girios sodinimo akcijoje dalyvavo apie tūkstantis žmonių. Antrai valandai užsakytos pietų košės mažeikiškiai nelaukė, nes sodinimą baigė vidurdienį.
„Kai užaugs ąžuolų giria, mūsų šauliai atmins, kad ir nuo Žemaitijos ten ošia ąžuolai…“ – džiaugėsi jaunųjų šaulių vadė R. Skrodenytė. Sako, ne vienas sutiktas klausė, kada Bukontėje, generolo gimtinėje, mažeikiškiai liepas sodins (yra toks Sedos bendruomenės ir jaunųjų šaulių planas). Turėtų tokia diena ateiti, nors rajono valdžios vyrai kol kas rimto reikalo čia neįžiūri.
Jūratė MEDEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto