Mažeikių senamiesčio bendruomenės sodas – vieta kurti ir augti

2021 m. vasario mėnesį startavo Europos Sąjungos programos „Europos solidarumo korpusas“ finansuojamas bei jaunimo iniciatyvinės grupės ir Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro jungtinis projektas – „Mažeikių senamiesčio bendruomenės sodas“. Pavasarį, vasarą ir rudenį kviesti skirtingų kartų ir gebėjimų žmonės drauge kurti mūsų visų sodą: planuotos veiklos, tvarkyta aplinka, sodinti augalai, susipažinta tarpusavyje ir diskutuota įvairiomis temomis. Laisvės g. 83, Mažeikiuose, įsikūrusiame bendruomenės sode įrengtas naujas šaligatvis, leidžiantis žmonėms net ir su vežimėliu nesunkiai pasiekti du šiltnamius, poilsio zoną su suoliukais bei pakeliamas lysves, kuriomis gali naudotis kiekvienas Mažeikių miesto ir rajono gyventojas ar mūsų krašto svečias. Panašių vietų Lietuvoje yra nedaug – vos kelios, tad džiugu, kad jų gretas papildė ir Mažeikiai.

Mūsų visų sodas – vieta susitikti, susipažinti, pabendrauti, pasidalinti, įsitraukti į bendruomenės gyvenimą ar tiesiog erdvė savo ramybei ir mintims. Bendrų jėgų ir geros valios žmonių dėka įrengti šiltnamiai, pakeltos lysvės, įrankių sandėliukas, komposto dėžės, iškastas šulinys ir sutvarkyti priėjimai prie atsiradusių naujų objektų. Projektu siekta spręsti įvairius vietos iššūkius: bendruomenės susvetimėjimas, ekologija, tvarumas, technologinė atskirtis, socialinė ir ekonominė nelygybė. Organizuotos talkos, susibūrimai, derliaus nuėmimo bei bendruomenės rudens šventės tik patvirtino faktą, kad tokios ir panašios iniciatyvos – puikus būdas stiprinti, atnaujinti, stebėti ir gerinti bendruomenės gyvenimą. Norime pasidžiaugti, kad net ir pandemijos laikotarpiu bendruomenės sodo veiklomis susidomėjo išskirtinai plati (keli šimtai) ir spalvinga auditorija: jauniausiam sodininkui – 5 m., vyriausiai – 85 m..

Nors liko vos kelios dienos iki projekto pabaigos, bet pats sodas su savo visa sukurta erdve lieka gyvuoti ir augti. Tikimasi, kad 2022 metais Mažeikių miesto gyventojai ir svečiai apsilankys dar ne vienoje jaukioje sodo iniciatyvoje. Mes tikime, kad aplinką, kurioje gera gyventi, kuriame mes patys, todėl kviečiame norinčius prisidėti prie tolimesnių sodo veiklų (augalų auginimas, teminių renginių organizavimas ar kas kita). Mus galima rasti ir Facebook platformoje, paieškoje įvedus: „Mažeikių senamiesčio bendruomenės sodas“ arba facebook.com/MazeikiuSodas.
Partnerio turinys

Sodo traktoriukai – https://parkutechnika.lt/vejos-pjovimo-traktoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto