Mažeikių sporto mokyklos jubiliejus buvo atšvęstas tyliai

2002 metų gimimo Vlado Šulco treniruojami Mažeikių sporto mokyklos krepšininkai pasižymėjo aukštais pasiekimais – jie tapo ir šalies čempionais, ir vicečempionais.
Nuotr. iš Mažeikių sporto mokyklos archyvo

Ne vienas mažeikiškis yra išbandęs kokią nors sporto šaką – lankęs Mažeikių sporto mokyklą. Mokykla, per savo gyvavimo laikotarpį išleidusi daugybę auklėtinių – būsimų sportininkų ar tiesiog sportui prijaučiančių jaunuolių, 60-ies metų jubiliejų pasitiko karantino sąlygomis – sveikinimų sulaukta tik viešojoje erdvėje.

Prisidėjo tinklininkai

Mažeikių sporto mokykla prie ilgus metus kultivuojamų penkių sporto šakų: krepšinio, futbolo, stalo teniso, plaukimo ir lengvosios atletikos, pernai pridėjo dar vieną – tinklinį.
„Šio žaidimo populiarumas ir prieinamumas lėmė, kad nuo rugsėjo jaunieji mažeikiškiai gali treniruotis, juos moko tinklinio treneriai Lijana Malakauskaitė, kuri dirba su mergaitėmis, ir Linas Ligeikis, žaidimo paslapčių mokantis berniukus. Apmaudu, nors norinčiųjų buvo nemažai, tačiau iki karantino ribojimų treneriai spėjo surengti tik keliolika treniruočių, paskui įprastas procesas buvo sustabdytas“, – kalbėjo mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius.
Anksčiau jaunieji mažeikiškiai šioje ugdymo įstaigoje galėjo mokytis šaškių ir dziudo, tačiau ilgainiui šios sekcijos buvo uždarytos.

Išsaugo ilgametes tradicijas

Prieš šešis dešimtmečius įkurtoje Mažeikių vaikų ir jaunių sporto mokykloje (taip iš pradžių vadinosi ši neformaliojo ugdymo įstaiga) iš pradžių veikė tik stalo teniso ir krepšinio sekcijos. Pastaroji po pusmečio buvo uždaryta, nes nebuvo nė vienos sporto salės, tačiau atidaryta futbolo sekcija. Tuo metu mokykloje dirbo keturi vyriausieji treneriai.
Įvairiais laikotarpiais mokyklai vadovavo Zigmas Balanavičius, Anatolijus Lobanovas,
Petras Dargvainis, Jurijus Stupakovas ir jau 27-us metus – Algirdas Pocevičius. Metams bėgant, keitėsi moksleivių skaičius: daugiausia jų buvo 1985-aisiais, kai užsiėmimus Mažeikių sporto mokykloje lankė 916 mažeikiškių. Po dvejų metų Sporto mokykla persikėlė į naujas patalpas dabartinėje „Ventos“ progimnazijoje, tada buvo atidarytas 25 metrų plaukimo baseinas. Šiuo metu įstaiga skaičiuoja 366 auklėtinius.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*