Mažeikių trečiojo amžiaus universitetui – dešimt metų

Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto choro narės – šių metų Gatvės muzikos dienos dalyvės.

Šiemet sukako dešimt metų, kai veikia Mažeikių trečiojo amžiaus universitetas. Šią sukaktį universiteto bendruomenės nariai paminėjo penktadienį Mažeikių kultūros centre surengtoje šventėje.

Ištakos – Prancūzijoje

Trečiojo amžiaus universitetas sutrumpintai vadinamas TAU. Ši santrumpa reiškia neformaliojo švietimo organizaciją pagyvenusiems žmonėms. Visame pasaulyje veikiančius TAU lanko trečiojo amžiaus žmonės – užauginę ir į gyvenimą išleidę vaikus, užbaigę savo profesinį kelią, bet turintys noro, entuziazmo ir toliau aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, šviestis, siekti žinių.
Pirmasis TAU buvo įkurtas 1973 metais Prancūzijoje, Tulūzos socialinių mokslų universitete.

Jo steigėjas – Pieras Velasas. Iki 20 amžiaus pabaigos trečiojo amžiaus universitetai paplito Europoje, Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje.
Lietuvoje pirmasis TAU įsteigtas 1995 metais Nepriklausomybės Akto signataro Medardo Čoboto iniciatyva.
Susibūrusi aktyvių mažeikiškių grupė Mažeikiuose TAU įkūrė 2011 metų spalio 11 dieną. Tačiau iš pradžių universitetas veikė kaip filialas, nebuvo savarankiškumo. 2012 metų gruodžio 7 dieną Mažeikių TAU buvo įregistruotas kaip asociacija. Todėl organizacijos veiklos dešimtmetis minimas šiemet.

Veiklų pasirinkimas didelis

Dabartinė Mažeikių TAU rektorė, organizacijai vadovaujanti nuo 2019 metų, Anita Avdaljan sako: „Žmogui reikia žmogaus. Reikia vieniems kitų šilumos tam, kad galėtų bendrauti, pabūti.“
Tokį tikslą ir turi Sodų pagrindinės mokyklos pastate įsikūręs Mažeikių TAU. Universitete senjorai atranda sau labiausiai tinkančias veiklas.

O jų pasirinkimas – didelis. Šiais, 2021–2022 mokslo metais, universitete veikė sporto, pasaulio pažinimo ir turizmo, informatikos, sveikatos ir psichologijos, dvasinio tobulėjimo, teisės ir politinių diskusijų, užsienio kalbų fakultetai, trys dainų ansambliai, šokių, dramos, literatūros ir poezijos studijos.
Tuos žmones, kurie dar nelanko šio universiteto, rektorė kviečia pagalvoti apie galimybę tapti jo studentais, įsijungti į bendraminčių būrį.

Pirmoji rektorė pasidžiaugė veiklos tęstinumu

Mažeikių kultūros centre surengtoje Mažeikių TAU veiklos dešimtmečio paminėjimo šventėje dalyvavo viena iš šio universiteto įkūrėjų ir pirmoji rektorė Onutė Venslovienė, organizacijai vadovavusi nuo 2011 iki 2019 metų.

Šokių studijos „Serbentėlė“ šokėjos ir vadovė Irena Valiuvienė.

Ji šventės dalyviams priminė trečiojo amžiaus universitetų Europoje atsiradimo istoriją.
O mažeikiškiams universiteto lankytojams ir dabartinei rektorei A. Avdaljan bei jos pagalbininkams dėkojo už tai, kad jie nenuėjo lengviausiu keliu – nenutraukė universiteto veiklos, kad susiburia į darnią draugiją, kad randa laiko ir turi noro tobulėti.

Prasideda gyvenimas sau

Šventiniame renginyje dalyvavo su Mažeikių TAU draugaujančių, šią neformaliojo švietimo organizaciją visokeriopai remiančių įmonių „Hotrema“, „Orlen Lietuva“ atstovai.
„Kai šiandien su kolegomis kalbėjomės, pasakiau, kad eisiu į Mažeikių TAU veiklos dešimtmečio minėjimo šventę. Daugelis nustebo – nejaugi jau dešimt metų.

Balandį mažeikiškiai Trečiojo amžiaus universiteto studentai vyko į ekskursiją po Raseinių kraštą.

Dešimt metų, atrodo, toks nedidelis jubiliejus, rodos, ne taip seniai universiteto bendruomenė mano atstovaujamą bendrovę pakvietė tapti draugais. Ir draugaujame. Sekame, domimės universiteto veikla. Ir aptariame, ir kalbamės, kad gyvenimas, pasibaigus darbui, nesibaigia. Tada prasideda gyvenimas sau“, – kalbėjo bendrovės „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus Michal Rudnicki patarėja Jovita Kačerauskienė.
Ji universiteto lankytojams bei vadovams linkėjo mylėti gyvenimą.

Šventė – be Savivaldybės atstovų

Įmonės „Hotrema“ atstovė, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Lina Rimkienė jau ne vienus metus pati veda paskaitas Mažeikių TAU. Ji perdavė įmonės direktoriaus Nerijaus Baužio sveikinimus ir 1,5 tūkst. eurų finansinę paramą.

Pasak A. Avdaljan, jau treji metai universitetas iš Mažeikių rajono savivaldybės negauna jokios finansinės paramos, reikalingos tam, kad organizacija išgyventų ir gyvuotų. Todėl džiugu, kad yra įmonių, kurių vadovai bei darbuotojų kolektyvai supranta universiteto veiklos prasmę ir skiria pinigų.
Renginio vedėjui į sceną pakvietus Savivaldybės atstovus, renginio svečiai nė vieno iš jų neišvydo.

Aktyviausiems įteiktos padėkos

Šventinį renginį praskaidrino Mažeikių TAU meninės raiškos kolektyvų šokiai, dainos bei svečių – Pabradės rajono kultūros centro fanfarinio orkestro bei šokių kolektyvo „Gelmė“ – pasirodymas.
Ir viešnia – Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos tarybos prezidentė Zita Zebrauskienė. Ji padėkomis už aktyvią veiklą paskatino Mažeikių TAU rektorę A. Avdaljan bei prorektorę Reginą Keršienę, organizacijos tarybos nares Vandą Jokšaitę bei Zitą Glodenienę.
Padėkas viešnia įteikė ir sporto fakulteto dekanui Antanui Konteniui, teisės fakulteto dekanei Irenai Jokubauskienei, sveikatos fakulteto dekanei Bronei Sokienei.
Nida PUKELIENĖ
Nuotr. iš TAU archyvo

3 Atsakymai į “Mažeikių trečiojo amžiaus universitetui – dešimt metų”

  1. Anonimas parašė:

    Serbentėlės- linksmutėlės:)

  2. nepavydžiu ir linkiu sėkmės parašė:

    Tik klausimas. Iš ko gyvenama ar skaidru ? Ar galėčiau būti dėstytoja, kokių dalykų, nes turiu kelis pedagoginus išsilavinimus?

  3. Aldona parašė:

    didelės jums sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto