Mažeikių viešoji pirtis atnaujino darbą

Anksčiau pirties mėgėjai miesto pirtį galėjo lankyti nevaržomai, tačiau dabar vienu metu pirties teikiamais malonumais gali mėgautis ne daugiau nei aštuoni žmonės. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo ketvirtadienio vėl dirbs Mažeikių viešoji pirtis. Siekiant užtikrinti saugumo reikalavimus, pirties lankytojai bus priimamai pagal išankstinę registraciją.
Vienu metu pirties paslaugomis galės naudotis ne daugiau aštuonių žmonių. Taip bus užtikrinamas saugus atstumas ir 20 kvadratinių metrų plotas vienam asmeniui.

Nebuvo uždrausta

Pradėjus viešosioms pirtims veikti kaimuose, Mažeikių miesto gyventojai taip pat išreiškė pageidavimą, kad Mažeikių viešoji pirtis atnaujintų savo veiklą. Tuo labiau kad dėl pandemijos galiojant patiems griežčiausiems karantino reikalavimams, tarp jų nebuvo sąlygos nutraukti viešųjų pirčių veiklą. Kalbėdama su „Santarve“, tai priminė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.
„Vyriausybės nutarimu dėl karantino paskelbimo Lietuvos Respublikos teritorijoje, per visą karantino laikotarpį viešosios pirtys nebuvo uždraustos. Tačiau jos galėjo veikti tik higienos poreikiui tenkinti, nes yra dalis žmonių, kurie neturi galimybių nusiprausti namuose“, – sakė G. Ligeikienė.
Pasak departamento vadovės, savivaldybės, atsižvelgdamos į epidemiologinę situaciją, priėmė sprendimus, kad viešosios pirtys neveiktų.

Privalo laikytis nurodymų

Pasak G. Ligeikienės, viešosiose pirtyse, atnaujinus jų veiklą, privaloma laikytis šalies ekstremalių situacijų operacijų vadovo nurodymų. Turi būti išlaikomas atstumas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 20 kvadratinių metrų plotas vienam jos lankytojui.
Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Živilė Petkevičienė „Santarvei“ teigė, kad bus griežtai laikomasi visų vyriausybės patvirtinų teisės aktų ir numatytų ribojimų. Mažeikių viešosios pirties plotas – per 170 kvadratinių metrų. Todėl vienu metu pirties paslaugomis galės naudotis ne daugiau aštuonių asmenų. Taip vienam žmogui bus užtikrintas 20 kvadratinių metrų plotas.
„Bus taikoma naujovė, kurios anksčiau nebuvo. Tai išankstinė žmonių, norinčių apsilankyti pirtyje, registracija. Ketinama registruoti telefonu, kad gyventojams nereikėtų laukti ir būriuotis lauke. Bus kiekvienam paskirtas laikas, atsižvelgiant, kas pageidauja mūsų paslaugos – vyras ar moteris“, –viešosios pirties lankymo pasikeitimus paaiškino Ž. Petkevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto