Mažeikiuose – krepšinio karštinė

Mažeikiškių užgrūdintas krepšinio kamuolys Lietuvos rinktinei perduos stiprybės ir ištvermės.
Minia mažeikiškių pasitiko akcijos „Varom už Lietuvą“ dalyvių varomą krepšinio kamuolį, kuris nuo liepos 6-osios keliauja po Lietuvą.
Iš rankų į rankas perduodami kamuolį, žmonės Lietuvos krepšinio rinktinei linkėjo stiprybės, pergalių bei kuo aukštesnių vietų rugpjūčio pabaigoje prasidėsiančiame Europos čempionate.

UŽGRŪDINO KAMUOLĮ
Garbingąjį svečią mažeikiškiai pasitiko prie miesto ribos. Perimant kamuolio varymo estafetę nuaidėjo Mažeikių šaulių kuopos paleista patrankos salvė, o mažeikiškius, susirinkusius prie Kultūros centro, linksmino Europos krepšinio čempionato talismanas Amberiukas (Gintariukas).
Į miestą kamuolį atvarė miesto valdžios atstovai: Irena Macijauskienė ir Saulius Šiurys, jie kamuolį perdavė moksleiviams.
Vaikai su kamuoliu ir pasiekė tos dienos paskutinę stotelę – Savivaldybės kultūros centrą.
Čia projekto dalyvius pasitiko šimtai žmonių. Jie stebėjo, kaip kamuolys grūdinamas pergalei. Mažeikiškiai simbolinės stiprybės kamuoliui suteikė pasitelkę gamtos jėgas: orą, ugnį, žemę ir vandenį. Oro atstovai šauliai dar kartą krepšinio kamuolį pagerbė patrankos salve. Žolininkė Jadvyga Balvočiūtė paruošė arbatų mišinį, kuris turėtų Lietuvos rinktinei suteikti stiprybės ir ištvermės. Palietę kamuolį, savo jėgą jam simboliškai perdavė mūsų rajono galiūnai: Antanas Abrutis, Linas Monkus bei treneris Benas Milis. Kamuolį ant žaizdro užkaitino rajono kalviai, jį atvėsino „Laimos“ vanduo. Visą grūdinimo procedūrą užbaigė bendrovės „Ingman ledai“ atstovai, „Varom už Lietuvą“ komandai padovanoję oranžinį kamuolį iš ledų.

TAPS ISTORIJA
Lietuvos krepšinio rinktinei linkėjimų ir plojimų skyrė visi susirinkusieji mažeikiškiai.
Kai kurie iš jų „Santarvei“ sakė, kad džiaugiasi galėdami nors taip prisiliesti prie istorinio įvykio, nes Europos čempionatas Lietuvoje vyksta po 70 metų pertraukos.
„Gal daugiau nieko panašaus nesulauksime, tik mūsų vaikai ar anūkai turės galimybę išvysti dar didesnę krepšinio šventę“,– vylėsi mažeikiškis Viktoras.
Savivaldybės meras Antanas Tenys visų akivaizdoje pasirašė kamuolio kelionės metraštyje, patvirtindamas, kad „Varom už Lietuva“ apsilankė Mažeikiuose.
Krepšinio treneris Algimantas Giedra susirinkusiems priminė, kad krepšinis užaugo Amerikoje, pokario metais persikėlė į Lietuvą ir sėkmingai gyvuoja iki šių dienų.
Drąsiausi ir daugiausia žinoję apie krepšinį mažeikiškiai galėjo išmėginti rankos taiklumą. Daugiausia kartų sėkmingai kamuolį pasiuntęs sirgalius Andrius laimėjo bilietą į Europos krepšinio čempionato rungtynes.

SIRGALIŲ TRIBŪNA AR TELEVIZORIUS?
Tiems, kuriems nepavyko pakovoti improvizuotose varžybose, teks rungtynes stebėti per televiziją arba pakloti nemažus pinigus perkant bilietus. Bet, kaip sakoma, tikram sirgaliui nieko ne gaila. Vienas iš tokių yra ir UAB „Saurida“ generalinis direktorius Saulius Rancas. Jis patikino „Santarvę“ , kad pagal galimybes stengsis visas krepšinio varžybas stebėti gyvai iš tribūnų.
„Iš anksto nusipirkom abonentus, bet, jei prireiks, pirksim bilietus ir iš perpardavinėtojų, kad ir už žymiai aukštesnę kainą. Kiekvienas juk turi savo pomėgių, kuriems negaili pinigų, mūsų šeimai – tai krepšinis. Kiek tik galim, palaikome savo rinktinę. Jų palaikyti vykome ir į Turkiją bei Švediją“,– kalbėjo S. Rancas.
Daugelis „Santarvės“ kalbintų žmonių sakė rungtynes stebėsią prie televizoriaus ekrano.
„Už rinktinę sirgsiu kaip ir daugelis Lietuvos gyventojų – prie televizoriaus, nes taip susiklostė aplinkybės, kad laiku nenusipirkau bilietų“, – sakė galiūnas A. Abrutis.
Kalvis Donatas Liekmanis džiaugėsi galimybe kamuolį pašventinti ugnimi. Ar pasisekė jam įpūsti ugnies, būtinai domėsis. „Pats aš esu pasyvus sirgalius. Rungtynes, be abejo, stebėsiu per televiziją, bet neturiu to daugeliui būdingo fanatizmo“, – teigė D. Liekmanis.

IŠSISKYRĖ APRANGA
Iš prie Mažeikių kultūros centro susirinkusios minios išsiskyrė sirgaliai, vilkintys išskirtinius drabužius, pasidabinę trispalviais perukais ar kepurėmis ir skarelėmis. Daugelis išskirtinę atributiką pirko miesto prekybos centruose.
IKI prekybos tinklo komunikacijos skyriaus vadovas Valdas Lopeta informavo „Santarvę“, kad šiemet ypač išplėstas sirgalių atributikos asortimentas.
„Šiuo metu sirgaliams yra skirta per 30 rūšių prekių, pradedant raiščiais ant rankų ir šalikėliais, baigiant marškinėliais. Jau yra parduota per 15 tūkst. vienetų sirgaliams skirtos atributikos. Populiariausia prekė – marškinėliai, kainuojantys nuo 30 litų“, – sakė V. Lopeta, pridūręs, kad atributikos nepritrūks, nors ir kaip suaktyvėtų prekyba prieš čempionatą.
„Maximos“ prekybos tinklo atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė patvirtino: pirkėjų netrūksta, tačiau aktyviausiai prekyba turėtų pajudėti, kai prasidės krepšinio varžybos.
Jos teigimu, šiemet sirgalių atributikos asortimentas pasipildė pripučiamomis sirgalių lazdomis, sirenomis, švilpukais ir pan.
„Jeigu palyginti šių prekių pardavimus per svarbesnes Lietuvai krepšinio rungtynes, tai pardavimai auga dvigubai – trigubai. Tautinės ir krepšinio atributikos pirkimas jau dabar šoktelėjo kelis kartus. Mažeikių sirgaliai aktyvūs, kaip ir kituose miestuose“,– sakė O. Malaškevičienė.
Elijaus KNIEŽAUSKO ir Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Krepšinio kamuolį į miestą atvarė rajono valdžios atstovai – S. Šiurys ir I. Macijauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto