Mažeikiuose atlikta pirmoji laparoskopinė apendicito operacija

Praėjusią savaitę Mažeikių ligoninėje pirmąkart su specialia laparoskopine įranga buvo pašalintas apendicitas. Iki šiol tokiu būdu, t.y. nedarant įprasto pjūvio, buvo atliekamos tik tulžies operacijos.
PRAVERTĖ GYDYTOJOS PATIRTIS
Laparoskopinę operaciją atliko neseniai Mažeikiuose dirbanti gydytoja chirurgė Jelena Jončiauskienė, jai asistavo skyriaus vedėjas Rimvydas Kinduris.
Vedėjas „Santarvei“ sakė, kad jis seniai brandino mintį laparoskopinę įrangą panaudoti ir šalinant kirmėlinę ataugą, vadinamąjį apendicitą.
„Idėjos įgyvendinimą paspartino tai, kad mūsų kolektyvą papildė tokios patirties turinti chirurgė Jelena Jončiauskienė. Džiaugiuosi, kad operacija pavyko kuo puikiausiai“, – pasidžiaugė vedėjas.
Gydytojai sakė, kad pacientės nereikėjo ilgai įkalbinėti tokiai operacijai. Jau kitą dieną moteris pradėjo vaikščioti, o po kelių dienų buvo išleista namo.

KOLEGAS VERTINA GERAI
Chirurgė Jelena Jončiauskienė su šeima į Mažeikius persikėlė iš Kauno. Gydytoja penkerius metus dirbo Kauno klinikose, kuriose laparoskopija taikoma operuojant įvairius organus. Ne vieną tokią operaciją yra tekę atlikti ir pačiai gydytojai.
J. Jončiauskienė nesigaili atvykusi į Mažeikius. Pasidžiaugė, kad šiltai ją priėmė visas ligoninės kolektyvas, skyriaus medikai.
„Mažeikiuose dirba puikūs, savo darbą gerai išmanantys chirurgai. Neabejoju, kad laparoskopijai plėstis galimybių yra“, – teigė pašnekovė.
Gydytoja pasidžiaugė, kad Mažeikių ligoninė turi puikiai įrengtą operacinę, geras darbo sąlygas.

TURI PRIVALUMŲ
Anot J. Jončiauskienės, medikai ir pacientai jau seniai spėjo įvertinti mažapjūvės operacijos privalumus.
1–1,5 centimetro laparoskopinės operacijos pjūviai, pro kuriuos įvedami laparoskopo vamzdeliai, gyja greičiau nei ilgas pjūvis, lieka nežymūs randai ir yra labai maža galimybė išplisti infekcijai.
Privalumas ir tai, kad operuojant laparoskopiškai, ligonio organai apsaugomi nuo kontakto su oru, dėl to nesusidaro sąaugos.
„Invazinė technika patogi apžiūrėti pilvo organus, įsitikinti, ar nėra patologijos. Laparoskopas ypač praverčia tada, kai iškyla neaiškumų dėl diagnozės“, – teigė gydytoja.

PRAKTIKA – DAUGIAU KAIP DEŠIMT METŲ
Lietuvoje antrąjį dešimtmetį skaičiuojanti laparoskopija taikoma operuojant beveik visus organus. Pirmąją vietą užima laparoskopinė tulžies pūslės šalinimo operacija, medikų vadinama „auksiniu standartu“.
Mažeikiuose tulžies pūslės operacija laparoskopu tapo įprastu dalyku. Per bene dvylika metų atlikta šimtai tokių operacijų. Klasikinė operacija taikoma tik tada, kai laparoskopinė dėl tam tikrų priežasčių yra neįmanoma.

REKORDŲ NESIEKS
Chirurgijos skyriaus vedėjas R. Kinduris akcentavo, kad laparoskopinė operacija patogu ir gydytojui, ir pacientui, tačiau ji niekada visiškai nepakeis klasikinės operacijos.
„Visame pasaulyje laparoskopinės operacijos kitų atžvilgiu užima tam tikrą vietą. Visas operacijas atlikti laparoskopu nėra reikalo ir nebūtų galima“, – teigė vedėjas.
Pasiteiravus, kada žadama atlikti antrąją apendicito šalinimo laparoskopu operaciją, R. Kinduris atsakė, kad nesistengiama siekti rekordų ar imtis tokių operacijų dėl pasigyrimo.

TIKSLAS – PADĖTI PACIENTAMS
„Nenorime likti periferija. Siekiame išnaudoti visas savo galimybes, kad nereikėtų rajono gyventojams dėl operacijų važiuoti kitur“, – sakė skyriaus vedėjas R. Kinduris.
Anot pašnekovo, kvalifikuotų specialistų pakanka ne vienai idėjai įgyvendinti, tačiau ne mažiau svarbu yra turėti modernios įrangos.
R. Kinduris pasidžiaugė, kad skyriaus politiką modernizuoti chirurgiją palaiko ligoninės administracija. Finansinės pagalbos sulaukiama ir iš Savivaldybės.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Praėjusią savaitę mažeikiškiai chirurgai pirmą kartą apendicitą pašalino laparoskopiniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto