Mažeikiuose daugėja legalių būsto nuomotojų

Šiuo metu 92 Mažeikių rajono gyventojai yra įsigiję verslo liudijimus ir teikia nekilnojamojo turto nuomos paslaugas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išanalizavo, kaip ir kokias būsto nuomos paslaugas per platformą „Airbnb“ siūlo lietuviai. Sulaukę didesnio mokesčio administratorių dėmesio gyventojai – butų, namų nuomotojai – deklaravo daugiau nei įprastai pajamų ir sumokėjo daugiau mokesčių.
VMI ir Registrų centro specialistai apžvelgė, kokia situacija dėl būsto nuomos yra Mažeikių rajone.

Reikia verslo liudijimo

Šiuo metu Lietuvos gyventojai, norintys legaliai nuomoti gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams, tai gali padaryti įsigiję verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“.
Be to, gyventojai gali teikti apgyvendinimo paslaugas, įsigiję verslo liudijimus veikloms: „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“, „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“.
Šias procedūras atlikti privaloma, nepriklausomai nuo to, trumpam ar ilgam laikui nuomotojas planuoja nuomoti būstą.

Apie „nelegalus“ neinformuoja

Klaipėdos AVMI viršininkas Andrius Morkūnas „Santarvę“ informavo, kad bet kokio nekilnojamojo turto (ne tik gyvenamųjų patalpų) nuomos paslauga gali būti teikiama tiek gyventojams, tiek juridiniams asmenims ir neįsigijus verslo liudijimo – tiesiog metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos, reikia deklaruoti šias gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.
AVMI vadovas priminė, kad nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.
Klaipėdos AVMI duomenimis, šiuo metu 92 Mažeikių rajono gyventojai yra įsigiję verslo liudijimus ir teikia nekilnojamojo turto nuomos paslaugas. Pernai tokių gyventojų mūsų rajone buvo 75, jie deklaravo 448,4 tūkst. eurų metinių pajamų.
Iki šiol mažeikiškiai nė karto nėra VMI pranešę apie galimus nelegalios būsto nuomos atvejus Mažeikių rajone.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto