Mažeikiuose – galimybė išsitirti dėl COVID-19

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

COVID-19 susirgimų protrūkis Mažeikiuose paskatino mūsų mieste įkurti mobilų patikros punktą, kuriame dėl koronaviruso infekcijos bus tiriami ne tik medikų nukreipti pacientai. Už atitinkamą mokestį galės išsitirti bet kuris žmogus.
Siekdama apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos, kai kurių naujovių imasi ir Mažeikių ligoninė, nes šiuo metu jos lankytojų srautai kasdien siekia po pusę tūkstančio ir daugiau žmonių.
Šios permainos ligonius lankančius asmenis piktina, tačiau infekcijos patekimas į įstaigą paralyžiuotų jos darbą ir sukeltų dar didesnį pacientų nepasitenkinimą. Tai parodo Šiaulių, Radviliškio ligoninių situacija.

„Santarvė“ jau rašė, kad šią savaitę mūsų savivaldybė patenka tarp 11 šalies savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis sergamumas koronavirusu negu kitose ir kurios priskirtos didelės rizikos savivaldybėms.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, mūsų rajone 14 dienų (rugsėjo 4–17 d.) sergamumas siekė 27,48 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Savivaldybės priskiriamos didelės rizikos savivaldybėms, jei atitinka bent vieną iš šių kriterijų:
14 dienų suminis sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje yra didesnis kaip 16 arba per 14 dienų savivaldybėje yra nustatyti daugiau kaip 5 koronaviruso atvejai.
Mūsų rajone antroji koronaviruso banga smogė stipriau. Nuo rugpjūčio pradžios iki 20 dienos (naujesnių duomenų nepavyko gauti) yra patvirtintas 21 COVID-19 ligos atvejis. Ketvirtadienį NVSC Telšių departamentas „Santarvei“ pranešė, kad nuo rugsėjo 21 d. naujų COVID-19 ligos atvejų rajone nėra patvirtinta. Departamento pateiktais duomenimis, rugsėjo 24 d. privalomoje izoliacijoje dėl sąlyčio su patvirtintu COVID-19 ligos atveju yra 50 Mažeikių rajono gyventojų.
215-ai gyventojų privaloma izoliacija baigėsi trečiadienį, rugsėjo 23 d., tarp jų – ir Merkelio Račkausko gimnazijos, „Ventos“ progimnazijos bei Mažeikių choreografijos mokyklos mokiniams ir mokytojams.
Nuspręsta, kad šią savaitę baigiamas ugdymo procesas nuotoliniu būdu, o nuo kitos savaitės visi grįžta į mokyklas.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*