Mažeikiuose – ketvirtas COVID-19 atvejis

Nuotrauka iš Mažeikių rajono savivaldybės svetainės

Mažeikių rajono savivaldybė informuoja, kad ketvirtadienį registruotas dar vienas – ketvirtasis užsikrėtimo COVID-19 atvejis Mažeikių rajone. Trys buvo nustatyti praėjusią savaitę.
Ketvirto COVID-19 virusu užsikrėtusio mažeikiškio lankytos vietos ir kontaktai paaiškės po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atlikto epidemiologinio tyrimo.
Spėjama, kad visi užsikrėtę mažeikiškiai – vieno pobūvio dalyviai.

Visi dalyvavo tame pačiame pobūvyje

Priminsime, kad pirmasis ligos atvejis patvirtintas kovo 27 d., kiti du – kovo 28 d. Visų užsikrėtusiųjų koronavirusu mėginiai paimti Telšių mobiliajame punkte. Visi susirgusieji asmenys susiję tarpusavyje – dalyvavo kovo 14 d. „Varduvos“ kavinėje vykusioje šventėje.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį viešai paskelbė informaciją apie epidemiologinių tyrimų, susijusių su mūsų rajone patvirtintais pirmaisiais trimis užsikrėtimo koronavirusu atvejais, rezultatus.
Pirmasis asmuo, kurio užsikrėtimas COVID 19 virusu buvo patvirtintas praėjusį penktadienį, NVSC informavo, kad kovo 14 d. trumpam apsilankė draugų namuose (apie 18 val.), kovo 25 d. paskambino 1808 ir atvyko į Telšius pasidaryti tyrimo.
Kiti du užsikrėtimo atvejai nustatyti jau šeštadienį. Asmenys kovo 14 d. dalyvavo gimtadienio šventėje „Varduvos“ kavinėje, kovo 16 d. automobiliu vyko į sodų bendriją „Putinas“, o kovo 25 d. atvyko pasidaryti tyrimų į Telšių mobilųjį punktą.
„Santarvė“ išsiaiškino, kad užsikrėtusiųjų šventėje gali būti ir daugiau. NVCS interneto svetainėje paskelbta informacija apie epidemiologinių tyrimų rezultatus byloja, kad galimai pobūvyje užsikėtė ir dar du svečiai. Dviejų asmenų, kuriems Kauno mobiliajame punkte kovo 30 d. patvirtintas užsikrėtimas koronavirusine infekcija Covid-19, paskelbtuose maršrutuose įvardijama, kad jie kovo 14 d. kartu su sergančiuoju dalyvavo Mažeikiuose vykusioje šventėje ir abu susirgo kovo 23-iąją.
NVCS pradės epidemiologinį tyrimą, kad būtų galima nustatyti ketvirto COVID-19 virusu užsikrėtusio mažeikiškio kontaktus.

Darbuotojai jau ištirti

Kaip jau informavome „Santarvės“ portale, po paskelbtos informacijos apie Mažeikiuose nustatytus tris koronaviruso atvejus nuo pirmadienio laikinai užsidarė kavinė „Varduva“.
Kavinės direktorės Jurgitos Švažienės teigimu, kovo 14-osios pobūvio metu dirbo dviese: tiesioginį kontaktą turėjo tik viena moteris, aptarnavusi svečius, kita dirbo virtuvėje.
Iš viso kavinėje dirba penkios moterys, nors visos jaučiasi gerai, tačiau dėl ramybės norėjo išsitirti. Tačiau paskambinus Karštąja koronos linija, sulaukta neigiamo atsakymo: kadangi simptomų nėra, niekas netirs.
„Santarvei“ susisiekus su Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininke, Savivaldybės administracijos direktore Laima Nagiene dėl neigiamo atsakymo kavinės darbuotojams, panorusiems išsitirti dėl COVID-19, ji pažadėjo tarpininkauti, kad tyrimas dėl koronaviruso būtų atliktas.
Toks tyrimas darbuotojams jau atliktas. Deja, atsakymų jiems gali tekti laukti ne vieną dieną.

5 Atsakymai į “Mažeikiuose – ketvirtas COVID-19 atvejis”

 1. Anonimas parašė:

  Nera ko cia laukt reikia izuoliot nuo visomenes visus kontaktuotus pilecius.

 2. Laima parašė:

  Kodėl pats savininkas Seimo narys Barkevičius negalvoja apie tuos žmones kurie dalyvavo visus vešt tirti …koks mažeikiuos yra apsurdas …

 3. Px parašė:

  Varom pagett nieka ce niera zmoniu briedas,ir ismislai.

 4. Qwerty parašė:

  O ta kavinė nėra susijusi su seimo nariu Bartkevičiumi?

  1. tai,kad nesusiijusi parašė:

   ne,kavinė turi savo šeimininkę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*